Založ si blog

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie „úvahy“ v médiách majú pripraviť verejnosť na túto alternatívu. Predpokladá sa, že by formálne nešlo o akciu NATO ale o akciu „aliancie ochotných“, zloženej z OS Pobaltia, Poľska, Rumunska príp. Česka. A ak by voľby v SR vyhrala PS, SaS, KDH a OlaNO, tak aj Slovenska.

Pred začiatkom ŠVO odborníci na Západe ale aj v RF usudzovali, že nie je v silách Ruska vyhrať nad NATO v konvenčnej vojne. S pocitom technickej a zdrojovej prevahy podporoval Západ Ukrajinu čoraz agresívnejšími formami. Prejavom tohto trendu je aj úvaha o priamom zapojení krajín NATO do boja proti Rusku.

V súčasnosti sa však predstava o jasnom víťazstve NATO v konvenčnej vojne proti RF začína rúcať. Príčinou je zlyhávanie vyspelej- často najvyspelejšej- techniky NATO v konfrontácii s akože „zaostalými“ ale zázračne účinnými zbraňami RF. Príkladom je napr. nedávne vyjadrenie veliteľa pozemných síl USA v Európe gen. M. Meigsa. Ekonomika RF sa celkom slušne reštrukturovala na vojnový modus. Vo výrobe zbraní a munície je RF výkonnejšia než USA a EU. Krajiny Západu si totiž napriek vojne chcú zachovať svoj poživačný mierový spôsob života…

Generalita NATO napriek tomu priamy vstup vojakov z krajín NATO do konfliktu s RF podporuje. Tlačí ju čas. Nie, nejde ani tak o „oslobodenie“ UA, ako skôr o preventívne opatrenia vzhľadom na čoraz viac rozbehnutý ruský bojový stroj. Rusi podľa spravodajských informácií napredujú už nielen v oblasti hypersonických zbraní ale aj v realizácii ďalších projektov.

Jedným z takýchto projektov je projekt “ ALABUGA „. O čo ide ? Názov projektu je odvodený od názvu vedecko-výskumného mesta Alabuga /Elabuga/ v Tatárskej autonómnej republike. V meste sa Putinovi podarilo sústrediť mladú technickú elitu a výsledky jej práce sú v mnohých smeroch prekvapujúce. Alabuga je raketa, ktorá spôsobuje elektrický resp. elektromagnetický výbuch. K explózii dôjde asi vo výške 400 m. Výbuch vyradí v okruhu asi 5 km z činnosti všetky elektrické, elektronické, rádiové a elektromagnetické aktivity všetkých zbraní nepriateľa na zemi, na vode či vo vzduchu. Lietadlá a vrtuľníky „zmrznú“ a padajú na zem ako kameň. Pár kusov alabugy by zjavne stačilo na paralyzovanie akejkoľvek bojovej činnosti, vedenej konvenčnými zbraňami.

Okno príležitostí poraziť Rusko klasickými zbraňami sa podľa amerických stratégov pomaly zatvára. Ak sa teraz nepodarí využiť protiruské nálady veľkej časti západnej verejnosti a náskok, ktorý majú USA a NATO napr. v letectve a námorníctve, bude to v budúcnosti oveľa ťažšie. Ak sa dnes úder proti RF zmešká, bude treba akceptovať „ruský mier“, nový európsky status quo. Bude treba začať diplomaticky rokovať s Ruskom a neskôr aj Čínou. Bude potrebné sklopiť uši a naučiť sa žiť v multipolárnom svete 21.storočia.

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

polícia, NAKA, mimoriadne1, mim1

NAKA v rámci akcie Nájomca 2, zameranej na drogy, zadržala 16 osôb, obvinila 13

21.02.2024 15:35

Vykonaných bolo viac ako 20 domových a iných prehliadok, pri ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky a hotovosť.

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

Ecuador Bananas

Odpor k banánom priniesol Putinovi ovocie: Ukrajina nedostane sľubované zbrane

21.02.2024 14:00

Ekvádor sa odvrátil od Kyjeva a Rusi sa nemusia obávať poloprázdnych pultov s banánmi. Juhoamerický štát sa zjavne zľakol odplaty Moskvy až tak, že úplne zmenil názor na presun svojich zbraní sovietskej výroby.

sanitka,

Na východe Holandska sa zrútil rozostavaný most, zahynuli dvaja ľudia

21.02.2024 13:49

Miestne noviny De Stentor uviedli, že robotníci v čase incidentu zdvíhali mostné oblúky.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848169x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie