Založ si blog

„Rusko je príliš blízko NATO“. Treba konať…

Tento zlovestný bonmot je uverejnený na titulke Pravdy a vyslovila ho akási Iulia Sabina Jojaová, expertka na medzinárodnú bezpečnosť z Inštitútu Blízkeho Východu z Washingtonu a Georgetownskej univerzity.

Predstavte si tú drzosť – Rusko sa tak arogantne rozťahuje po svojom vlastnom území, že sa dostalo až na hranice NATO. Nie NATO prišlo na hranice Ruska, ale predstavte si to – Rusko prišlo na hranice NATO !

Podľa expertky Jojaovej treba vraj konať. Rusko sa asi podľa nej má niekam odsťahovať. Najskôr asi na Sibír, kam chcel Rusov poslať už Adolf Hitler. NATO však už vlastne aj konať začalo. NATO začína veľké cvičenie na hraniciach Estónska s Ruskom. Rakety NATO britské Storm Shadow s plochou dráhou letu zaútočili na prístav a lodenice v Sevastopole – na územie, ktoré má podľa platnej zmluvy Rusko od Ukrajiny prenajaté. Sevastopol je dnes súčasť RF. Západ to neuznáva a tvrdí, že je naďalej súčasťou Ukrajiny. Ak by to bolo tak, potom platí aj spomenutá zmluva o prenájme Sevastopola Rusku. Tak, ako platí zmluva o Gauntanáme, podľa ktorej majú USA na Kube základňu. Tak či tak, útok raketami s plochou dráhou letu pochádzajúcimi z krajín NATO je útokom na teritórium, ktoré podľa medzinárodného práva patrí Rusku. Či už definitívne alebo dočasne, na základe prenájmu. Tak či tak, útok raketami na Sevastopol by sa mohol interpretovať ako casus belli medzi Ruskom a NATO.

Zostáva iba dúfať, že v Kremli nemajú vojnychtivých expertov podobných Jojaovej. A že sa celá vec urovná nejakou viac-či menej delikátnou odpoveďou Ozbrojených síl Ruskej federácie. Nuž uvidíme.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

vojna na Ukrajine, ukrajinský tankista

Ukrajinský tankista volal do Ruska kvôli oprave ukoristeného tanku. Sadli im na lep

02.10.2023 11:50

Ukrajinský tankista telefonoval kvôli pokazenému ukoristenému ruskému tanku na technickú podporu do ruskej fabriky.

fico, pellegrini

Politológ Koziak: Koalícia so Smerom by pochovala Pellegriniho Hlas

02.10.2023 11:31

Väčšina predsedníctva Hlasu preferuje koalíciu práve so stranou Roberta Fica.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418098x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie