Založ si blog

Ficovci plnia program, s ktorým vyhrali voľby -tak o čo ide opozícii ?

Popredný komentátor denníka Sme Peter Tkačenko v jednom z dialógov s iným proti-slovenským mudrlantom Arpádom Soltészom upozornil na paradox, ktorý vo svojej práci pravicoví novinári zažívajú. V honbe za čímsi, čím by Ficovej vláde narobili zle siahajú po otrepanej matovičovskej finte vykrikovať po pár dňoch od nástupu novej vlády ako táto vláda oklamala svojich voličov – lebo za cca dva týždne od odsúhlasenia PVV a získania dôvery v NRSR stále ešte nesplnila všetky body svojho volebného programu. Napríklad stále ešte nevyplatila seniorom plnohodnotný 13 dôchodok, neposkytuje ľuďom zaťaženým zdražením hypoték kompenzácie, neuchránila Slovákov pre rastom cien za plyn, nezastavila rast cien potravín a pod.

Tkačenko priznáva, že len čo opozícia a opozičné médiá za neplnenie takýchto cieľov vládu pranierujú, už aj sa objavujú legislatívne a exekutívne kroky smerujúce k plneniu týchto sľubov. Tkačenko ironicky poznamenáva, že táto taktika proti Ficovi je kontraproduktívna. Pomáha Ficovi, urýchľuje plniť jeho program…Pravicové médiá by teda mali o vládnych cieľoch, s ktorými ficovci vyhrali voľby skôr mlčať. Lebo tým na seba len zbytočne pletú bič, pília si pod konár pod vlastným zadkom.

Tkačenkov bonmot je síce zábavný, no nie je pravdivý. Teda aspoň nie je pravdivý vo všetkých oblastiach činnosti novej vlády. Pri mnohých bodoch volebného programu Smeru, Hlasu či SNS sa pravicoví politici a ich mediálni sluhovia nielenže nehrnú do toho, aby občanom SR pripomínali, že ide o body, ktoré ficovci sľúbili splniť svojim voličom a vďaka ktorým dnes vládnu, – ale oni tento fakt pred verejnosťou skrývajú. Dakedy sa dokonca snažia opatrenia vlády – vychádzajúce z úspešného volebného programu podať v prekrútenej, na hlavu postavenej podobe.

Týka sa to najmä opatrení v oblasti očisty polície od ľudí, ktorí boli nositeľmi matovičovsko-lipšicovského zneužívania OČTK proti predstaviteľom bývalej opozície. Týka sa to zefektívnenia fungovania právneho štátu /špeciálna prokuratúra a súd, inštitút kajúcnika, nadmerné tresty v oblasti nenásilnej ekonomickej kriminality a pod/.

Opoziční politici a opoziční novinári sa vo svojich vystúpeniach tvária, že ľudia vo voľbách 30.9. nevolili strany, čo chceli špeciálnu prokuratúru spojiť s ostatnou prokuratúrou -ale naopak. Opozičníci sa tvária, akoby v posledných voľbách vyhrali strany, čo chcú posilniť práva kajúcnikov, čo chcú zrušiť paragraf 363, čo chceli zrušiť trináste dôchodky, čo chceli zaviesť v SR konsolidačnú mučiareň na úkor sociálnych istôt občanov, čo chceli zachovať zisky bánk, reťazcov, čo chceli zvýšiť štátnu vojenskú pomoc Ukrajine, čo chceli školu otvoriť dokorán mimovládkam, čo chceli otvárať pre homosexuálnu pornografiu „výtvarníka“ Dúbravského samostatnú výstavu, čo chceli zaviesť registrované partnerstvá a zrušiť kritériá pre tranzíciu transgenderov, čo chceli kvôli nerušenému životu medveďov a vlkov vysťahovať z okolia NP celé dediny „domorodcov“ a pod.

.Nuž milí pravicoví politici a novinári – mýlite sa. Vláda Smeru, Hlasu a SNS nevyhrala voľby s vašich pravicovým, škodlivým, protislovenským často deviantným programom. Smer, Hlas a SNS vyhrali voľby s programom ľavicovým, posilňujúcim sociálne istoty Slovákov a obnovujúcim slovenskú štátnu suverenitu v ekonomickej, bezpečnostnej, kultúrnej, informačnej…oblasti. Program ficovcov nie je iba programom ich strán. Je to aj program demokratickej VäČŠINY občanov Slovenska. Väčšina Slovákov očakáva, že sa program ficovcov bude plniť – lebo je to aj ich program.

-A že vám tento program nie je po vôli, že vám nevonia, že je vám proti srsti ? Nuž pardon, ale toto je momentálne vládny a teda celoštátny resp. celonárodný program. Chceli ste a chcete iný program ? Mohli ste ho mať. No iba vtedy, ak by ste vyhrali voľby. Voľby ste nevyhrali a tak vám teraz nezostáva nič iné ako 4 roky akceptovať predstavy víťazov. Môžete demokraticky frfľať, demokraticky kritizovať, no pokiaľ ste civilizovaní demokrati – musíte to demokraticky akceptovať. Musíte rešpektovať zákony SR, nerobiť zle a neškodiť ani svojim spoluobčanom a ani štátnym inštitúciám.

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

Ecuador Bananas

Odpor k banánom priniesol Putinovi ovocie: Ukrajina nedostane sľubované zbrane

21.02.2024 14:00

Ekvádor sa odvrátil od Kyjeva a Rusi sa nemusia obávať poloprázdnych pultov s banánmi. Juhoamerický štát sa zjavne zľakol odplaty Moskvy až tak, že úplne zmenil názor na presun svojich zbraní sovietskej výroby.

sanitka,

Na východe Holandska sa zrútil rozostavaný most, zahynuli dvaja ľudia

21.02.2024 13:49

Miestne noviny De Stentor uviedli, že robotníci v čase incidentu zdvíhali mostné oblúky.

Boris Susko

Susko: Je štandardné, že zverejnenie obsiahlych zákonov trvá niekoľko týždňov

21.02.2024 13:26

Šéf rezortu spravodlivosti odmietol, že by zverejnenie zákona bolo otázkou hodín a dní. Označil to za nezmysel.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848159x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie