Bulharský vládny režim patrí od polovice r.2023 v rámci východoeurópskych režimov servilných voči Západu k tým najservilnejším. Bulhari sú dnes pre Brusel a Washington modelom, ako sa má správať kolónia, naplno oddaná svojmu imperiálnemu pánovi. Nič, čo bulharský režim urobí, nebudí na Západe nevôľu. Nič z toho, čo sa deje v Sofii, Západ nekritizuje, všetko mu zdá O.K., všetko sa sedí s hodnotami „európskej demokracie“.
Nazdám sa, že aj my, ak chceme byť vzornými európskymi demokratmi, musíme ísť bulharskou cestou. Aspoň v niečom. V niečom inom by sme zase mali kráčať skôr poľskou cestou. Napríklad tak, ako pri „demokratickej očiste médií“ od novinárov minulej vlády p. Morawieckeho postupuje Poľsko. /5 dní po nástupe k moci vyhádzal D.Tusk všetky Morawieckeho manažmenty verejných médií/.
No ale poďme k bulharskému vzoru demokracie. Včera extrémne prozápadný režim Bulharska urobil jedinečný krok. Po polroku koexistencie s inak zmýšľajúcim prezidentom stratil trpezlivosť s rozhodnutiami umierneného euroskeptického prezidenta Rumena Radeva /obviňovaného z prokremelskej rétoriky. A tak sa v parlamente uzniesol, že mu podstatne okreše už aj tak zväčša iba symbolické právomoci. Ako sa vládna pro-bruselská koalícia uzniesla, tak sa aj stane. Armádny generál Radev, ktorý bol donedávna z titulu prezidentskej funkcie /zvolený najprv v 2017 a potom v 2021 zvolený v priamych voľbách nanovo/ hlavným veliteľom armády a mal právo vracať do parlamentu zákony, už tieto právomoci nemá.
V Bulharsku sa odohráva „demokratická“ koncentrácia moci v rukách prozápadných „bulharských demokratov“. A čo na to „demokratická“ EU, EK a EP ? Nič. Ani slovo kritiky, ani náznak spochybňovania právneho štátu. A bože uchovaj, aby sa čosi hovorilo o ohrozených eurofondoch či hlasovacom práve Bulharska. Ešteže to. Veď je všetko v poriadku. Bulharsko je vzor ten pravej demokracie.
Priatelia, pamätajme si tento bulharský príklad. A ak by sa u nás na Slovensku v r.2024 nedajbože dostal do funkcie prezidenta protivládne orientovaný eurohujer Korčok, -skúsme ísť na neho prostredníctvom spomenutej bulharskej finty. Okrešme mu v NRSR /kde majú Smer, Hlas a SNS väčšinu/ právomoci až na úplne nevyhnutné minimálne minimum.
-EU, EK, EP a USA budú musieť veci akceptovať tak, ako v Bulharsku. Alebo že by nie ? Že by som sa mierne mýlil ?
+++++ za blog ...
A kde niečo také napísal? Perlíš ty, nasilu zo... ...
ono, tá palica má dva konce ...
Bulharská demokracia nikdy náš vzor nebola.... ...
Výborný postreh blogera. Samozrejme v EU platí... ...
Celá debata | RSS tejto debaty