Založ si blog

Ukrajinská armáda má nového nepriateľa- The New York Times…

Banderovci v Avdejevke prehrali regulárny vojenský boj. Stalo sa. Teraz však nechcú prehrať aj boj informačný, propagandistický. Nie je to ale ľahké. Tak ako to majú čoraz ťažšie na fronte, majú to však čoraz ťažšie aj na informačnom bojisku. Západné médiá, v úsilí úplne sa nediskreditovať, už tak neveria dezinformáciám CIPSO pri ukrajinskej tajnej službe SBU ako im verili na začiatku vojny. Veľké mediálne subjekty, akým sú aj americké The New York Times, posielajú na front svojich vlastných korešpondentov a vyťažujú svoje vlastné zdroje informácií.

Toto sa stalo aj v prípade Avdejevky. The New York Times /ďalej NYT/ priniesli informáciu, že pri bojoch v Avdejevke bolo vyradených z boja okolo 3500 ukrajinských vojakov. Okrem toho NYT uviedli, že sa do ruského zajatia dostalo 850-1000 banderovcov. – Jój, ale toto NYT nemali robiť. Pokazili tým pred svetovou ale aj domácou ukrajinskou verejnosťou starostlivo vykresľovaný obraz o 13 000 padlých Rusoch a usporiadanom ústupe ukrajinskej armády z Avdejevky a okolia. Znehodnotili informáciu ukrajinskej dezinformačnej služby o max. „zopár“ zajatých banderovcov.

Zástupca operačno-taktickej skupiny OS UA „Tavria“ D.Lichovoj napadol NYT. že klame a že uvádza číru „ruskú propagandu“. Zajatí boli ale iba jednotlivci !

Chlapci z banderovskej CIPSO využili tragickú smrť jedného z ruských frontových korešpondentov Morozova a prešli dokonca do informačnej protiofenzívy. Morozov si vraj siahol na život, lebo sa stal cieľom nátlaku kolegov, kritizujúcich jeho údaje o vysokom počte Rusov padlých v bitke o Avdejevku. Celú vec, ako inak, opisuje aj protikremeľský portál Kommersant. No a ten zas vďačne a nekriticky cituje napr. „naša“ Pravda.

Typickou pracovnou metódou banderovskej CIPSO je na kyjevský „prúser“ rýchlo priniesť zakrývajúcu informáciu o akože identickom ruskom „prúsere“. Ak sa Rusom napr. podarí zostreliť dva ukrajinské migy, poponáhľa sa za pár minút CIPSO s informáciou, že Rusi práve stratili dva migy a na dôvažok ešte aj jeden suchoj….

Banderovcom, zdá sa, nestačí, že bojujú s Rusmi. Rozhodli sa vyhlásiť /zatiaľ/ informačnú vojnu proti slávnym a silným americkým NYT. Nuž, bude to pre Zelenského, Budanova a spol. silný súper. Im to však asi neprekáža. Ukrajinskí fašisti sú riadne „mocní chlopi“. A poriadne pajední. Takže boj Kyjeva s NYT bude asi dužo ľúty a dlhý.

Nech je akokoľvek, osobne si myslím, že v počte zabitých a najmä v počte zajatých Ukrajincov má pravdu NYT. Prečo si to myslím ? Nuž preto, že na veľký problém Kyjeva s počtom zajatcov upozornili banderovci samotní. Začali totiž uverejňovať podozrivo veľa článkov a fotografií o tom, ako Rusi masakrujú v Avdejevke zajatých ukrajinských vojakov. Takéto demotivačné, od odchodu do zajatia odradzujúce články sa často uverejňujú spravidla vtedy, keď sú masové odchody vojakov do zajatia na dennom poriadku a keď vojaci odchádzajú do zajatia nie ojedinele ale naopak-po stovkách…

-Nuž veru tak, milí kombinátori z CIPSO – SBU. Keď už kombinujete, snažte sa to robiť s mierou. Aby ste veci neprekombinovali a nestali sa terčom posmechu. Nedajbože aj na stránkach The New York Times..

A na záver ešte tri správy z bojísk. Jedna smutná pre Rusov a dve pre Ukrajincov. Najprv tá smutná pre Rusov: po hrubej chybe veliacich dôstojníkov došlo k zásahu nastúpenej jednotky OS RF po zásahu striel z Himars. Jednotka bola nastúpená na otvorenom poli na privítanie generálmajora Mojsejeva. Ukrajinci dostali Rusov ako na podnose. Výsledok: vraj okolo 60 mŕtvych ruských vojakov.

A ešte dve smutné správy pre Ukrajincov. Po prvé- ruský nápor v Dobase pokračoval aj dnes. Útočné oddiely OS RF sa už prebojovali ku obci Terny. Po druhé. – po obsadení dediny Pobeda sa začal boj o prístupy k mestu Kuračovo. Kuračovo bolo sídlom dočasnej regionálnej správy stále ešte ukrajinskej časti Donbasu. Teraz odtiaľ Ukrajinci urýchlene evakuujú správu do Slavjanska a Kramatorska. Ruská rozviedka hlási prípravu OS UA na hlavný nápor v smere na Zaporožie. Ukrajinci k Zaporožiu presúvajú rezervy z oblasti Chersonu a Kupjanska.

Nuž, donbaský front sa – zdá sa, – stále viac dynamizuje.

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998822x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie