Založ si blog

Ako zamaskovať ruské víťazstvo v Avdejevke a zarobiť na porážke

Generáli Syrskij a Tarnovskij potvrdili konečné ruské víťazstvo v boji o strategické mesto Avdejevka. Generáli urobili nevídaný krok, -nešli do zbytočného boja v obkľúčení ale tesne pred nástupom ruských tankov dali povel k ústupu. Ušetrili tak aspoň asi 7 tisíc vojakov, aj keď techniku nechali na bojisku. Museli to urobiť, lebo nedostatok vojakov je na Ukrajine už priam katastrofálny.

Boje v Avdejevke fakticky končia. Rusi už iba začisťujú budovy a opevnené bunkre. Pri tejto práci obkľúčili zaujímavých bojovníkov-žoldnierov z Kanady a Poľska. Zajali tiež dvoch veliteľov z 3.útočnej brigády „Azovcov“ a takmer dve stovky vojakov. Ukrajinci posielajú nad mesto drony a sporadicky ho ešte ostreľujú z lesíkov v okolí. Situácia sa ale do večera zrejme úplne upokojí.

Víťazstvo v boji o Avdejevku otvára Rusom cestu k úplnému obsadeniu Donbasu /k obsadeniu Slavjanska a Kramatorska/. Ruské viťazstvo na Západe prežívajú ťažko. Ako inak. Napriek ťažkej téme si však už publicisti v USA našli spôsob ako prehru Zelenského využiť vo svoje víťazstvo. Našli si v ňom dôvod pre mohutný tlak na republikánov, aby v americkom kongrese schválili 6O miliardový balík pomoci Kyjevu. Teda si v ňom našli nástroj na to, aby vojensko-priemyselný komplex USA dostal nové objednávky, nový zmysel existencie. RUSKÁ HROZBA zase zafungovala.

Ruskú hrozbu rozdúchavajú v USA z viacerých smerov. Nielen zo smeru Avdejevky. Je tu aj ďalšie bu-bu-bu: náhle „objavený“ ruský program vývoja vesmírnych protidružicových zbraní. Z čohosi, čo sa vyvíja nielen v RF ale aj Číne, dokonca v Indii…a v konečnom dôsledku od čias Reagana už dávno aj v USA urobili ideológovia Západu nové protiruské strašidlo. No hrôza.

V posledných hodinách sa ale na strašenie Ruskom začala využívať ešte jedna mimoriadne vďačná vec. Vo väzení na náhle upchatie ciev umrel miláčik Západu, „disident“ Navaľnyj. Už pár hodín sú médiá na Západe – samozrejme, že teda aj mejnstrímové mádiá na Západe Navaľným priam zavalené. Stovky kadejakých publicistov , analytikov, znalcov ruských pomerov /u nás predovšetkým česky mluvících pepíkov z kadejakých českých univerzít a inštitútov-akoby sme v SR neživili svojich darmožráčov/ má žatvu. V rádiu, televízii, na internete…samý Navaľnij a samý expert-navaľnológ. Honoráre sa pre týchto „odborníkov“ priam sypú.

Hlavné je, aby sa téma na 99% prirodzeného úmrtia jedného ruského väzňa dostala do povedomia ľudí. Aby z mediálneho priestoru vytlačil nepríjemný fakt veľkého ruského víťazstva v Avdejevke. Aby sa zamaskovalo ruské ovládnutie Donbasu. Na pozadí smrti tisícov vojakov a civilistov na Ukrajine ale aj v ruskom zázemí, na pozadí desiatok tisíc zavraždených palestínskych civilov, na pozadí americkými a izraelskými zbraňami zabitých Jemencov, Sýrčanov, Libanoncov, Iračanov sa ako halyvúdska príšera týči smrť jedného Západom plateného „disidenta“. – Nuž dobre, smrť každého človeka je strata, aj smrť Navaľného. Je však urážkou , keď sa majestát smrti využíva na také lacné maskovanie iných a nepríjemných udalostí vo svete, ako sa to deje v jeho prípade.

Život už dnes pôjde ďalej. Banderovci na fronte zaujali „nové a výhodnejšie“ obranné pozície, ruské vojská sa pohli inými smermi, ukrajinské drony zase zapaľovali civilné objekty a vraždili ruských civilov vo Voroneži, Belgorode, Kursku a i. A mediálni vlastníci ľudských myslí na Západe už v redakciách a strižniach vyrábajú ďalších navaľných. Život ide ďalej. Jediné , čo sa nemení, je nafukovanie ruskej hrozby, ruského bu-bu-bu. Jediné, čo zostáva, je jeho využívanie na ďalšie miliardové kšefty pre americký, anglický, izraelský, bruselský imperialistický mega-kolos…

-Ak je západný kapitál v niečom dobrý, tak je to využitie všetkého , ešte aj svojich prehier, na investovanie do ďalších ziskov. Do ziskov, ktoré zaplatí zvyšok sveta krvou nevinných ľudí.

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998851x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie