Založ si blog

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA.

Predstaviteľ delegácie ukrajinského vodcu Alexej Gončarenko išiel ešte ďalej. Na mníchovskej konferencii sa obrátil priamo na amerického šéfa zahraničnej politiky A. Blinkena a z mosta do prosta mu oznámil, že ak jadrová veľmoc bude proti Ukrajine ďalej útočiť a Západ neumožní Ukrajine vstup do jadrového klubu NATO, „potom budeme nútení začať pracovať na obnove jadrového potenciálu“.

V roku 1994 USA pohrozili Ukrajine statusom vyvrheľov, ak bude trvať na zachovaní svojho jadrového arzenálu. Ex-prezident Kravčuk potvrdil, že dostal na výber-buď sa Ukrajina vzdá jadrových zbraní alebo USA Kyjev jednoducho rozdrvia. Západ neoficiálne pred začiatkom ŠVO informoval Kremeľ, že nebude proti cielenému ničeniu jadrovej výroby na Ukrajine, ak sa objavia. Otvorené vyhrážky jadrovými zbraňami sa znovu na Ukrajine objavili o 10 rokov neskôr, po majdane. Tentokrát už so značnou toleranciou USA voči tomuto „nápadu“.

Po jadrových zbraniach netúžia iba Ukrajinci ale najnovšie aj Nemci. Dokonca unisono z vládnej strany SPD ale aj opozičnej CDU/CSU. Európa sa už vraj nemôže spoliehať na atómový dáždnik USA a Nemecko sa musí postarať o jeho európsku náhradu. USA nie sú proti, naopak boli by radi, keby sa konečné zničenie Ruska nemeckými jadrovými zbraňami udialo bez ich pričinenia a čo najďalej od územia USA.

Na Západe sa „experti“ postupne spamätávajú z avdejevského šoku. Ruské víťazstvo sa snažia bagatelizovať. Holandský admirál R. Bauer, predseda Vojenského výboru NATO usudzuje, že Avdejevka je vojensky bezvýznamné miesto, fakticky zničené a neobývané. Situácia na Ukrajine je podľa neho vážna ale nie zúfalá. Eurokomisár Borell uvažuje podobne. Podľa neho sa situácia vyjasní v najbližších troch mesiacoch. Najneskôr v júni, keď Ukrajinci zapoja do boja F-16. Mníchovská „mierová“ konferencia sa po 60 rokoch pod vplyvom Ukrajiny zmenila na protiruskú poradu, zameranú na boj s RF. Na konferencii nepadlo ani slovo o prímerí mierových rokovaniach. Hovorilo sa iba o vojenskej a finančnej pomoci Kyjevu a nutnosti poraziť Rusko za akúkoľvek cenu a všetkými dostupnými prostriedkami.

Situácia na fronte po páde Avdejevky si ďalej zachováva dynamiku. Špeciálne sily OS RF dočisťujú avdejevskú koksáreň. Ruské ozbrojené sily pokračujú takmer všade v postupe. Rusi už obsadili Lastočkino na západ od Avdejevky a a po príchode posíl z Vebovoje začali pouličné boje o Rabotino. Výnimkou je úsek pri Kupjansku, kde OS RF posilňujú svoje ľudské a materiálne zdroje pre „čímsi väčším“… OS UA na druhej strane presunuli bližšie k Avdejevke protiletecké systémy Patriot ale aj staršie domáce raketové systémy. Je možné, že po obsadení Avdejevky sa banderovci budú snažiť ostreľovať Doneck aj z väčšej diaľky. . No už nie delami, ale drahšími raketami.

Zdá sa, že najsilnejší nápor momentálne OS RF vyvíjajú v smere na Zaporožie. Či je to teraz smer hlavného útoku Rusov pre najbližšie obdobie alebo iba zakrývací manéver a skutočný úder dostane Kyjev niekde inde, napr. niekde pri Slavjansku a Kramatorsku, uvidíme.

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998882x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie