Založ si blog

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym.

Naše médiá /až na jedného blogera z Pravdy/ pri nadšení z ukrajinského postupu zabudli informovať o zničenom tanku Leopard, v ktorom zhoreli vojaci Bundeswehru a jeden nemecký vojak bol zajatý. Udalosť sa udiala v smere na Zaporožie. Dva Leopardy /švédska úprava/ boli zničené pri Kupjansku. Snímky ISW ukazujú zhorenú pancierovú techniku v miestach údajného prielomu frontu v oblasti Verbovej. . Nuž hej, zhorené sú, ibaže to nie je ruská ale ukrajinská technika, zničená paľbou z mobilných ruských salvových raketometov Solncepjok. Ruské rakety podľa GŠ OS RF zničili aj ukrajinský SU-24M. Vraj ten istý, z ktorého boli odpálené strely Storm Shadow na Sevastopol.

Naše médiá píšu o postupe Ukrajincov na akýchsi bližšie nešpecifikovaných miestach. O tom, že ruskí vojaci dnes obsadili dedinu Orechovo-Vasilievka nikde ani mäkké „f“. Ruský analytik Rogov tvrdí, že celý prielom pri Verbovatom je hoax. Je to podľa neho falšovanie skutočnosti. Ktovie.

Jediným výsledkom kadejakých týchto prielomov je obrovské krviprelievanie na strane Ukrajiny a samozrejme čiastočne aj na strane Ruska. Podľa slávneho amerického ekonóma Jeffrey Sachsa z tohto krviprelievania USA nič nezískali. Získalo z neho niečo iba zopár amerických politikov a predstaviteľov zbrojného priemyslu. Títo vojnoví podnikatelia sa tešia na to, ako americké tanky Abrams zmenia situáciu na fronte. Podľa nemeckého generála Wittmanna /na základe jeho vlastných skúseností s týmito tankami/ to ale takmer nič nezmení. Ruský tank T-90M MBT Proryv si s Abramsami poradí.

Možno áno, možno nie. No o reálnom výsledku tankových súbojov sa v našich médiách sotva dozvieme. Tam sa bude ďalej fantazírovať o prielomoch a dračích zuboch, ktoré banderovci úspešne prekonali.

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

polícia, NAKA, mimoriadne1, mim1

NAKA v rámci akcie Nájomca 2, zameranej na drogy, zadržala 16 osôb, obvinila 13

21.02.2024 15:35

Vykonaných bolo viac ako 20 domových a iných prehliadok, pri ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky a hotovosť.

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

Ecuador Bananas

Odpor k banánom priniesol Putinovi ovocie: Ukrajina nedostane sľubované zbrane

21.02.2024 14:00

Ekvádor sa odvrátil od Kyjeva a Rusi sa nemusia obávať poloprázdnych pultov s banánmi. Juhoamerický štát sa zjavne zľakol odplaty Moskvy až tak, že úplne zmenil názor na presun svojich zbraní sovietskej výroby.

sanitka,

Na východe Holandska sa zrútil rozostavaný most, zahynuli dvaja ľudia

21.02.2024 13:49

Miestne noviny De Stentor uviedli, že robotníci v čase incidentu zdvíhali mostné oblúky.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848183x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie