Založ si blog

Náhody ako Donbas

Ruskí trolovia si nedajú pokoj. Konšpirujú svoje uzávery aj z náhod, aké sa najmä na Donbase tak často stávajú. V bojoch o frontové mesto Časov Jar ruská strela /možno Iskander, možno Kindžal/ zasiahla podzemné veliteľstvo OS RF a zahraničných poradcov. Nešlo o hocičo, ale stavbu so 6 podzemnými podlažiami. Je vojna, stalo sa.

V ten istý deň „zomrel prirodzenou smrťou“ poľský brigádny generál Marczak. V ten istý deň pri cvičeniach s výbušninami a pod. záležitostiach zahynulo postupne 6 poľských vojakov. Jeden údajne aj v Tatrách. No čo, ľudia umierajú. -Ruskí trolovia to však tak neberú a hneď konšpirujú, že ten poľský generál a tí poľskí vojaci boli v bunkri, zasiahnutom ruskou raketou. V tom istom čase odleteli sanitné lietadlá z oblasti Donbasu do nemocnice v poľskom Rzesowe. Obyčajná časová zhoda náhod. – Neuveriteľné, ako z toho môžu tí Rusi spriadať falošné frontové historky.

Ruskí trolovia sa ani dnes neuspokojili s jednou lžou. Neverte im, keď vám budú tvrdiť, že OS RF oslobodili obec Vesioloje a získali kontrolu nad miestnou priehradou, – ani to, že sa OS UA chystajú na evakuáciu Bogdanovky. /Vrátane tamojšej výškovej budovy, ktorá má ale zostať naďalej chránená elitnými ukrajinskými jednotkami/. Skutočnosť je taká, že hrdinské jednoty Ukrajiny stále bránia isté pozície v Semjonovke. Verte GŠ OS UA, že ukrajinské protiútoky v Pervomajskom budú úspešné.

GŠ OS Ukrajiny oznámil vierohodnú informáciu, podľa ktorej sa do Kriniek, na ľavý breh Dnepra podarilo dostať ďalší výsadok ukrajinských bojovníkov, ochotných to tam na pár hodín oživiť a potom padnúť v boji za slobodu Ukrajiny. Na druhej strane, neverte GŠ OS RF, že sa ruské sily prebojovali ku Ternovu a Tabajevke.

Ukrajinským silám sa najviac darí v oblasti Belgorodu, na ruskom území. Aj dnes tam zamerali paľbu z českých salvových raketometov Vampire a podarilo sa im trafiť jedného miestneho montéra, čo na ulici opravoval potrhané elektrické vedenie. České Vampiry úspešne vybili aj 6 okien na dome v obci Dubovoje, poškodili auto jednému dôchodcovi v Tavrove a v Nikolskom rozbili pekných pár škridiel na dome osamelo žijúcej staršej ženy.

Važení priatelia, verte CNN a ním citovanej štátnej ukrajinskej tlačovej agentúre UNAS, ktorá dnes napísala:

„Hrozí nám katastrofa. Rúca sa kľúčový bod frontu. Časov Jar je pod stálou paľbou“. Ak padne Časov Jar, celý front sa rozmrví. Bude potom potrebné zarovnať front na úplne inej línii. Ak na to vôbec bude čas.

-Takéto všeličo, -pravdy i nepravdy, sa dnes objavili na internete. Vy však, vážení priatelia, verte iba pravdám. Najlepšie tým z mejnstrímu. Aj ja som tak urobil, kvas a vodku popíjal, boršč peľmeňmi zajedal a tešil sa, že zajtrajšie ráno bude ešte oveľa múdrejšie od dnešného večera.

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998847x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie