Založ si blog

Prečo sú tí Česi tak hlboko v … – kdesi ?

Dnes je 105. výročie udalosti, po ktorej sa na Slovensku veľa zmenilo. Maďarských pánov vystriedali českí páni. Tak ako Maďari tak aj Česi síce neuznávali Slovákov ako svojbytný národ, no ku cti Čechov slúži, že boli láskavejšími pánmi, že dali priestor na účasť na vláde aj časti domácej slovenskej elity. A že brachiálne nezakročili proti silnejúcemu hnutiu za slovenské národné sebaurčenie.

Dnes si žijeme každý na svojom. Medzi Slovákmi a Čechmi sú stále veľké podobnosti ale aj veľké odlišnosti. Jedným z nich je hlasovanie SR a ČR na medzinárodnom fóre. Uvediem príklad.

Valné zhromaždenie OSN veľkou väčšinou hlasov požiadalo bojujúce strany v Gaze na okamžité vyhlásenie prímeria. Na príprave dokumentu pracovalo 40 krajín. Za prímerie v Gaze zahlasovalo 120 krajín. 45 krajín /medzi nimi aj Slovensko/ sa hlasovania zdržalo. 14 krajín bolo proti.

Medzi krajinami, ktoré sú proti prímeriu a de facto sú za pokračovanie v zabíjaní Palestínčanov, prevažne neozbrojených civilistov, žien, detí a starcov sú samozrejme siamské dvojčatá USA a Izrael. Potom sú tam úbohé americké bábkové štátiky ako Nauru, Tonga, Maršalove ostrovy, Mikronézia, Fidži, Papua-Nová Guinea, Paraguaj a Guatemala.

-No a potom sú tam štyri čudné krajiny. Všetky sú v našom okolí, spojené s nami spoločnou rakúsko-uhorskou históriou. Je to Chorvátsko, Maďarsko, Rakúsko – a „bratské“ Česko. Pri úvahách o dôvodoch pro-izraelského pro-vojnového hlasovania týchto c.-k. krajín sa človeku nevdojak tlačia do mysle historické súvislosti – konkrétne tradičné silné židovské komunity v týchto krajinách. Môžu to však byť aj dôvody rýdzo komerčné-čiže výhodné obchodné väzby medzi týmito krajinami a štátom Izrael.

Spomedzi štyroch izraelo-filných krajín je zaujímavá krajina, ktorá je podľa niektorých našich spoluobčanov „bratskou“ krajinou: Česko. Česko je spomedzi menovaných asi jedinou, v ktorej dnes vládne režim až hujersky pro-izraelský. Vrcholom sionistickej hujerčiny súčasnej českej vlády je požiadavka ministerky obrany ČR pani Černochovej, aby Česká republika na protest proti pro-palestínskej rezolúcii OSN z OSN vystúpila. – Češka Černochová je pri obhajobe izraelských národných záujmov židovskejšia než USA ba dokonca ešte sionistickejšia než samotný Izrael. Čosi na Slovensku nepredstaviteľné. Čosi, čo Slovákom ukazuje, ako sme oproti Čechom, najmä tým, čo v ČR dnes vládnu, odlišní. Aleže úplne úplne odlišní.

Režim, ktorý dnes vládne v Česku -to je zmiešanina slniečkárstva, zakomplexovaného maločeského šovinizmu a nadradenosti voči ostatným slovanským národom /osobitne voči Rusom/, falošného selektívneho historizmu, servilnosti voči Západu /najmä USA/ a kupeckej čecháčkovskej vychytranosti. Súčasná vládna koalícia v ČR sa k moci dostala vďaka anti-babišovskej kriminalizačnej a špinavej mediálnej kampani, špecifickej hospodárskej a medzinárodnej situácii a i.

Dnes našťastie už aj v Česku došlo k riadnemu vytriezveniu. Prieskumy verejnej mienky v súčasnosti jasne favorizujú Babišovu stranu ANO, no signalizujú aj posilnenú pozíciu pres SPD. ANO a SPD majú na dianie v ČR ale aj v zahraničí iné názory ako Fialovci. Ak by teda o postoji Česka k rezolúcii VZ OSN ku Gaze rozhodovala aktuálna politická väčšina, odrážajúca dnešný postoj Čechov a Moravanov k Izraelu a Palestíne, bolo by hlasovanie Česka iné. Bolo by podľa mňa viac vyvážené. Také, ako bolo slovenské hlasovanie. Také akési viac všeľudsky humanistické.

Bohužiaľ, aktuálny český vládnuci režim je ale taký, aký je. Jednostranne orientovaný. A Česko je kvôli tomuto režimu hlboko tam, -no veď viete kde…

Ruský zázrak !

07.12.2023

Tento týždeň sme boli svedkami ruského zázraku. Sledovali sme rokovanie „mŕtveho“ Putina s najvyššími predstaviteľmi troch dominantných krajín Perzského zálivu. Putin, ktorého konšpiračné -a pritom mainstreamové- západné médiá v posledných týždňoch zase párkrát vyhlásili za mŕtveho, rokoval na najvyššej úrovni v Saudskej Arábii a Zjednotených [...]

Matoviča zabíja ticho-asi si želá ukrajinskú zábavu

06.12.2023

Matovič sa dnes úprimne posťažoval, že ho pokoj a poriadok na Slovensku riadne rozčuľuje. Že ho ticho na slovenských uliciach zabíja. Preto vyzýva občanov SR, aby mu v jeho psychickom trápení pomohli a až do Vianoc prišli pred parlament robiť bordel. Takže milí občania, -pokiaľ aj vám chýba pouličný bordel, neporiadok a pokiaľ aj vás zabíja ticho a trpíte rovnakou [...]

Najúčinnejšie ruské zbrane na Donbase

05.12.2023

Kruté zimné pomery pribrzdili rýchlejšiu aktivitu pozemných vojsk na Donbase a v Novorusku. Ukrajinci a Rusi sa obmedzujú skôr na vzájomné útoky bezpilotnými dronmi. Pokojnejšiu situáciu využívajú analytici na Západe i na Východe na bilanciu tohtoročných bojov. Americkí experti /napr. prostredníctvom Washington Post/ rozoberajú príčiny neúspech tohtoročnej tzv. [...]

Vladimir Putin

Dostihy s jedným koňom, zosmiešnil Biely dom snahu Putina o znovuzvolenie

08.12.2023 23:14

Podľa Washingtonu je veľmi nepravdepodobné, že výsledok ruských prezidentských volieb bude ohrozený.

Ukrajinskí vojaci, Dneper, Cherson, vojna na Ukrajine

Ukrajinci sa pripravujú na dlhú vojnu, vojaci vstupujú do druhej zimy bojov vyčerpaní

08.12.2023 22:23

Únava z vojny je teraz každodennou realitou.

Mario Draghi

Kandidátom na šéfa EK by mohol byť bývalý taliansky premiér Mario Draghi

08.12.2023 21:34

Draghi bol talianskym premiérom od februára 2021 do októbra 2022 a na čele ECB bol v rokoch 2011-2019.

Gaza City / Gaza / Palestína /

Bezpečnostná rada OSN po vete USA neprijala návrh rezolúcie o prímerí v Gaze

08.12.2023 21:21, aktualizované: 21:55

Podľa humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc je práve Bezpečnostná rada "spoluvinníkom v zabíjaní".

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1640114x
Priemerná čítanosť článkov: 4646x

Autor blogu

Kategórie