Založ si blog

Neúplný prielom Surovikinovej línie, zničené sídlo čiernomor.flotily a ďalšie nezmysly…

Bože, koľko len hoaxov a klamstiev sa v našich médiách v súvislosti s bojmi na Ukrajine objavuje. Buď od banderovcov alebo od ISW či BBC, ktoré sa oháňajú pofidérnymi zábermi geolokátorov. V skutočnosti však iba reprodukujú dezinformačné legendy ukrajinskej, britskej a americkej tajnej služby.

Najčerstvejším hoaxom je „informácia“ o zničení veliteľstva Čiernomorskej flotily. V skutočnosti na Krym na základe údajov z amerického satelitu zaútočili britské rakety Storm Shadow. PVO Sevastopola ich zničilo, no trosky rakiet dopadli do historického centra mesta na starú budovu býv.Admirality. Tú Čiernomor.flotila využíva na reprezentačné účely. V čase dopadu trosiek rakiet neboli v budove ľudia, iba príslušníci ostrahy, z ktorých je jeden nezvestný. Skutočné veliteľstvo flotily je inde. V prísne stráženom vojenskom objekte ďaleko od centra. Je kvalitne zabezpečené dokonca aj proti jadrovým úderom. Velenie flotily teda útokom NATO a banderovcov nebolo nijako zasiahnuté.

Iný hoax sa týka údajného prielomu tretej línie tzv. Surovikinovej obrannej bariéry. Vraj cez ňu preniklo zopár pancierovaných Strikerov a Marderov. Vraj je to veľký úspech. No vraj sa nevie, či ide o úplný prielom, či nejde iba o akciu prieskumníkov, o prienik bojom a či tam tí banderovci aj trvalo zostanú. – Suma sumarum: je to nádejné hoci neúplné, neisté a ktovie s akým trvaním. A ja dodám, že sa nedá vylúčiť ani typicky ruská finta. “ Lovuška „….

Vtipný výraz -tento „neúplný prielom“. Takmer tak vtipný ako je „neúplné tehotenstvo“.

Hlavným zmyslom tohto hurhaja okolo „prelomenia Surovikinovej línie“ je podporiť argumentačnú pozíciu Zelenského v jeho práve prebiehajúcej žobravej misii po USA a Kanade. Kongresmani dostali od ISW a mediálnych analytikov malú nádej, že svoje peniaze dostanú aspoň trochu muziky a že nevyhadzujú svoje doláre do vetra. Dostali „dobrú správu“ , že Rusko predsa len trochu ustupuje. Topiaci sa aj slamky chytá.

Kontrastne s akciou „prielom“ pôsobia spresnené údaje o včerajšom útoku Kinždalov a Sarmatov na Ukrajinu. Z rozvalín hotela v Čerkassoch vytiahli záchranári 72 tiel zahraničných žoldnierov. 10 žoldnierov je pritom stále nezvestných…

Ruskí vojenskí analytici pokračujú v hodnotení možností ruskej zimnej ofenzívy. Okrem optimistov sú medzi nimi aj realisti či skeptici. Skeptici predpokladajú, že sa žiadna rozhodujúca ruská ofenzíva zatiaľ neuskutoční. Pravdepodobnosť jej výskytu odkladajú na rok 2024. Na úspešnú ofenzívu totiž treba prevahu živej sily 1:3 a na miestach hlavného úderu až 1:8 či dokonca 1:10. To ruské jednotky zatiaľ nemajú. Nemajú ani jednoznačnú prevahu vo vzduchu /najmä pokiaľ ide o drony/ a dostatočne PRESNÚ artilériu pri úderoch na dlhé vzdialenosti. Jednotky ruskej armády, vyčlenené na ŠVO zatiaľ na zdrvujúcu ofenzívu nepostačujú. Na kvalitnú obranu príp. na obsadenie takticky či strategicky významných obcí a miest by však OS RF mali mať dostatok ľudí a techniky.

Nech je akokoľvek, na rozhodujúce ukrajinské či ruské ofenzívy si ešte budeme musieť „chvíľu“ počkať.

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

Murz, Andrej Morozov,

Dotlačil ma Solovjov. Ruský poddôstojník a bloger sa zastrelil, zverejnil počty zabitých pri Avdijivke

21.02.2024 16:40

Bol som k tomu donútený politickými prostitútkami na čele s Vladimirom Solovjovom, ktoré boli nasraté a chceli samé stlačiť spúšť, píše v príspevku.

izrael, palestína, hamas

Militanti z Hamasu pri útoku na Izrael podľa krízového centra znásilňovali a mrzačili ženy

21.02.2024 16:07

Vo viacerých prípadoch došlo k znásilneniu pred inými ľuďmi vrátane partnerov, rodiny či priateľov.

polícia, NAKA, mimoriadne1, mim1

NAKA v rámci akcie Nájomca 2, zameranej na drogy, zadržala 16 osôb, obvinila 13

21.02.2024 15:35

Vykonaných bolo viac ako 20 domových a iných prehliadok, pri ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky a hotovosť.

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848226x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie