Založ si blog

O uctievaní masových vrahov

Tento týždeň vyvrcholila v NRSR kauza „uctievania masového vraha“ Che Guevaru podpredsedom NRSR dr.L.Blahom. Na túto tému už bolo povedané a napísané dosť, takže k meritu veci tu už nič nové nepridám. Chcem dodať iba zopár historických zaujímavostí, týkajúcich sa uctievania iných bojovníkov za národné oslobodenie z iných krajín.

V USA uctievajú Washingtona a Lincolna, – oboch bojovníkov za samostatnosť USA resp. za zachovanie integrity USA. Veci sa v Amerike dali riešiť aj vyjednávaním, no obaja páni zvolili boj a aj keď ho vyhrali, stálo to životy státisícov Američanov. Obaja americkí „masoví vrahovia“ sú dnes najuctievanejšími celebritami v USA. Sú na bankovkách, sú vytesaní do skalných brán. majú obrovské množstvo sôch. búst a portrétov, čo zdobia úradné miestnosti po celých USA.

V Taliansku mali iného národnooslobodzovacieho vodcu či revolucionára. Garibaldiho. Aj on zanechal za sebou tisíce mŕtvol a aj on má po Taliansku množstvo sôch a portrétov. Taliani ho zbožňujú. Podobne sa k svojim revolucionárom Petofimu a Kossuthovi správajú Maďari. Stavajú im pomníky, hoci z pohľadu tých, proti ktorým bojovali /o.i. aj slovenských hurbanistov/ ide o masových vrahov.

V Afrike bolo v minulom storočí veľa vodcov národnooslobodzovacích hnutí, veľa revolucionárov, ktorí viedli boj proti kolonializmu a imperializmu. Za všetkým spomeniem iba P.Lumumbu. A.BenBelu a A.Cabrala. Aj oni majú vo svojich krajinách veľa pomníkov a požívajú veľkú úctu.Aj keď po boji zostalo za nimi veľa mŕtvych. Milióny mŕtvych zostalo po vietnamskom revolucionárovi Ho či Minovi. Z pohľadu francúzskych imperialistov to bol vlastne masový vrah. Dnešným predstaviteľom Francúzska a USA to však nebráni, aby mu pri návšteve Vietnamu vzdali úctu. Atď., atď.

Aby som však nechodil iba do histórie, spomeniem čerstvý príklad aj zo súčasnosti. Ukrajinského prezidenta Zelenského majú na Západe za veľkého hrdinu, vzdávajú mu úctu a česť. Zaujímavé, že im pritom nebránia tie státisíce mŕtvych, ktoré na základe jeho nekompromisných až šialených rozhodnutí posiali zem na Donbase či pri Chersone. Zelenskij nedával a nedáva rozkazy iba na obranu vojensky dôležitých objektov. Neraz prikáže viesť vopred stratený boj aj o nezmyselné objekty a mestá ako Mariupol, Arťomovsk, Avdejevka a najnovšie aj o predmostia na ľavom brehu Dnepra. Iba človek s mentalitou takmer masového vraha môže posielať do boja bez akejkoľvek delostreleckej, pancierovej, leteckej či logistickej podpory prápory ukrajinských vojačikov-chudáčikov. Vojenskí experti hovoria, že ich životnosť na ľavom brehu Dnepra je necelý jeden deň. Potom ich zničí ruské letectvo, artiléria či „solncepjoky“ /raketometné plameňomety/. Len čo sa tak stane, rýchle člny prevezú cez Dneper ďalších vojačikov-úbožiačikov.

Zelenskij je majstrovský konštruktúr frontových mlynčekov na mäso. Za jeho rozhodnutiami sú tisíce a tisíce mřtvych. Naši pro-západní politici -aj z KDH či SaS, to vedia. Krv na rukách Zelenského im neprekáža, aby mu vzdávali úctu. Koria sa mu, lebo „bojuje za správnu vec“. Lebo bojuje za tých istých pánov kapitalistov, kolonialistov a imperialistov ako oni.

Ľudia uctievajú v živote rôzne modly. Blaha uctieva človeka, ktorého si váži celá Latinská Amerika a celý ľavicový svet . A páni z KDH, SaS, PS uctievajú človeka. ktorý vyľudňuje vlastnú krajinu. My ľudia sme rôzni. Po narodení sme síce všetci rovnako sprostí, ale potom sa to začína rôzniť. Niektorí s vekom zmúdrejú, iní naopak. Niektorí – čím sú starší, tým viac sa podobajú na Františka Mikloška……

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

tanker

Pri pobreží Filipín sa prevrátil a potopil ropný tanker. Na mieste sa vytvorila ropná škvrna dlhá takmer štyri kilometre

25.07.2024 08:46

Podarilo sa zachrániť 16 zo 17 členov posádky, jeden je nezvestný.

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 08:20

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100551x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie