Založ si blog

Ukrajinská ofenzíva=ruský postup

Absurdný konflikt na východ od nás pokračuje. Jedna verzia udalostí sa naživo odohráva na Donbase a v Novorusku a druhá, vituálna sa vyjavuje v našich a západných médiách. Paralelná realita. Kto chce veriť, verí jednej alebo druhej strane. Včera v interview pre prvý ruský tv kanál konštatoval V.Putin, že ukrajinská ofenzíva sa úplne zastavila. Ofenzíva dosiahla malý úspech. Len v septembri však stála 17 tis. ukrajinských vojakov a 2 700 ks bojovej techniky. Konštatovanie o zlyhaní ukrajinskej ofenzívy zdieľa aj britský The Economist. Podľa Putina to ale neznamená, že do protiofenzívy teraz prešli ruské ozbrojené sily. Súčasná situácia sa dá skôr označiť ako aktívna ruská obrana.

V rámci aktívnej obrany ruské ozbrojené sily vylepšujú svoje pozície prakticky na celej línii frontu, osobitne však v oblasti Kupjanska, Zaporožia a Avdejevky. Spomedzi nich sa najviac rozoberá situácia v Avdejevke. Tu je asi 15 tis. ukrajinských vojakov v tzv. operatívnom obkľúčení. Ruské sily pomaly z dvoch až troch smerov sťahujú slučku aj reálneho pozičného obkľúčenia. Ak by sa to OS RF podarilo, neznamená to však ešte automatické víťazstvo. Skôr naopak. Podzemie Avdejevky je totiž silno zabetónované a posplietané množstvom tunelov. Ak sa Ukrajinci rozhodnú nestiahnuť sa a zvolia alternatívu pouličného boja, budeme svedkami dlhého a krvavého zápasu o Arťomovsk/Bachmut No.2.

V centre pozornosti Rusov ale nie je iba Avdejevka. Včera napr. Rusi uderili na elitnú ukrajinskú jednotku dislokovanú v Očakove neďaleko Nikolajeva. Jednotka v sile vyše 20 mužov bola vraj celá eliminovaná. -Tento údaj ale nie je možné objektívne overiť. Ukrajinské sily na druhej strane pokračujú v dronových útokoch. Nie iba v Donbase a Novorusku ale aj na celom pohraničnom území „materského“ Ruska.

Ukrajinský konflikt, či sa to niekomu v Kyjeve alebo v Moskve páči alebo nie, dostal sa do „zrážkového tieňa“ bojov v Palestíne. Je otázka, či toto zátišie nejaká z bojujúcich strán na Donbase využije alebo nie. A ak využije, je otázka, k čomu to povedie.

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

polícia, NAKA, mimoriadne1, mim1

NAKA v rámci akcie Nájomca 2, zameranej na drogy, zadržala 16 osôb, obvinila 13

21.02.2024 15:35

Vykonaných bolo viac ako 20 domových a iných prehliadok, pri ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky a hotovosť.

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

Ecuador Bananas

Odpor k banánom priniesol Putinovi ovocie: Ukrajina nedostane sľubované zbrane

21.02.2024 14:00

Ekvádor sa odvrátil od Kyjeva a Rusi sa nemusia obávať poloprázdnych pultov s banánmi. Juhoamerický štát sa zjavne zľakol odplaty Moskvy až tak, že úplne zmenil názor na presun svojich zbraní sovietskej výroby.

sanitka,

Na východe Holandska sa zrútil rozostavaný most, zahynuli dvaja ľudia

21.02.2024 13:49

Miestne noviny De Stentor uviedli, že robotníci v čase incidentu zdvíhali mostné oblúky.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848198x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie