Založ si blog

Veľká ofenzíva dezinformácií a hoaxov

Dnes sa ukrajinskými, západnými a samozrejme aj našimi médiami prehnala smršť hoaxov a dezinformácií. Keď sa banderovcom nedarí na fronte, darí sa im aspoň v mediálnych senzáciách. Spomedzi množstva dnešných hoaxov vyberiem aspoň tie, ktoré sa mihli aj u nás na Slovensku:

 • Ukrajinci oslobodili dedinu Andrejevku.
 • Ukrajinci na Kryme zničili PVO komplex S-400 za vyše 1 mld dolárov.
 • Ukrajinci ťažko poškodili dve hliadkovacie lode Čiernomorskej flotily RF.
 • Škody na dvoch plavidlách poškodených v sevastopolskom prístave /vyloďovací kater a ponorka/ sú ireparabilné. Ponorka je zničená.
 • Situácia OS UA pri Avdejevke a Marijinke je ťažká.

Tieto „informácie“ sú pre tých, čo majú možnosť dostať sa aj k iným prameňom, ako sú údaje od CIPSO/SBU doslova úsmevné.

 • Správu o tom, že dedina Andrejevka bola „oslobodená“ v priebehu dňa Ukrajinci sami, na základe protestov z radov ukrajinskej armády, – dementovali.
 • Žiaden komplex S-400 na Kryme nie je, Nebol tam teda ani zničený. Poškodená bolo jedna rampa na odpaľovanie S-300. Tá stojí rádovo milióny dolárov nie miliardu. V priebehu dneška bola rampa nahradená inou.
 • Ukrajinci žiadne hliadkovacie plavidlá Čiernomorskej flotily nepoškodili. Naopak, jedno z plavidiel triedy Bykov zničilo streľbou z konvenčných zbraní /guľomety/ 5 hladinových dronov Ukrajiny.
 • Inšpekcia Čiernomorskej flotily odhadla návrat poškodených dvoch plavidiel zo sevastopoľského prístavu do služby na dva mesiace.
 • Ukrajinskí opoziční vojenskí analytici konštatovali, že situácia Ukrajincov v Avdejevke a Marijinke je kritická…

Popravde, na frontoch t. č. boje prebiehajú s menšou intenzitou. Obe strany akoby vyčkávali na aktivitu toho druhého. Obe strany šetria rezervy a hrajú o čas. Aj keď každá strana to robí z iných dôvodov. Relatívny pokoj využíva Moskva na dojednania dodávok munície z KĽDR, Kyjev posiela Zelenského na VZ OSN, aby tam prosil o podporu tie štáty, ktoré sa zatiaľ podporiť Kyjev zdráhali.

-No a dezinformátori z ukrajinského CIPSO vymýšľajú fiktívne úspechy a víťazstvá chocholov nad moskaľmi. Na Ukrajine a v Rusku beží vojnová propaganda na plné obrázky. V krajinách, ktoré bojujú je to normálne. Prečo však vojnová propaganda /navyše jednostranná, ukrajinská/ beží aj na Slovensku ? Sme už azda aj my vo vojne ?

O /ne/vylodení Červenej armády na Hokkaido

07.06.2024

O máločom sa na Slovensku vie tak málo, ako o vyloďovacích operáciách Červenej armády na Ďalekom východe-na Sachaline, na Kurilách a na Hokkaido. Blogovanie nie je platforma, aby sa o týchto aktivitách ČA na konci 2.sv.vojny písalo podrobnejšie. Preto tu a teraz poskytnem aspoň pár heslovitých informácií. ZSSR na základe prísľubu z Jalty /i keď v rozpore so [...]

O vylodení v Normandii nás učí už aj akási pani Holubová

06.06.2024

Keď už aj postaršia napudrovaná pani Holubová s bujnými do blond prefarbenými vlasmi dnes na ktorejsi z televízií mudrovala o vylodení Angloameričanov v Normandii, povedal som si, prečo by som aj ja neprispel so svojou trochou do studnice vedomostí pre našu najmladšiu generáciu. Vopred sa ospravedlňujem, -na rozdiel od pani Holubovej ja nie som odborník na diplomatický protokol [...]

Čo nové na ukrajinskom fronte ?

30.05.2024

Chvíľu som sa odmlčal, lebo Pravda začala o vývoji na ukrajinskom fronte prinášať celkom čerstvé a tu a tam aj vecné informácie, bez hrubého ideologického banderovského balastu a dezinformácií ukrajinskej tajnej služby /SBU-CIPsO/. V posledných 2-3 dňoch sa však zase začali množiť staré zlozvyky našich médií /vrátane Pravdy/ : robenie somára z komára, výmysly o [...]

Wes Moore

Guvernér Marylandu udelil hromadnú milosť 175-tisíc ľuďom. Najviac v histórii USA

17.06.2024 21:14

Podľa vlastných slov má v úmysle napraviť "desaťročia škôd".

Si Ťin-pching / Vladimir Putin /

Šéf NATO hovorí o sankciách pre Čínu, pokiaľ bude naďalej podporovať Rusko

17.06.2024 21:00

Peknig tvrdí, že ani jednej krajine v rámci konfliktu neposiela smrtiace zbrane na rozdiel od krajín Západu.

Peru, drogy, kokaín

Rekordný nemecký nález kokaínu: na trhu by mal hodnotu 2,6 miliardy eur

17.06.2024 19:38

Nemeckí vyšetrovatelia dostali tip na kontraband od kolumbijských úradov.

fregata, Admirál Gorškov

Ruské vojnové lode opustili Havanu

17.06.2024 19:21

Žiadne z týchto plavidiel nemalo na palube jadrové zbrane, čo potvrdili aj Spojené štáty.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 462
Celková čítanosť: 2054960x
Priemerná čítanosť článkov: 4448x

Autor blogu

Kategórie