Založ si blog

Jedna atrapa a 8 zhorených ukrajinských lietadiel

S odvolaním sa na ukrajinské zdroje p.Barič na tomto portále publikoval krátky článok o tom, ako „Rusi jasali“ po zničení ukrajinského bojového lietadla Mig-29. Jasali však vraj predčasne, lebo to nebolo reálne lietadlo ale atrapa. – Kto chce, ten tejto správe verí, -kto nechce, neverí.

Ministerstvo obrany Ruskej federácie v pravidelnej zvodke za tento týždeň oznámilo zostrelenie 8 ukrajinských lietadiel a jedného vrtuľníka. Asi to neboli atrapy, lebo boli zostrelené vo vzduchu. Konkrétne dali Rusi „dolu“ 5 ks Mig-29, dva ks Su-27, 1 ks Su-25 a 1 ks Mi-8. Okrem toho zostrelili 41 raketových striel z HIMARS a Uragan, 188 bezpilotných lietadiel a 3 protiradarové strely HARM. Toľko zdroje z MO RF. – Kto chce , ten týmto údajom verí, kto nechce , neverí.

Žijeme svoj život v rôznych psychosociálnych a informačných bublinách. Aj preto, aby nás neprijemné informácie z prostredia mimo našich bublín nerozčuľovali, neradi vychádzame za ich hranice. Je to jeden z obranných osobnostných mechanizmov nášho ega. Bežný u každého z nás.

Fajn, no ja napriek tomu kvôli našej efektívnej psychohygiene odporúčam aj občasný výlet do informačného sveta iných bublín. Resp. do sveta krutej objektívnej reality. Vyhneme sa tým šoku z udalostí, ktoré sme na základe „našich“ informácií neočakávali a na ktoré sme preto neboli pripravení. Vyhneme sa tak tomu, aby sme zrazu, zoči-voči surovej skutočnosti, nezostali raz pred svetom a pred sebou samými za naivných, za prekvapených, či jednoducho „za sprostých“.

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

Ecuador Bananas

Odpor k banánom priniesol Putinovi ovocie: Ukrajina nedostane sľubované zbrane

21.02.2024 14:00

Ekvádor sa odvrátil od Kyjeva a Rusi sa nemusia obávať poloprázdnych pultov s banánmi. Juhoamerický štát sa zjavne zľakol odplaty Moskvy až tak, že úplne zmenil názor na presun svojich zbraní sovietskej výroby.

sanitka,

Na východe Holandska sa zrútil rozostavaný most, zahynuli dvaja ľudia

21.02.2024 13:49

Miestne noviny De Stentor uviedli, že robotníci v čase incidentu zdvíhali mostné oblúky.

Boris Susko

Susko: Je štandardné, že zverejnenie obsiahlych zákonov trvá niekoľko týždňov

21.02.2024 13:26

Šéf rezortu spravodlivosti odmietol, že by zverejnenie zákona bolo otázkou hodín a dní. Označil to za nezmysel.

korán, kniha, islam, moslimka, Afganistan,

Slovenka si za pálenie koránu odsedí tri roky

21.02.2024 12:08, aktualizované: 13:55

Uviedla, že sa cíti nevinná. Napriek tomu vo svojej výpovedi uvádzala, že si za svojím činom a názormi stojí.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848107x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie