Založ si blog

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym.

Naše médiá /až na jedného blogera z Pravdy/ pri nadšení z ukrajinského postupu zabudli informovať o zničenom tanku Leopard, v ktorom zhoreli vojaci Bundeswehru a jeden nemecký vojak bol zajatý. Udalosť sa udiala v smere na Zaporožie. Dva Leopardy /švédska úprava/ boli zničené pri Kupjansku. Snímky ISW ukazujú zhorenú pancierovú techniku v miestach údajného prielomu frontu v oblasti Verbovej. . Nuž hej, zhorené sú, ibaže to nie je ruská ale ukrajinská technika, zničená paľbou z mobilných ruských salvových raketometov Solncepjok. Ruské rakety podľa GŠ OS RF zničili aj ukrajinský SU-24M. Vraj ten istý, z ktorého boli odpálené strely Storm Shadow na Sevastopol.

Naše médiá píšu o postupe Ukrajincov na akýchsi bližšie nešpecifikovaných miestach. O tom, že ruskí vojaci dnes obsadili dedinu Orechovo-Vasilievka nikde ani mäkké „f“. Ruský analytik Rogov tvrdí, že celý prielom pri Verbovatom je hoax. Je to podľa neho falšovanie skutočnosti. Ktovie.

Jediným výsledkom kadejakých týchto prielomov je obrovské krviprelievanie na strane Ukrajiny a samozrejme čiastočne aj na strane Ruska. Podľa slávneho amerického ekonóma Jeffrey Sachsa z tohto krviprelievania USA nič nezískali. Získalo z neho niečo iba zopár amerických politikov a predstaviteľov zbrojného priemyslu. Títo vojnoví podnikatelia sa tešia na to, ako americké tanky Abrams zmenia situáciu na fronte. Podľa nemeckého generála Wittmanna /na základe jeho vlastných skúseností s týmito tankami/ to ale takmer nič nezmení. Ruský tank T-90M MBT Proryv si s Abramsami poradí.

Možno áno, možno nie. No o reálnom výsledku tankových súbojov sa v našich médiách sotva dozvieme. Tam sa bude ďalej fantazírovať o prielomoch a dračích zuboch, ktoré banderovci úspešne prekonali.

Ruský zázrak !

07.12.2023

Tento týždeň sme boli svedkami ruského zázraku. Sledovali sme rokovanie „mŕtveho“ Putina s najvyššími predstaviteľmi troch dominantných krajín Perzského zálivu. Putin, ktorého konšpiračné -a pritom mainstreamové- západné médiá v posledných týždňoch zase párkrát vyhlásili za mŕtveho, rokoval na najvyššej úrovni v Saudskej Arábii a Zjednotených [...]

Matoviča zabíja ticho-asi si želá ukrajinskú zábavu

06.12.2023

Matovič sa dnes úprimne posťažoval, že ho pokoj a poriadok na Slovensku riadne rozčuľuje. Že ho ticho na slovenských uliciach zabíja. Preto vyzýva občanov SR, aby mu v jeho psychickom trápení pomohli a až do Vianoc prišli pred parlament robiť bordel. Takže milí občania, -pokiaľ aj vám chýba pouličný bordel, neporiadok a pokiaľ aj vás zabíja ticho a trpíte rovnakou [...]

Najúčinnejšie ruské zbrane na Donbase

05.12.2023

Kruté zimné pomery pribrzdili rýchlejšiu aktivitu pozemných vojsk na Donbase a v Novorusku. Ukrajinci a Rusi sa obmedzujú skôr na vzájomné útoky bezpilotnými dronmi. Pokojnejšiu situáciu využívajú analytici na Západe i na Východe na bilanciu tohtoročných bojov. Americkí experti /napr. prostredníctvom Washington Post/ rozoberajú príčiny neúspech tohtoročnej tzv. [...]

Vladimir Putin

Dostihy s jedným koňom, zosmiešnil Biely dom snahu Putina o znovuzvolenie

08.12.2023 23:14

Podľa Washingtonu je veľmi nepravdepodobné, že výsledok ruských prezidentských volieb bude ohrozený.

Ukrajinskí vojaci, Dneper, Cherson, vojna na Ukrajine

Ukrajinci sa pripravujú na dlhú vojnu, vojaci vstupujú do druhej zimy bojov vyčerpaní

08.12.2023 22:23

Únava z vojny je teraz každodennou realitou.

Mario Draghi

Kandidátom na šéfa EK by mohol byť bývalý taliansky premiér Mario Draghi

08.12.2023 21:34

Draghi bol talianskym premiérom od februára 2021 do októbra 2022 a na čele ECB bol v rokoch 2011-2019.

Gaza City / Gaza / Palestína /

Bezpečnostná rada OSN po vete USA neprijala návrh rezolúcie o prímerí v Gaze

08.12.2023 21:21, aktualizované: 21:55

Podľa humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc je práve Bezpečnostná rada "spoluvinníkom v zabíjaní".

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1640156x
Priemerná čítanosť článkov: 4646x

Autor blogu

Kategórie