Založ si blog

„Potkanie“ triky banderovcov

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom zúrivého mínometného útoku svojich „bratov.“ Skôr, ako sa Ukrajincov podarilo presunúť do tyla, banderovci ich všetkých pozabíjali.

Prechod do zajatia je však niekedy iba ukrajinská finta. Včera sa 13 ukrajinských vojakov pod bielou vlajkou pri osade Spornoje pokúsilo akože vzdať sa Rusom. Rusom na tom boli čudné dve veci-1/ v poslednom čase sa na tomto úseku frontu žiaden boj neodohral, 2/ banderovci odmietli ísť k ruským pozíciám v rade po jednom a kráčali v rojnici. Keď im Rusi ďalší postup zakázali, začali na nich banderovci páliť. Na krídlach ich dokonca podporila mínometná paľba. Rusi /Kozáci/ boli aj na tento trik pripravení. Falošných zajatcov z väčšej časti zlikvidovali a ostatní ušli naspäť do ukrajinských pozícií.

Pozorovatelia zhodnotili tento a ďalšie formy frontového boja Ukrajincov ako „potkaniu taktiku“. Banderovci sa snažia v malých skupinkách prenikať čo najbližšie k opevneným ruským pozíciám. Dôležité je, aby neboli videní. Preto postupujú kanálmi, roklinkami, lesnými remízkami. Málokedy sa im touto metódou podarí dosiahnuť niečo takticky významnejšie. Prieniky po potkaních cestách vraj v absolútnej väčšine končia rozbitím jednotiek Ukrajincov a množstvom mŕtvych a ranených.

Dnes prišiel na inšpekčnú cestu do Kyjeva Stolltenberg. Prišiel skontrolovať, či si Zelenskij splnil úlohy pri personálnej očiste ministerstva obrany. Stolltenberg vyhlásil, že vraj Ukrajina nikdy nebola bližšie k NATO ako je dnes. Nuž, milý Stolltenberg, -o tom či bude alebo nebude Ukrajina v NATO nerozhodneš ty, ale napr. Orbán a azda aj Fico.

The Guardian vo väzbe na túto návštevu rozšíril klebetu, podľa ktorej Ukrajinci začali od Západu pýtať aj strely Tomahawk. Vraj ich sobecky nepoužijú iba proti Rusku ale aj v iných zástupných vojnách USA proti Iránu a Sýrii. Ajhľa, z Ukrajiny sa postupne stáva oddaný celosvetový policajt v službách USA a NATO.

A na záver ešte jedna správa, týkajúca sa vzdušných zbraní. Minister priemyslu RF dnes vyradil do bežnej armádnej prevádzky zdokonalenú verziu lietadla SU 35 BM S 4++generácie a nové lietadlo SU-57 piatej generácie. Ruské letectvo sa zrejme chystá na dôstojné privítanie lietadiel F-16 na ukrajinskom bojisku.

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

izrael, palestína, hamas

Militanti z Hamasu pri útoku na Izrael podľa krízového centra znásilňovali a mrzačili ženy

21.02.2024 16:07

Vo viacerých prípadoch došlo k znásilneniu pred inými ľuďmi vrátane partnerov, rodiny či priateľov.

polícia, NAKA, mimoriadne1, mim1

NAKA v rámci akcie Nájomca 2, zameranej na drogy, zadržala 16 osôb, obvinila 13

21.02.2024 15:35

Vykonaných bolo viac ako 20 domových a iných prehliadok, pri ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky a hotovosť.

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

Ecuador Bananas

Odpor k banánom priniesol Putinovi ovocie: Ukrajina nedostane sľubované zbrane

21.02.2024 14:00

Ekvádor sa odvrátil od Kyjeva a Rusi sa nemusia obávať poloprázdnych pultov s banánmi. Juhoamerický štát sa zjavne zľakol odplaty Moskvy až tak, že úplne zmenil názor na presun svojich zbraní sovietskej výroby.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848215x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie