Založ si blog

Rakety NATO zaútočili na Sevastopol: Rusom v PVO sa nedarilo a zaspali…

Dnešná noc nebola pre PVO RF práve najúspešnejšia. Cez PVO Sevastopola prenikli z 10 rakiet 3 a poškodili v južnej časti najväčšieho krymského lodno-opravárskeho závodu dve lode a niekoľko budov a zariadení v prístave. Zranených bolo takmer 30 ľudí, z toho 4 stredne ťažko. Úrady zatiaľ obete na životoch nehlásia. Raketový útok bol koordinovaný s útokom troch hladinových bezposádkových člnov. Všetky tri vodné drony boli podľa gubernátora Sevastopola zničené ešte na mori.

Rakety na Sevastopol boli podľa ruskej rozviedky vypálené z oblasti Odessy. Išlo zjavne o rakety s plochou dráhou letu Storm Shadow britskej výroby vypálené buď zo zeme alebo s SU-34 /vtedy by išlo o rakety vzduch-zem/. Sú to rakety dlhého resp. stredného doletu. Takéto rakety majú OS UA vo svojom arzenáli výlučne z dodávok krajín NATO, najmä USA ale aj Francúzska a V.Británie. Rakety s plochou dráhou letu nemajú dokonca v rukách ani Ukrajinci ale tamojší poradcovia a špecialisti NATO. Podrobnejšia špecifikácia ich druhu a pôvodu sa v Sevastopole práve uskutočňuje.

Nech už expertíza určí taký či onaký druh rakety, isté je jedno: išlo o rakety NATO, ktoré boli na UA dodané práve za účelom útoku na Rusko. Raketový útok na Sevastopol je teda VEDOMÝM útokom NATO na Rusko. Keby RF mala čosi ako článok 5 /aký je v stanovách NATO/ musela by ho po dnešku aktivovať, čiže by musela vstúpiť do otvorenej vojny s NATO. Našťastie, myslenie elity v Kremli je zatiaľ iné, ako vo Washingtone a Bruseli.

Naše médiá sa už pár dní vzrušujú nad tým, že pár úlomkov z ruských dronov čo zničili zariadenia v ukrajinských dunajských prístavoch sa dostalo na územie Rumunska. Novinári šibrinkujú s článkom 5 charty NATO. Dosť hlúpa propaganda. Lebo tak Rumunsko ako aj velenie NATO toto konanie Ruska nepovažuje za VEDOMÉ ale skôr náhodné. NATO poslalo do RF vážne varovanie a tým to pre vojakov skončilo.

Situácia s útokom rakiet NATO na Sevastopol je odlišná. Útok bol vedomým aktom. Neobstojí výhovorka, že Sevastopol je na Kryme a Krym väčšina štátov sveta považuje za ukrajinské územie, okupované Ruskom. Sevastopol je medzinárodnoprávne totiž čosi iné ako Krym. Má na základe stále platných zmlúv medzi UA a RF dočasnú exteritorialitu. Ruská Čiernomorská flotila má zmluvu o prenájme vojenského prístavu a námorných opravární ešte na viac ako 10 rokov. To je formálna stránka veci. Reálna stránka je, že Sevastopol a Krym sú už takmer 10 rokov súčasťami Ruskej federácie. Na základe rozhodnutia ústavných orgánov Sevastopola a Krymskej republiky a na základe ľudového hlasovania. Darmo budú škrabáci na Západe hľadať ospravedlnenia raketového útoku – ide o vedomú a jasnú agresiu NATO proti Rusku. Aj keď ospravedlňovanú dobrými motívmi.

Čo bude nasledovať ? Jastraby v Kremli iste budú požadovať exemplárny raketový protiúder buď na Kyjev alebo na miesto odpalu rakiet – Odessu. Ibaže tu je problém. Nie vojenský ale politický. Kým populácia Sevastopolu a Kryma je pre banderovcov populáciou nepriateľskou, etnicky ruskou – populácia v Odesse je pre Rusov bratská, etnicky ruská. Útok na Odessu by bol čímsi ako „priateľská paľba“ -no vlastne ani to nie, lebo by nebol náhodný lež zámerný. Odpoveď OS RF na raketový útok NATO by mohla byť aj v podobe priamej likvidácie logistických uzlov NATO, odkiaľ sa rakety NATO dostali do rúk banderovcov. Lenže pozor-tieto uzly sú už v členských krajinách NATO: od Pobaltia, cez Poľsko, Slovensko, Rumunsko až po Bulharsko. Takáto, vojensky plne opodstatnená reakcia OS RF by už nebola ničím iným ako predohrou tretej svetovej, čiže termonukleárnej vojny. Politici v Kremli to vedia a zrejme zastavia ruským generálom ruky žiadostivé po pomste.

Odpoveď Kremla na raketový útok na Sevastopol bude podľa mňa podobná tým v minulosti. Bude rozložená do viacerých dosť „delikátnych“ krokov. Odpoveď však príde. Vlastne už aj prišla. Je ňou rokovanie Putina s Kim čong unom pri Vladivostoku…

V posledných dňoch sa hromadia ukrajinské útoky v smere na Krym: pomocou vzdušných a hladinových /vodných/ dronov, pomocou vyloďovacích rýchlych člnov, a teraz už aj pomocou moderných rakiet zem-zem. Je to signál, že banderovci rezignovali na úspešný pozemný útok na Krym. Prichádza obdobie dažďov a oni to už nijako nestihnú-naopak, budú mať čo robiť s udržaním existujúcich pozícií. Najmä v oblasti Kupjanska a Charkova. Za takejto situácie sa Zelenskij a jeho banderovskí generáli rozhodli riadiť sa heslom, že keď nič iné, tak to na tom Kryme aspoň trochu zasmradíme. Keď nemôžeme hrýzť, budeme aspoň brechať. Útoky na infrašstruktúru ale aj civilné ciele Ruska na Kryme a inde sa budú stupňovať. Čím menší postup „ofenzívy“ tým častejšie budú takéto útoky, akým bol aj najnovší útok na Sevastopol.

Nuž uvidíme, čo to prinesie. Dúfajme, že v Kremli budú mať pevné nervy a veci sa neskončia aktivovaním akéhosi „pomyselného“ článku 5 ruskej vojenskej doktríny. Lebo ak áno, bolo by zle. veľmi zle. A aj u nás, na Slovensku…

PS: „Rusko je príliš blízko NATO. Mali by sme konať !“ /-Presťahovať Rusko ?/

/Julia -Sabina Jojaová, expertka na medzinárodnú bezpečnosť /skôr NEBEZPEČNOSŤ/ z Inštitútu Blízkeho Východu vo Washingtone a z Georgetownskej univerzity/. – Takíto „ľudia“ – neľudia ako expertka Jojaová nás skôr-neskôr vystavia hrôzam Tretej svetovej vojny.

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera. O tom, že nejde o [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

francúzsko útok nožom

Štyria ľudia utrpeli zranenie po útoku nožom v metre vo francúzskom Lyone

26.05.2024 18:54

Nikto zo zranených nie je podľa AFP ohrozený na živote, hlásené sú zranenia brucha či ruky.

tornádo

Tornáda zasiahli americké štáty Texas, Arkansas a Oklahoma, deväť ľudí zahynulo

26.05.2024 17:41

Medzi obeťami sú aj traja členovia jednej rodiny.

SR Košice ZŠ príprava nový školský rok KEX

ZMOS: Nedostatok miest v základných školách v Bratislavskom kraji môže skončiť kolapsom

26.05.2024 16:40

Situácia je podľa združenia vážna v mestskej časti Ružinov aj v Senci.

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová opakovane ponúkla Ficovi návštevu: Je kľúčovým hráčom situácie

26.05.2024 14:20

Ponuka pre strany na stretnutie za okrúhlym stolom stále platí, uviedla prezidentka.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2038117x
Priemerná čítanosť článkov: 4440x

Autor blogu

Kategórie