Založ si blog

Trikrát Putin

Prezident RF V.V.Putin mal včera niekoľko zásadných vyhlásení, ktoré rezonovali aj v našich médiách. Bohužiaľ, v neúplnej alebo veľmi skreslenej podobe. Dovoľujem si pre tých, čo chcú byť ucelenejšie informovaní, ponúknuť aspoň tri doplnky.

Po prvé, Putin spomenul blížiaci sa termín príletu amerických F-16 na Ukrajinu. Aj naše médiá, napr. aj Pravda citovali Putinov názor, že sa Rusi tejto novoty neboja. Majú proti F-16 silnejší a rýchlejší Mig-31. Navyše už dva roky odskúšavaný v reálnych bojoch. Naše médiá v tomto bode ale vynechali tú najdôležitejšiu informáciu. Putin vyhlásil, že VŠETKY letiská, odkiaľ budú F-16 proti ruským cieľom odlietať, stanú sa CIEĽOM úderov ruských rakiet. Všetky letiská, – vrátane letísk v krajinách NATO, ako je Pobaltie, Poľsko, Bulharsko, Rumunsko…alebo SLOVENSKO. Tu všade možno potom očakávať Iskandery, Kindžaly a Zirkony.

Po druhé, Putin poprel, že by sa Rusko pripravovalo na napadnutie nejakého štátu NATO, tobôž na veľkú konvenčnú vojnu s krajinami NATO. Aby svojmu tvrdeniu dodal logiku, Putin skonštatoval /možno sarkasticky/, že by Rusko v konvenčnej vojne ťahalo za kratší koniec, – načo by teda hru, v ktorej prehrá, vôbec rozohrávalo ? Samozrejme, Putin nepovedal nič o tom, že by takáto vojna nutne prerástla do jadrovej. V nej by potom Rusko prehralo, no prehral by aj Západ, -prehrala by celá súčasná ľudská civilizácia…

Po tretie, Putin zdôraznil, že Rusko nemá vo svete ŽIADEN NEPRIATEĽSKÝ ŠTÁT či národ. Zoznamy, ktoré sa dávnejšie objavili v médiách boli zle pochopené. Netýkajú sa štátov či národov ale iba REŽIMov. Áno, Rusko hodnotí v súčasnosti niektoré režimy v niektorých štátoch ako nepriateľské. Nepriateľské sú tam však iba politické elity, nie štáty. Rusko je v ich prípade pokojné, lebo politici, vlády, režimy prichádzajú a odchádzajú, avšak štáty a najmä národy zostávajú. – Tak je to všade, tak sa to stalo aj s nepriateľským režimom Slovenska, ktorý sa v septembri-októbri 2023 zmenil a s ním sa zmenilo aj ruské hodnotenie Slovenskej republiky a Slovákov.

Toľko Putin a jeho najnovšie vyjadrenia. Nie je v nich nič vojnychtivé a tak dúfam, že sa tento článok nestane obeťou príliš horlivého mazania.

Pokiaľ ide o situáciu na fronte, nové strategicky významnejšie pohyby nenastali. Rusi uvádzajú, že veľkou plávajúcou bombou FAB 3000 zničili vojensky významný objekt v Charkove. Bohužiaľ, poškodili pri tom aj okolité civilné budovy a jeden človek podľa Kyjeva prišiel o život. Rusi hlásia postup v Novomichalovke, Krasnogorovke a Georgievke, Ukrajinci zase hlásia svoje protiútoky v Pobede, Nevelskom a Pervomajskom. Pri Avdejevke Rusi zničili ďalší americký tank Abrams /Berdiči/, pričom vraj Berdiči úplne vyčistili. Ukrajinci zase hlásia úspešný odpor v Semionovke.

Strategicky významné mesto Časov Jar sa chystá na ruskú ofenzívu. Ukrajinci tam preto presunuli veľké skupiny vojakov zo strategických rezerv hlavného velenia.

Boj o Časov Jar, – ak k nemu vôbec dôjde, má ambíciu stať sa míľnikom ďalšieho vývoja rusko-ukrajinského /NATOvského/ konfliktu. Nuž uvidíme.

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998850x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie