Založ si blog

Rusi začali ofenzívu na Tonnenkoje a Orlovku-Zelenskij žiada Západ,aby sa nebál PORÁŽKY RUSKA

Informácie, ktoré k nám prichádzajú z frontov na Donbase a od vrchnosti z Kyjeva sú neraz paradoxné ba až komicky protichodné. Tak je tomu aj dnes. Kým vojnoví korešpondenti a analytici konštatujú ďalší ruský postup, najnovšie v smere na Tonnenkoje a Orlovku, zatiaľ ukrajinský prezident Zelenskij hovorí o blížiacej sa ofenzíve Ukrajiny na Čiernom mori. Zelenskij sa čuduje, prečo na Západe prevláda názor, že Ukrajina svoju vojnu s Ruskom prehrá. Tento defetizmus je podľa bývalého televízneho komika spojený so strachom Európanov veriť v porážku Ruska. Západniari sa až geneticky boja Ruska, nevedia si predstaviť jeho porážku, jeho koniec. Úlohou Ukrajiny je vyliečiť Západ z tohto defetistického strachu. Poslaním benderovcov je presvedčiť Američanov, Britov, Francúzov, Nemcov…, že sa Rusko dá poraziť, rozbiť, zničiť a raz a navždy zniesť z povrchu zemského.

Poďme však s kuriózneho sveta Zelenského ideí do vojenskej reality. Na doneckom smere, ako je už hore uvedené, nastúpili OS RF vo smere Tonnenkoje, Orlovka, Urožajnoje. Významnú pomoc pozemným jednotkám RF tu poskytujú kĺzavé bomby FAB, ktoré ruské lietadlá pušťajú na opevnené pozície banderovcov z bezpečnej vzdialenosti. Svoje však robia aj delostrelci. Napr. posádky 2S4 „Tulip“ 30.delostreleckej brigády v Urožajnomu docielili priamy zásah muničného skladu Ukrajincov.

Na avdejevskej časti frontu ukrajinská pechota údajne v celých čatách odchádza do zajatia. Ofenzíva OS RF v smere na Časov Jar je tak jednoduchšia. No nie úplne, lebo OS UA premiestnil do tejto oblasti najkvalitnejšie skupiny dronových operátorov. Rusi sa pred dronovými útokmi musia mať na pozore najmä na otvorených priestranstvách tunajších polí a stepí.

Po páde Avdejevky sa pre Ukrajincov stalo zbytočné držať malé časti zničenej dediny Stepnoje. Ruskí vojenskí prieskumníci zistili, že ich banderovci úplne opustili a stiahli sa aj z okolia Stepného.

V chersonskej časti frontu ruskí míneri čistia znovu získané Krinky, berú do zajatia v bunkroch zabudnutých ukrajinských mariňákov. Ukrajincom sa ale stále darí držať sa na malých ostrovoch v pomerne širokom toku rieky Dneper. V zaporožskom smere sa ruský postup spomalil-Rusi narazili na husté mínové polia vybudované oboma stranami vojenského konfliktu. Ukrajinci presúvajú posily do Orechova, kde čakajú hlavný smer event. ruskej ofenzívy. V kupjanskom smere sa pri obci Pobeda Ukrajinci pokúsili o protiofenzívu. Boli však zastavení a nútení vrátiť sa na pôvodné pozície. Južne od Marinky došlo k útoku na dedinu Novomichajlovka. Tu včera ruská artiléria pracovala na Ukrajincoch neďaleko diaľnice na Ugledar.

Vojenské kruhy v Pentagone varovali GŠ OS UA, aby viac šanoval západnú techniku. Vysoká „spotreba“ techniky a munície je podľa Pentagonu väčší problém muničnej a zbraňovej krízy Ukrajincov, než pokles dodávok munície a techniky zo Západu. Zanedbávanie údržby a opráv sa podľa Pentagonu môže stať pre OS UA osudné.

Zelenskij a jeho generáli vkladali v posledných týždňoch nádeje do novej vlny mobilizácie. Podľa správ na ukrajinsko-ruských sociálnych sieťach /“Telegram“/ sa však do dneška miesto milióna resp. 350-500 tisíc mužov podarilo zabezpečiť iba 8 tisíc čerstvých brancov a plus k tomu 2 tisíc vojakov, ktorí sa po vyliečení zranení môžu vrátiť na front.

Nuž veru s jednou či dvoma novými brigádami Kyjev na frontoch veľa vody nenamúti.

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998859x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie