Založ si blog

Slovensko a Fico v centre pozornosti ruských médií

Politický potrat Galko a nedostatočne kvalifikovaný politológ / či skôr propagandista/ Řádek z Trenčianskej univerzity včera klamali, ako obvykle. Bagatelizovali zahraničnopolitické postoje R.Fica a ich význam z hľadiska ruskej geopolitiky. O čo sa opierali ? O odpoveď Peskova na jednu špecifickú otázku. Novinár sa Peskova /hovorcu Kremľa/ spýtal, či odmietnutie SR dodávať zbrane a muníciu zo slovenských armádnych zásob nejako ovplyvní vojenskú situáciu na ukrajinskom bojisku. Peskov logicky pochopiteľne odpovedal, že nie, že podiel slovenskej vojenskej pomoci na celkových dodávkach vojenskej výzbroje a materiálu Západu na Ukrajinu je veľmi malý. Dodal, že to však v americkom vojenskopolitickom bloku okolo Ruska spôsobí určitú trhlinu.

Naši proti-ruskí politici, politológovia a publicisti si z Peskovej odpovede vzali iba jej prvú časť. A aj tú poriadne prekrútili. Usúdili, že Peskov slovenského premiéra Fica zhodil, zneuctil. Vraj Fico dostal od Rusov ranu od chrbta, vraj si z neho a z jeho politiky urobili dobrý deň. Pre Rusov a Rusko sme vraj malý okrajový geopoliticky bezvýznamný štátik, o ktorom v Kremli ani poriadne nevedia, kde sa nachádza.

Nebudem s týmito táraninami polemizovať. Miesto toho ponúkam čitateľom aspoň malý výber z titulkov včerajších článkov v dvoch dôležitých ruských mienkotvorných denníkoch.

Moskovská Pravda na titulke uviedla dva články. Prvý má názov „Slovensko a Maďarsko začali súťažiť o nového mierového lídra v Európe“. Druhý článok má názov „Slovensko bude od EU požadovať vysvetlenie dôsledkov sankcií voči Rusku“.

Moskovskij Komsomolec uverejnil tiež dva články, spomínajúce súčasné Slovensko a jeho vládu. Prvý článok má nadpis “ Minister obrany Kaliňák: Slovensko prehodnotí obrannú zmluvu s USA“. Druhý vyšiel pod názvom “ Newsweek: Odmietnutie Slovenska a Maďarska pomôcť Ukrajine bolo pre Zelenského ranou“.

Takže tak. Nejdem sa tu rozpisovať o obsahu citovaných článkov. Bojím sa, aby ma niekto neobvinil zo šírenia pro-ruskej propagandy. Nejde napokon ani tak o obsah toho, čo sa v ruských médiách uvádza. Ide o to ukázať ako veľmi sa naši politickí, politologickí a mediálni ficobijci mýlia keď tvrdia, že si Rusi dianie na Slovensku, naše slovenské postoje a našu slovenskú politiku nevšímajú. Ide o to, že cigánia, napríklad ak tvrdia, že slovenská politika je pre Rusko bezvýznamná a zanedbateľná.

– Opak je pravdou. Či sa to u nás prozápadným demagógom a prekrúcačom pravdy páči alebo nie. Práve naopak. V Kremli /rovnako ako vo Washingtone/ sú aj na naše kroky mimoriadne všímaví.

Ruský zázrak !

07.12.2023

Tento týždeň sme boli svedkami ruského zázraku. Sledovali sme rokovanie „mŕtveho“ Putina s najvyššími predstaviteľmi troch dominantných krajín Perzského zálivu. Putin, ktorého konšpiračné -a pritom mainstreamové- západné médiá v posledných týždňoch zase párkrát vyhlásili za mŕtveho, rokoval na najvyššej úrovni v Saudskej Arábii a Zjednotených [...]

Matoviča zabíja ticho-asi si želá ukrajinskú zábavu

06.12.2023

Matovič sa dnes úprimne posťažoval, že ho pokoj a poriadok na Slovensku riadne rozčuľuje. Že ho ticho na slovenských uliciach zabíja. Preto vyzýva občanov SR, aby mu v jeho psychickom trápení pomohli a až do Vianoc prišli pred parlament robiť bordel. Takže milí občania, -pokiaľ aj vám chýba pouličný bordel, neporiadok a pokiaľ aj vás zabíja ticho a trpíte rovnakou [...]

Najúčinnejšie ruské zbrane na Donbase

05.12.2023

Kruté zimné pomery pribrzdili rýchlejšiu aktivitu pozemných vojsk na Donbase a v Novorusku. Ukrajinci a Rusi sa obmedzujú skôr na vzájomné útoky bezpilotnými dronmi. Pokojnejšiu situáciu využívajú analytici na Západe i na Východe na bilanciu tohtoročných bojov. Americkí experti /napr. prostredníctvom Washington Post/ rozoberajú príčiny neúspech tohtoročnej tzv. [...]

Vladimir Putin

Dostihy s jedným koňom, zosmiešnil Biely dom snahu Putina o znovuzvolenie

08.12.2023 23:14

Podľa Washingtonu je veľmi nepravdepodobné, že výsledok ruských prezidentských volieb bude ohrozený.

Ukrajinskí vojaci, Dneper, Cherson, vojna na Ukrajine

Ukrajinci sa pripravujú na dlhú vojnu, vojaci vstupujú do druhej zimy bojov vyčerpaní

08.12.2023 22:23

Únava z vojny je teraz každodennou realitou.

Mario Draghi

Kandidátom na šéfa EK by mohol byť bývalý taliansky premiér Mario Draghi

08.12.2023 21:34

Draghi bol talianskym premiérom od februára 2021 do októbra 2022 a na čele ECB bol v rokoch 2011-2019.

Gaza City / Gaza / Palestína /

Bezpečnostná rada OSN po vete USA neprijala návrh rezolúcie o prímerí v Gaze

08.12.2023 21:21, aktualizované: 21:55

Podľa humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc je práve Bezpečnostná rada "spoluvinníkom v zabíjaní".

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1640096x
Priemerná čítanosť článkov: 4646x

Autor blogu

Kategórie