Založ si blog

Vylodenie cez Dneper „sa nikdy nestalo“-ukrajinské vojenské velenie kritizovalo veľkohubosť amerického ISW

Včera sme tu písali o krachu ukrajinského vylodenia cez Dneper. Neúspech vylodenia dnes oficiálne potvrdil GŠ OS RF ale aj velenie južného okruhu ozbrojených síl Ukrajiny. Tlačová šéfka južného okruhu OS UA Natalija Gumeňuková označila správy ukrajinských a západných médií o existencii akéhosi ukrajinského predmostia na ľavom brehu rieky Dneper za falošné.

Závery kadejakých vojenských analytikov označila za nezodpovedné. Poškodili vraj plnenie bojových úloh členov špeciálneho ukrajinského výsadku. Správy amerického ISW /Inštitútu na výskum vojny/ o obsadení obce Krynky a ďalších obcí neďaleko Novej Kachovky označila za ničím nepodložené a neprofesionálne. Žiadne ukrajinské predmostie na ľavom brehu Dnepra /prinajmenej oficiálne/ neexistovalo.

Ruský GŠ OS RF dnes potvrdil nielen úplnú likvidáciu výsadku ukrajinskej námornej pechoty na ľavom brehu Dnepra ale aj elimináciu ďalších dvoch zoskupení diverzno-výsadkových síl neďaleko železničného mosta, dneperských Aleksejevských ostrovčekov pri Chersone a pri obci Stanislav. Spolu tu bolo eliminovaných asi 60 príslušníkov špeciálnych ukrajinských jednotiek DRG zo zostavy 123.brigády, 4 vyloďovacie člny, tri bojové vozidlá, stanica elektronického boja, húfnica Msta s muníciou a jedno delo D-20.

Ruské jednotky sa v poslednom čase zameriavajú aj na ničenie ukrajinských lietadiel /o.i. nosičov rakiet a striel západnej výroby/. Len dnes 22.októbra zostrelili Rusi 4 ukrajinské vojenské lietadlá: 3 stíhačky Mig-29 /v oblasti Blagodatnoje, Lozovoje a Čugujev / a 1 útočné lietadlo Su-25 /v priestore severozápadne od Donecka/.

O ešte bolestivejších úderoch ako sú tieto na fronte píšu The New York Times. Podľa nich je rivalita a boj medzi Izraelom a Ukrajinou o dodávky bojovej techniky a munície už tvrdou realitou. Ukrajine boli tento týždeň prisľúbené dodávky desiatok tisíc delostreleckých granátov ráže 155 mm. Nedostali však napokon nič. Celá zásielka tejto munície bola presmerovaná do Izraela. Podľa nemeckého Bildu majú s pomocou Ukrajine ťažkosti aj v Nemecku. Sľúbená pomoc cca 5 mld eur už dlhšie mešká. Centrála NATO musela Zelenského chlácholiť, že sa zdroje na pomoc Ukrajine v rozpočte NATO predsa len napokon nájdu.

Nuž, požijeme, uvidíme. Čo iné než čakať zostáva nielen nám tu pod Tatrami ale hlavne bojachtivým chlopom z Bankovej-vládnej štvrte v Kyjeve.

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

Murz, Andrej Morozov,

Donútil ma Solovjov. Ruský poddôstojník a bloger sa zastrelil, zverejnil počty zabitých pri Avdijivke

21.02.2024 16:40

Bol som k tomu donútený politickými prostitútkami na čele s Vladimirom Solovjovom, ktoré boli nasraté a chceli samé stlačiť spúšť, píše v príspevku.

izrael, palestína, hamas

Militanti z Hamasu pri útoku na Izrael podľa krízového centra znásilňovali a mrzačili ženy

21.02.2024 16:07

Vo viacerých prípadoch došlo k znásilneniu pred inými ľuďmi vrátane partnerov, rodiny či priateľov.

polícia, NAKA, mimoriadne1, mim1

NAKA v rámci akcie Nájomca 2, zameranej na drogy, zadržala 16 osôb, obvinila 13

21.02.2024 15:35

Vykonaných bolo viac ako 20 domových a iných prehliadok, pri ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky a hotovosť.

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848244x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie