Po prvé, hladinové drony neboli ukrajinské, ale francúzske, vyvinuté spoločnosťou ECA.
Po druhé, drony, ktoré zaútočili na Novorossijsk neboli vypustené z ukrajinskej vojenskej lode /ukrajinské vojenské lode už neexistujú/ ale z „obchodnej“ t.j. v skutočnosti z prieskumnej lode britských špeciálnych služieb, – z jednej z tých, čo pendlujú pri tureckom pobreží na severovýchode Čierneho mora.
Po tretie, ciele pre drony zadali a počas plavby ich navigovali americké vojenské satelity.
Po štvrté, nešlo teda o ukrajinskú vojenskú akciu ale o akciu krajín NATO; zaútočili na základe informácií zo satelitov NATO z lode NATO zbraňou vyvinutou v krajine NATO.
Po piate, cieľom útoku NATO nebol poškodiť jednu z mnohých vojenských lodí, blokujúcich prístav Novorossijsk pred útokmi nepriateľov, ale bol ním terminál prístavu, odkiaľ sa do Európy a ostatného sveta dopravuje kazašská ropa, vyťažená v Kaspickom mori. Cieľom bolo poškodiť imidž Ruska, jeho schopnosť zabezpečovať pokojný export energonosičov z krajin Strednej Ázie do sveta. Konkrétne išlo o zničenie terminálov konzorcia CPC /Caspic Pipeline Corporation/. Útok sa nepodaril. Terminály neboli zásahom „ukrajinských“ dronov poškodené a dnes dopoludnia opäť prešli na štandardný pracovný režim. Primátor Novorossijska vyslovil veľké poďakovanie ruským vojenským námorníkom za to, že k nijakému požiaru či výbuchu v novorossijských termináloch nedošlo. Ak by k tomu došlo, bola by to pre mesto, najmä jeho pobrežné centrálne zóny katastrofa.
Po šieste, ruské vojenské námorníctvo použilo na ochranu terminálov dve lode /Suvorovec a Olenogorsky Gornyak/, prevelené do Čierneho mora zo zostavy Severskej floty. Nestihli im ešte nainštalovať špeciálne protidronové guľometné zariadenia. Preto sa stalo, že zásah proti dronom bol trochu oneskorený. Drony boli síce zničené, ale už v blízkosti lodí. Úlomky jedného z dronov poškodili jednu z komôr lode Olenogorsky Gornyak.. Loď bola odtiahnutá do prístavného doku. Jej oprava sa odhaduje na 2 mesiace odborných prác. Následne bude opäť nasadená do vojenskej služby.
Po siedme, Rusi v rámci prevencie proti takýmto útokom zrejme použijú ochranné siete a výložníky, aké boli v Novorossijsku použité už v časoch Veľkej vlasteneckej vojny. Radikálnejší velitelia však navrhujú, aby sa v prípade takýchto útokov NATO na objekty a plavidlá na území medzinárodnej uznanej RF, odpovedalo ráznejšie: útokom na infraštruktúru NATO, ktorá sa na útokoch proti RF podieľala. Najmä, ak Ukrajina so súhlasom NATO prekračuje všetky červené línie. Jedným z takýchto prípadov bol útok leteckých dronov na neozbrojené ruské ropné tankery /Sergej Kotov a Vasilij Bykov/ v medzinárodných vodách pro vstupe do bosporského prielivu. Červené čiary ruskej bezpečnosti sú pre generalitu NATO asi iba na smiech. – Len aby ich raz ten smiech neprešiel.
Prieskum verejnej mienky v USA dnes poskytol údaj, že väčšina občanov USA si želá prestať vojensky podporovať Ukrajinu v jej boji s Ruskom. Problém je, že si to ale neželá vládnuca klika v USA. Tá, ktorej ide o porážku Ruska a o definitívne ovládnutie sveta za každú cenu.
Samozrejme, že bloger pracuje s nejakými... ...
O tomto presne je tvorivá činnosť. Buď autora... ...
O tomto presne je tvorivá činnosť. Buď autora... ...
Keby si sledoval vojenské dodávky NATO na UA,... ...
Nejde o to, odkiaľ to, či ono odpísal, ale o... ...
Celá debata | RSS tejto debaty