Založ si blog

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, v čase, keď sa v ňom zvyčajne konajú dôležité porady vedenia. Informáciu prinieslo viacero ukrajinských a ruských zdrojov, napr. ukrajinský kanál Legitimny.

Časť riadiaceho centra bola v budove SBU/GRU. Časť bola v bunkroch pod detskou nemocnicou a časť dokonca „ordinovala“ priamo v nemocnici. Napriek zložitosti tejto konštelácie bol raketový úder taký presný, že pri ňom nezahynuli žiadni detskí pacienti.

Ukrajinské CIPSO /stredisko informačných a psychologických operácií/ nariadilo vládnym médiám, aby na UA a v zahraničí nepísali o cieli útoku-riadiacom centre GRU, ale iba o zásahu na detskú nemocnicu. Čo i len trochu zorientovaná verejnosť však vie, že Ukrajinci svoje strategické inštitúcie dlhodobo umiestňujú buď priamo v zdravotníckych a školských zariadeniach alebo tesne vedľa nich. Prípadný ruský nálet na vojenské ciele sa potom dá označiť za cielený útok na výsostne civilný objekt.

Dnes je útoku zlých Rusov na dobrú ukrajinskú nemocnicu plný mediálny priestor UA. Zámerom je zvýšiť hnev ukrajinských frontových vojakov voči Rusom a zlepšiť upadajúcu bojovú morálku OS UA. Rozpitvávať „zločinný nálet“ je výhodné tiež pre ukrajinské zázemie-občania UA sa aspoň menej sústredia na každodennú korupciu, rast cien a chudoby obyvateľstva. „Beštialita“ útoku Rusov na detskú nemocnicu pomôže aj pri menej bolestnom nástupe mužov do totálnej vojnovej mobilizácie. Pomôže napokon aj pri ľahšom presadzovaní protiruskej politiky NATO na chystanom stretnutí v USA.

Informácie o „brutalite“ Rusov útočiacich na ukrajinské detské nemocnice prenikli aj do hajlajtov našich médií. Skúsení čitatelia, poslucháči a diváci v nich ľahko odhalia úmyselnú mediálnu manipuláciu. Tým ostatným, ktorí západnej mediálnej mašinérii naivne skočia na „špek“, odporúčam konfrontovať veci trebárs s informáciami médií mimo krajín EU a NATO. Odporúčam im, aby pri konečnom hodnotení veci brali do úvahy aj vlastný zdravý sedliacky rozum.

Zveličovanie ruských útokov na akože civilné ciele na UA sa pred summitmi NATO stalo ZÁKONITÉ. Pred každou schôdzkou NATO zlí Rusi zaútočia buď na školu, alebo na supermarket či na nemocnicu. Tak je to aj teraz. Takéto útoky na úradovne GRU sa dejú na týždennej báze. Píše sa však o nich -aj to prekrútene – ale iba pred schôdzkami NATO. Vtedy sa z desiatok mŕtvych a ranených vojakov UA a špecialistov zo Západu urobia „deti“. – Kyjev je majster informačnej vojny. Aspoň v niečom je lepší, než Moskva. Propaganda však žiadnu vojnu nikdy nevyhrala. Nepodarí sa jej to ani teraz.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Lítiový puč sa USA v Bolívii zatiaľ nepodaril

27.06.2024

Včera sa veliteľ ozbrojených síl Bolívie Juan José Zuniga pokúsil o štátny prevrat. Do La Pazu vyhnal tanky, obsadil vládne budovy a žiadal prezidenta Luisa Arceho o abdikáciu. Po 3 hodinách bolo ale po puči, lebo sa za neho nepostavila rozhodujúca časť armády a do ulíc vyšli pro-vládni demonštranti. Generál Zuniga sa vzdal a t.č. je vo väzení. Podporu vláde prezidenta [...]

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda našla v Pásme Gazy telá dvoch rukojemníkov

25.07.2024 06:50

Ich smrť potvrdili úrady v uplynulých mesiacoch.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 07:14

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100502x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie