Založ si blog

Antikomunisti za čias komunizmu boli hrdinovia. Dnešní antikomunisti sú …ebili.

Takto nejako možno parafrázovať jednu z myšlienok, ktoré 17.novembra vyslovili dvaja múdri Česi, bývalí prezidenti Českej republiky: Klaus a Zeman.

Priznám sa, máločo Čechom závidím. Týchto dvoch kmeťov však západným susedom závidím. A závidím im aj ochotu, s akou dvaja múdri starí páni sadli k diskusnému stolu a pred zrakmi televíznych divákov sa o časoch minulých i dnešných kultivovane porozprávali.

-Nájde sa niekto odvážny, kto v nejakej celoplošnej slovenskej televízii zorganizuje podobnú diskusiu medzi troma slovenskými múdrymi kmeťmi: spolubojovníkmi i protivníkmi – Vladimírom Mečiarom, Ivanom Gašparovičom a Jánom Čarnogurským ?

Páni exprezidenti povedali veľa zaujímavého a inšpiratívneho. Miesto ich nadčasových myšlienok a bonmotov spomeniem ešte aspoň jednu poznámku. Tuším ju vyslovil V.Klaus. Hovoril o tom, že v roku 1989 sa bál vziať si čo i len dvoj-trojdňovú dovolenku. Bál sa totiž, že len čo opustí Prahu, už sa to tam začne. Časy pred 17. novembrom 1989 boli nielen tehotné radikálnymi zmenami, ale ich tehotenstvo bolo už v štádiu predpôrodných kontrakcií. Každý čo len trochu rozhľadený človek minimálne od jari 1989 videl, že je iba otázkou dní či hodín, kedy „k tomu“ príde, kedy to vypukne.

Nuž áno, otvorené mysle nepotrebovali a ani dnes nepotrebujú profesionálnych „revolucionárov“ na tribúne, nepotrebujú táravých hercov, aby ich teatrálne zobúdzali zo spánku kľúčikmi od bytu. Nepotrebujú davy so simplexnými heslami na ulici, – aby pochopili, že sa časy menia. A že „k tomu“ onedlho príde. Veruže príde. Najprv na geopolitických šachovniciach veľmocí, potom v živote nás ľudí v Európe a napokon aj tu na našom malom milom Slovensku.

Sledujte situáciu na frontoch, priatelia.

Ruský zázrak !

07.12.2023

Tento týždeň sme boli svedkami ruského zázraku. Sledovali sme rokovanie „mŕtveho“ Putina s najvyššími predstaviteľmi troch dominantných krajín Perzského zálivu. Putin, ktorého konšpiračné -a pritom mainstreamové- západné médiá v posledných týždňoch zase párkrát vyhlásili za mŕtveho, rokoval na najvyššej úrovni v Saudskej Arábii a Zjednotených [...]

Matoviča zabíja ticho-asi si želá ukrajinskú zábavu

06.12.2023

Matovič sa dnes úprimne posťažoval, že ho pokoj a poriadok na Slovensku riadne rozčuľuje. Že ho ticho na slovenských uliciach zabíja. Preto vyzýva občanov SR, aby mu v jeho psychickom trápení pomohli a až do Vianoc prišli pred parlament robiť bordel. Takže milí občania, -pokiaľ aj vám chýba pouličný bordel, neporiadok a pokiaľ aj vás zabíja ticho a trpíte rovnakou [...]

Najúčinnejšie ruské zbrane na Donbase

05.12.2023

Kruté zimné pomery pribrzdili rýchlejšiu aktivitu pozemných vojsk na Donbase a v Novorusku. Ukrajinci a Rusi sa obmedzujú skôr na vzájomné útoky bezpilotnými dronmi. Pokojnejšiu situáciu využívajú analytici na Západe i na Východe na bilanciu tohtoročných bojov. Americkí experti /napr. prostredníctvom Washington Post/ rozoberajú príčiny neúspech tohtoročnej tzv. [...]

Vladimir Putin

Dostihy s jedným koňom, zosmiešnil Biely dom snahu Putina o znovuzvolenie

08.12.2023 23:14

Podľa Washingtonu je veľmi nepravdepodobné, že výsledok ruských prezidentských volieb bude ohrozený.

Ukrajinskí vojaci, Dneper, Cherson, vojna na Ukrajine

Ukrajinci sa pripravujú na dlhú vojnu, vojaci vstupujú do druhej zimy bojov vyčerpaní

08.12.2023 22:23

Únava z vojny je teraz každodennou realitou.

Mario Draghi

Kandidátom na šéfa EK by mohol byť bývalý taliansky premiér Mario Draghi

08.12.2023 21:34

Draghi bol talianskym premiérom od februára 2021 do októbra 2022 a na čele ECB bol v rokoch 2011-2019.

Gaza City / Gaza / Palestína /

Bezpečnostná rada OSN po vete USA neprijala návrh rezolúcie o prímerí v Gaze

08.12.2023 21:21, aktualizované: 21:55

Podľa humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc je práve Bezpečnostná rada "spoluvinníkom v zabíjaní".

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1640163x
Priemerná čítanosť článkov: 4646x

Autor blogu

Kategórie