Založ si blog

Slovensko a Fico v centre pozornosti ruských médií

Politický potrat Galko a nedostatočne kvalifikovaný politológ / či skôr propagandista/ Řádek z Trenčianskej univerzity včera klamali, ako obvykle. Bagatelizovali zahraničnopolitické postoje R.Fica a ich význam z hľadiska ruskej geopolitiky. O čo sa opierali ? O odpoveď Peskova na jednu špecifickú otázku. Novinár sa Peskova /hovorcu Kremľa/ spýtal, či odmietnutie SR dodávať zbrane a muníciu zo slovenských armádnych zásob nejako ovplyvní vojenskú situáciu na ukrajinskom bojisku. Peskov logicky pochopiteľne odpovedal, že nie, že podiel slovenskej vojenskej pomoci na celkových dodávkach vojenskej výzbroje a materiálu Západu na Ukrajinu je veľmi malý. Dodal, že to však v americkom vojenskopolitickom bloku okolo Ruska spôsobí určitú trhlinu.

Naši proti-ruskí politici, politológovia a publicisti si z Peskovej odpovede vzali iba jej prvú časť. A aj tú poriadne prekrútili. Usúdili, že Peskov slovenského premiéra Fica zhodil, zneuctil. Vraj Fico dostal od Rusov ranu od chrbta, vraj si z neho a z jeho politiky urobili dobrý deň. Pre Rusov a Rusko sme vraj malý okrajový geopoliticky bezvýznamný štátik, o ktorom v Kremli ani poriadne nevedia, kde sa nachádza.

Nebudem s týmito táraninami polemizovať. Miesto toho ponúkam čitateľom aspoň malý výber z titulkov včerajších článkov v dvoch dôležitých ruských mienkotvorných denníkoch.

Moskovská Pravda na titulke uviedla dva články. Prvý má názov „Slovensko a Maďarsko začali súťažiť o nového mierového lídra v Európe“. Druhý článok má názov „Slovensko bude od EU požadovať vysvetlenie dôsledkov sankcií voči Rusku“.

Moskovskij Komsomolec uverejnil tiež dva články, spomínajúce súčasné Slovensko a jeho vládu. Prvý článok má nadpis “ Minister obrany Kaliňák: Slovensko prehodnotí obrannú zmluvu s USA“. Druhý vyšiel pod názvom “ Newsweek: Odmietnutie Slovenska a Maďarska pomôcť Ukrajine bolo pre Zelenského ranou“.

Takže tak. Nejdem sa tu rozpisovať o obsahu citovaných článkov. Bojím sa, aby ma niekto neobvinil zo šírenia pro-ruskej propagandy. Nejde napokon ani tak o obsah toho, čo sa v ruských médiách uvádza. Ide o to ukázať ako veľmi sa naši politickí, politologickí a mediálni ficobijci mýlia keď tvrdia, že si Rusi dianie na Slovensku, naše slovenské postoje a našu slovenskú politiku nevšímajú. Ide o to, že cigánia, napríklad ak tvrdia, že slovenská politika je pre Rusko bezvýznamná a zanedbateľná.

– Opak je pravdou. Či sa to u nás prozápadným demagógom a prekrúcačom pravdy páči alebo nie. Práve naopak. V Kremli /rovnako ako vo Washingtone/ sú aj na naše kroky mimoriadne všímaví.

Prečo NEKRIČÍME-prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Nemecký politický darebák Weingarten navrhol, aby NATO pri ochrane územia Západnej Ukrajiny pred „ruskou agresiou“ využilo svoje základne, letectvo, raketové a PVO zariadenia [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

novinári, Rooseveltova nemocnica

Fico je pri vedomí a komunikuje, podstúpil CT brušnej dutiny

21.05.2024 11:20

Premiéra vážne postrelil 71-ročný muž po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej.

nr sr, parlament atentát, fico

Uznesenie je pre strany so „zdravým rozumom“. NR SR pokračuje, Žiga: Chod štátu nezastaví žiadny atentátnik

21.05.2024 11:14, aktualizované: 11:28

Smer chce vyslať signál zmierenia, preto pripravil uznesenie na odsúdenie atentátu na Roberta Fica.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

V rámci akcie Klient zadržali sedem osôb, z toho štyroch policajtov

21.05.2024 11:10

Stíhaní sú za trestné činy podplácania, respektíve zneužívania právomoci verejného činiteľa a prijímania úplatku.

Kráľ na ťahu, relácia, ta3

Král na ťahu na ta3: Mimoriadne vysielanie v zmenenom čase. Kaliňák, Šutaj Eštok a Žiga o aktuálnom dianí

21.05.2024 11:00

V pondelok 21. mája už o 18.45 h na ta3. Diskutovať prídu traja politici, aktuálne zodpovední za chod štátu.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2032017x
Priemerná čítanosť článkov: 4427x

Autor blogu

Kategórie