Založ si blog

Veľká ofenzíva dezinformácií a hoaxov

Dnes sa ukrajinskými, západnými a samozrejme aj našimi médiami prehnala smršť hoaxov a dezinformácií. Keď sa banderovcom nedarí na fronte, darí sa im aspoň v mediálnych senzáciách. Spomedzi množstva dnešných hoaxov vyberiem aspoň tie, ktoré sa mihli aj u nás na Slovensku:

  • Ukrajinci oslobodili dedinu Andrejevku.
  • Ukrajinci na Kryme zničili PVO komplex S-400 za vyše 1 mld dolárov.
  • Ukrajinci ťažko poškodili dve hliadkovacie lode Čiernomorskej flotily RF.
  • Škody na dvoch plavidlách poškodených v sevastopolskom prístave /vyloďovací kater a ponorka/ sú ireparabilné. Ponorka je zničená.
  • Situácia OS UA pri Avdejevke a Marijinke je ťažká.

Tieto „informácie“ sú pre tých, čo majú možnosť dostať sa aj k iným prameňom, ako sú údaje od CIPSO/SBU doslova úsmevné.

  • Správu o tom, že dedina Andrejevka bola „oslobodená“ v priebehu dňa Ukrajinci sami, na základe protestov z radov ukrajinskej armády, – dementovali.
  • Žiaden komplex S-400 na Kryme nie je, Nebol tam teda ani zničený. Poškodená bolo jedna rampa na odpaľovanie S-300. Tá stojí rádovo milióny dolárov nie miliardu. V priebehu dneška bola rampa nahradená inou.
  • Ukrajinci žiadne hliadkovacie plavidlá Čiernomorskej flotily nepoškodili. Naopak, jedno z plavidiel triedy Bykov zničilo streľbou z konvenčných zbraní /guľomety/ 5 hladinových dronov Ukrajiny.
  • Inšpekcia Čiernomorskej flotily odhadla návrat poškodených dvoch plavidiel zo sevastopoľského prístavu do služby na dva mesiace.
  • Ukrajinskí opoziční vojenskí analytici konštatovali, že situácia Ukrajincov v Avdejevke a Marijinke je kritická…

Popravde, na frontoch t. č. boje prebiehajú s menšou intenzitou. Obe strany akoby vyčkávali na aktivitu toho druhého. Obe strany šetria rezervy a hrajú o čas. Aj keď každá strana to robí z iných dôvodov. Relatívny pokoj využíva Moskva na dojednania dodávok munície z KĽDR, Kyjev posiela Zelenského na VZ OSN, aby tam prosil o podporu tie štáty, ktoré sa zatiaľ podporiť Kyjev zdráhali.

-No a dezinformátori z ukrajinského CIPSO vymýšľajú fiktívne úspechy a víťazstvá chocholov nad moskaľmi. Na Ukrajine a v Rusku beží vojnová propaganda na plné obrázky. V krajinách, ktoré bojujú je to normálne. Prečo však vojnová propaganda /navyše jednostranná, ukrajinská/ beží aj na Slovensku ? Sme už azda aj my vo vojne ?

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

vojna na Ukrajine, ukrajinský tankista

Ukrajinský tankista volal do Ruska kvôli oprave ukoristeného tanku. Sadli im na lep

02.10.2023 11:50

Ukrajinský tankista telefonoval kvôli pokazenému ukoristenému ruskému tanku na technickú podporu do ruskej fabriky.

fico, pellegrini

Politológ Koziak: Koalícia so Smerom by pochovala Pellegriniho Hlas

02.10.2023 11:31

Väčšina predsedníctva Hlasu preferuje koalíciu práve so stranou Roberta Fica.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418091x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie