Založ si blog

Viete čo je „Black Rock“ ?

Black Rock je podľa kandidáta na amerického prezidenta R.Kennedyho Jr. majiteľka štátu Ukrajina. Ukrajinské aktíva v hodnote biliónov dolárov posunul americkej investičnej skupine Black Rock ukrajinský prezident Zelenskij. Black Rock je momentálne exkluzívny správca všetkých štátnych aktív Ukrajiny. Ich hodnota je t.č. skôr symbolická, no po skončení vojny sa stane reálnou trhovou silou. Po vojne začne obrovský boom o ukrajinský majetok: o podniky, infraštruktúru, prírodné zdroje…no najmä o vzácnu ukrajinskú čiernozemnú pôdu. Každý, kto bude chcieť niečo na Ukrajine kúpiť, bude musieť rokovať s Black Rock. Nie s ukrajinskými inštitúciami ale s Black Rock, ktorému predaje ukrajinských aktív Zelenskij prenechal do „správy“.

Na čele Black Rock je Laurence D.Fink. Oficiálne ide o nadnárodnú investičnú a správcovskú spoločnosť. Fakticky je to ale spoločnosť americká. Spravuje vlastné alebo cudzie aktíva v desiatkach krajín sveta. Záujemcom o kúpu aktív poskytuje poradenské, manažérske, hodnotiace a retailové služby. V centre pozornosti je posudzovanie investičného rizika pri kúpe aktív. Korporácia má vo svete 16 tis. zamestnancov-finančných špecialistov a rizikových manažérov. Čistý zisk korporácie sa pohybuje okolo 5-10 mld. dolárov ročne. Hodnota majetku, spravovaného Black Rock je cca 10 biliónov dolárov. Na európskych burzách má korporácia 40% trhový podiel zo všetkých obchodovaných akcií. Black Rock má pod rukou majetok, predstavujúci viac ako štvrtinu amerického štátneho dlhu.

Black Rock je teda riadne finančné a mocenské hovado. Do čoho sa korporácia zahryzne, to už z „papule“ nepustí. Spravované aktíva od začiatku komanduje podľa vlastných predstáv. Manažérom svojich aktív /za ktorých považuje aj vlády jednotlivých štátov/ dáva striktné pokyny čo a ako majú robiť, aby aktíva neznehodnocovali ale zvelaďovali. Niekedy to ide až do absurdností. Príklad ? Nech sa páči: Korporácii Black Rock sa v poslednom čase napr. nepáči, že sa na Ukrajine pri pochovávaní obetí vojny plytvá zo vzácnou úrodnou čiernozemou. Black Rock preto dala Zelenského manažérom striktný pokyn, aby sa pochovávanie do zeme nahradilo masovými kremáciami. Zelenského úradníci zrazili opätky a začali reklamnú kampaň propagujúcu kremácie ako moderné spôsoby pochovávania. Odpor cirkvi Black Rock eliminoval štedrým sponzoringom pri opravách pravoslávnych chrámov.

Black Rock vie, ako na vec. Vie, ako svoje zderstvo podať tak, aby Ukrajinci jeho aktíva napr. „ukrajinskú“ pôdu nielen zveľaďovali /napr. prostredníctvom pestovania a exportu pšenice/ ale aj za ňu bojovali, trpeli a umierali. Takže vlastne platí: Sláva Ukrajine-Black Rocku sláva !

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

izrael, palestína, hamas

Militanti z Hamasu pri útoku na Izrael podľa krízového centra znásilňovali a mrzačili ženy

21.02.2024 16:07

Vo viacerých prípadoch došlo k znásilneniu pred inými ľuďmi vrátane partnerov, rodiny či priateľov.

polícia, NAKA, mimoriadne1, mim1

NAKA v rámci akcie Nájomca 2, zameranej na drogy, zadržala 16 osôb, obvinila 13

21.02.2024 15:35

Vykonaných bolo viac ako 20 domových a iných prehliadok, pri ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky a hotovosť.

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

Ecuador Bananas

Odpor k banánom priniesol Putinovi ovocie: Ukrajina nedostane sľubované zbrane

21.02.2024 14:00

Ekvádor sa odvrátil od Kyjeva a Rusi sa nemusia obávať poloprázdnych pultov s banánmi. Juhoamerický štát sa zjavne zľakol odplaty Moskvy až tak, že úplne zmenil názor na presun svojich zbraní sovietskej výroby.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848220x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie