Založ si blog

O uctievaní masových vrahov

Tento týždeň vyvrcholila v NRSR kauza „uctievania masového vraha“ Che Guevaru podpredsedom NRSR dr.L.Blahom. Na túto tému už bolo povedané a napísané dosť, takže k meritu veci tu už nič nové nepridám. Chcem dodať iba zopár historických zaujímavostí, týkajúcich sa uctievania iných bojovníkov za národné oslobodenie z iných krajín.

V USA uctievajú Washingtona a Lincolna, – oboch bojovníkov za samostatnosť USA resp. za zachovanie integrity USA. Veci sa v Amerike dali riešiť aj vyjednávaním, no obaja páni zvolili boj a aj keď ho vyhrali, stálo to životy státisícov Američanov. Obaja americkí „masoví vrahovia“ sú dnes najuctievanejšími celebritami v USA. Sú na bankovkách, sú vytesaní do skalných brán. majú obrovské množstvo sôch. búst a portrétov, čo zdobia úradné miestnosti po celých USA.

V Taliansku mali iného národnooslobodzovacieho vodcu či revolucionára. Garibaldiho. Aj on zanechal za sebou tisíce mŕtvol a aj on má po Taliansku množstvo sôch a portrétov. Taliani ho zbožňujú. Podobne sa k svojim revolucionárom Petofimu a Kossuthovi správajú Maďari. Stavajú im pomníky, hoci z pohľadu tých, proti ktorým bojovali /o.i. aj slovenských hurbanistov/ ide o masových vrahov.

V Afrike bolo v minulom storočí veľa vodcov národnooslobodzovacích hnutí, veľa revolucionárov, ktorí viedli boj proti kolonializmu a imperializmu. Za všetkým spomeniem iba P.Lumumbu. A.BenBelu a A.Cabrala. Aj oni majú vo svojich krajinách veľa pomníkov a požívajú veľkú úctu.Aj keď po boji zostalo za nimi veľa mŕtvych. Milióny mŕtvych zostalo po vietnamskom revolucionárovi Ho či Minovi. Z pohľadu francúzskych imperialistov to bol vlastne masový vrah. Dnešným predstaviteľom Francúzska a USA to však nebráni, aby mu pri návšteve Vietnamu vzdali úctu. Atď., atď.

Aby som však nechodil iba do histórie, spomeniem čerstvý príklad aj zo súčasnosti. Ukrajinského prezidenta Zelenského majú na Západe za veľkého hrdinu, vzdávajú mu úctu a česť. Zaujímavé, že im pritom nebránia tie státisíce mŕtvych, ktoré na základe jeho nekompromisných až šialených rozhodnutí posiali zem na Donbase či pri Chersone. Zelenskij nedával a nedáva rozkazy iba na obranu vojensky dôležitých objektov. Neraz prikáže viesť vopred stratený boj aj o nezmyselné objekty a mestá ako Mariupol, Arťomovsk, Avdejevka a najnovšie aj o predmostia na ľavom brehu Dnepra. Iba človek s mentalitou takmer masového vraha môže posielať do boja bez akejkoľvek delostreleckej, pancierovej, leteckej či logistickej podpory prápory ukrajinských vojačikov-chudáčikov. Vojenskí experti hovoria, že ich životnosť na ľavom brehu Dnepra je necelý jeden deň. Potom ich zničí ruské letectvo, artiléria či „solncepjoky“ /raketometné plameňomety/. Len čo sa tak stane, rýchle člny prevezú cez Dneper ďalších vojačikov-úbožiačikov.

Zelenskij je majstrovský konštruktúr frontových mlynčekov na mäso. Za jeho rozhodnutiami sú tisíce a tisíce mřtvych. Naši pro-západní politici -aj z KDH či SaS, to vedia. Krv na rukách Zelenského im neprekáža, aby mu vzdávali úctu. Koria sa mu, lebo „bojuje za správnu vec“. Lebo bojuje za tých istých pánov kapitalistov, kolonialistov a imperialistov ako oni.

Ľudia uctievajú v živote rôzne modly. Blaha uctieva človeka, ktorého si váži celá Latinská Amerika a celý ľavicový svet . A páni z KDH, SaS, PS uctievajú človeka. ktorý vyľudňuje vlastnú krajinu. My ľudia sme rôzni. Po narodení sme síce všetci rovnako sprostí, ale potom sa to začína rôzniť. Niektorí s vekom zmúdrejú, iní naopak. Niektorí – čím sú starší, tým viac sa podobajú na Františka Mikloška……

Ruský zázrak !

07.12.2023

Tento týždeň sme boli svedkami ruského zázraku. Sledovali sme rokovanie „mŕtveho“ Putina s najvyššími predstaviteľmi troch dominantných krajín Perzského zálivu. Putin, ktorého konšpiračné -a pritom mainstreamové- západné médiá v posledných týždňoch zase párkrát vyhlásili za mŕtveho, rokoval na najvyššej úrovni v Saudskej Arábii a Zjednotených [...]

Matoviča zabíja ticho-asi si želá ukrajinskú zábavu

06.12.2023

Matovič sa dnes úprimne posťažoval, že ho pokoj a poriadok na Slovensku riadne rozčuľuje. Že ho ticho na slovenských uliciach zabíja. Preto vyzýva občanov SR, aby mu v jeho psychickom trápení pomohli a až do Vianoc prišli pred parlament robiť bordel. Takže milí občania, -pokiaľ aj vám chýba pouličný bordel, neporiadok a pokiaľ aj vás zabíja ticho a trpíte rovnakou [...]

Najúčinnejšie ruské zbrane na Donbase

05.12.2023

Kruté zimné pomery pribrzdili rýchlejšiu aktivitu pozemných vojsk na Donbase a v Novorusku. Ukrajinci a Rusi sa obmedzujú skôr na vzájomné útoky bezpilotnými dronmi. Pokojnejšiu situáciu využívajú analytici na Západe i na Východe na bilanciu tohtoročných bojov. Americkí experti /napr. prostredníctvom Washington Post/ rozoberajú príčiny neúspech tohtoročnej tzv. [...]

Vladimir Putin

Dostihy s jedným koňom, zosmiešnil Biely dom snahu Putina o znovuzvolenie

08.12.2023 23:14

Podľa Washingtonu je veľmi nepravdepodobné, že výsledok ruských prezidentských volieb bude ohrozený.

Ukrajinskí vojaci, Dneper, Cherson, vojna na Ukrajine

Ukrajinci sa pripravujú na dlhú vojnu, vojaci vstupujú do druhej zimy bojov vyčerpaní

08.12.2023 22:23

Únava z vojny je teraz každodennou realitou.

Mario Draghi

Kandidátom na šéfa EK by mohol byť bývalý taliansky premiér Mario Draghi

08.12.2023 21:34

Draghi bol talianskym premiérom od februára 2021 do októbra 2022 a na čele ECB bol v rokoch 2011-2019.

Gaza City / Gaza / Palestína /

Bezpečnostná rada OSN po vete USA neprijala návrh rezolúcie o prímerí v Gaze

08.12.2023 21:21, aktualizované: 21:55

Podľa humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc je práve Bezpečnostná rada "spoluvinníkom v zabíjaní".

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1640121x
Priemerná čítanosť článkov: 4646x

Autor blogu

Kategórie