Založ si blog

Marčekova strana požaduje vystúpenie SR z NATO a EU

Známy organizátor manifestácií a demonštrácií a bývalý poslanec NRSR Peter Marček zakladá novú politickú stranu. Strana má zatiaľ názov „ZJEDNOTENÍ SLOVANIA“. Aktivisti okolo Marčeka zbierajú kvôli registrácii na MV SR podpisy občanov už cca 7 mesiacov. Z potrebných 10 000 podpisov údajne doposiaľ majú 7-8 tisíc.

Jadrom programu novej strany je požiadavka na vystúpenie Slovenska z NATO a EU. Ďalej je to obnova priateľských vzťahov medzi Slovenskou republikou a Ruskou federáciou a napokon uchádzanie sa SR o vstup organizácie BRICS.

Marček je plodným zakladateľom slovenských strán. Z nich niektoré, pravda pod iným názvom a iným manažmentom úspešne prešli voľbami do NRSR, ba dokonca sa stali súčasťou vládnej koalície. Jedna z popredných členiek takejto „Marčekovej strany“ je dnes členkou vlády SR. Marček je schopný organizátor, no chýbajú mu zrejme iné pre slovenskú politiku prepotrebné vlastnosti: ostré lakte, bezzásadovosť, umenie robiť intrigy…Ak sa zmenia kritériá úspešnosti v praktickom politickom živote a takéto osobnostné spôsobilosti na politický úspech už nebudú potrebné, potom je možné, že Marček svoju stranu nielen založí, dostane ju do parlamentu, no tiež zostane na jej čele a pokúsi sa cez ňu zmeniť doterajšie politické dejiny Slovenska.

Podľa informácie z prostredia Marčekovcov sa strany s názvom „Zjednotení Slovania“ pokúsia založiť aj v iných slovanských krajinách. Predovšetkým v Česku, Poľsku, Bulharsku. Ak by sa to podarilo, potom by sme boli svedkami obnovy panslavizmu, -pravda v nových podmienkach a s modernejšími princípmi fungovania.

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

Ecuador Bananas

Odpor k banánom priniesol Putinovi ovocie: Ukrajina nedostane sľubované zbrane

21.02.2024 14:00

Ekvádor sa odvrátil od Kyjeva a Rusi sa nemusia obávať poloprázdnych pultov s banánmi. Juhoamerický štát sa zjavne zľakol odplaty Moskvy až tak, že úplne zmenil názor na presun svojich zbraní sovietskej výroby.

sanitka,

Na východe Holandska sa zrútil rozostavaný most, zahynuli dvaja ľudia

21.02.2024 13:49

Miestne noviny De Stentor uviedli, že robotníci v čase incidentu zdvíhali mostné oblúky.

Boris Susko

Susko: Je štandardné, že zverejnenie obsiahlych zákonov trvá niekoľko týždňov

21.02.2024 13:26

Šéf rezortu spravodlivosti odmietol, že by zverejnenie zákona bolo otázkou hodín a dní. Označil to za nezmysel.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848128x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie