Založ si blog

„Rusko je príliš blízko NATO“. Treba konať…

Tento zlovestný bonmot je uverejnený na titulke Pravdy a vyslovila ho akási Iulia Sabina Jojaová, expertka na medzinárodnú bezpečnosť z Inštitútu Blízkeho Východu z Washingtonu a Georgetownskej univerzity.

Predstavte si tú drzosť – Rusko sa tak arogantne rozťahuje po svojom vlastnom území, že sa dostalo až na hranice NATO. Nie NATO prišlo na hranice Ruska, ale predstavte si to – Rusko prišlo na hranice NATO !

Podľa expertky Jojaovej treba vraj konať. Rusko sa asi podľa nej má niekam odsťahovať. Najskôr asi na Sibír, kam chcel Rusov poslať už Adolf Hitler. NATO však už vlastne aj konať začalo. NATO začína veľké cvičenie na hraniciach Estónska s Ruskom. Rakety NATO britské Storm Shadow s plochou dráhou letu zaútočili na prístav a lodenice v Sevastopole – na územie, ktoré má podľa platnej zmluvy Rusko od Ukrajiny prenajaté. Sevastopol je dnes súčasť RF. Západ to neuznáva a tvrdí, že je naďalej súčasťou Ukrajiny. Ak by to bolo tak, potom platí aj spomenutá zmluva o prenájme Sevastopola Rusku. Tak, ako platí zmluva o Gauntanáme, podľa ktorej majú USA na Kube základňu. Tak či tak, útok raketami s plochou dráhou letu pochádzajúcimi z krajín NATO je útokom na teritórium, ktoré podľa medzinárodného práva patrí Rusku. Či už definitívne alebo dočasne, na základe prenájmu. Tak či tak, útok raketami na Sevastopol by sa mohol interpretovať ako casus belli medzi Ruskom a NATO.

Zostáva iba dúfať, že v Kremli nemajú vojnychtivých expertov podobných Jojaovej. A že sa celá vec urovná nejakou viac-či menej delikátnou odpoveďou Ozbrojených síl Ruskej federácie. Nuž uvidíme.

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera. O tom, že nejde o [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2039449x
Priemerná čítanosť článkov: 4443x

Autor blogu

Kategórie