Založ si blog

Marčekova strana požaduje vystúpenie SR z NATO a EU

Známy organizátor manifestácií a demonštrácií a bývalý poslanec NRSR Peter Marček zakladá novú politickú stranu. Strana má zatiaľ názov „ZJEDNOTENÍ SLOVANIA“. Aktivisti okolo Marčeka zbierajú kvôli registrácii na MV SR podpisy občanov už cca 7 mesiacov. Z potrebných 10 000 podpisov údajne doposiaľ majú 7-8 tisíc.

Jadrom programu novej strany je požiadavka na vystúpenie Slovenska z NATO a EU. Ďalej je to obnova priateľských vzťahov medzi Slovenskou republikou a Ruskou federáciou a napokon uchádzanie sa SR o vstup organizácie BRICS.

Marček je plodným zakladateľom slovenských strán. Z nich niektoré, pravda pod iným názvom a iným manažmentom úspešne prešli voľbami do NRSR, ba dokonca sa stali súčasťou vládnej koalície. Jedna z popredných členiek takejto „Marčekovej strany“ je dnes členkou vlády SR. Marček je schopný organizátor, no chýbajú mu zrejme iné pre slovenskú politiku prepotrebné vlastnosti: ostré lakte, bezzásadovosť, umenie robiť intrigy…Ak sa zmenia kritériá úspešnosti v praktickom politickom živote a takéto osobnostné spôsobilosti na politický úspech už nebudú potrebné, potom je možné, že Marček svoju stranu nielen založí, dostane ju do parlamentu, no tiež zostane na jej čele a pokúsi sa cez ňu zmeniť doterajšie politické dejiny Slovenska.

Podľa informácie z prostredia Marčekovcov sa strany s názvom „Zjednotení Slovania“ pokúsia založiť aj v iných slovanských krajinách. Predovšetkým v Česku, Poľsku, Bulharsku. Ak by sa to podarilo, potom by sme boli svedkami obnovy panslavizmu, -pravda v nových podmienkach a s modernejšími princípmi fungovania.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda našla v Pásme Gazy telá dvoch rukojemníkov

25.07.2024 06:50

Ich smrť potvrdili úrady v uplynulých mesiacoch.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 07:14

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100499x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie