Založ si blog

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých 12….

Nečudo, že pri toľkej mediálnej záľahe objektívnych a iste z viacerých zdrojov preverených informácií sa nenašiel priestor na správu o tom, ako pri slávnosti na Akadémii vojenských vzdušných síl USA v Colorade sa pred všetkými, idúc po tribúne prezident USA J.Biden rozpleštil ako žaba. Tentokrát nešlo o nejaké zapotácanie či zakopnutie ale o skutočne silný a nebezpečný pád, ktorý mohol mať veľmi vážne zdravotné následky. Pádu Bidena nezabránili ani špeciálne ortopedické topánky, minimalizujúce vibrácia a vybavené osobitými otvormi, aby pomáhali stabilite.

Väčšina prítomných sa tvárila, že pád Bidena nevidí a nedala ani brvou znať, čo sa udialo. Až na jedného mladíka z ochranky. Tento nešťastník sa na záberoch, ktoré obleteli USA Bidenovmu pádu zasmial. Je ale vysoko pravdepodobné, že ho už smiech prešiel. Možno už od zajtra kontrolu turistov pri prehliadkach areálu Bieleho domu.

– A aby toho nebolo málo, pri vystupovaný z helikoptéry pri Bielom dome si ešte včera Joe Biden poriadne buchol hlavu. Jednoducho, je to veľmi čulý dedko, ktorý práve v takej kondícii, v akej je, výborne poslúži deep state USA aj ďalšom funkčnom období.

Priestor nedostalo ani zostrelenie ukrajinského útočného lietadla Su 25 neďaleko mesta Zaporožie. Do našich médií sa nedostal ani rozhodný postup rusko-čečenských bojovníkov / pluk Achmat/ na mesto Marijivka. Toto mestečko je po dobytí Arťomovska /Bachmutu/ ďalším cieľom postupz OS RF. Marijivku už údajne Rusi ovládajú zo 70 %.

Pri dnešnom ostreľovaní Kyjeva dopadli ruské rakety opäť na sídlo GUR v Kyjeve. Areál je po tomto ataku úplne zdevastovaný.

V Moldavsku sa zišli európski a i. podporovatelia vojny na Ukrajine. Z pozvaných 53 šéfov krajín „amerického tábora“ asi 20% neprišlo. Západ najviac ľutuje neúčasť tureckého prezidenta Erdogana. Prečo ? Lebo Turecko je populačne najsilnejší a strategicky najdôležitejší člen NATO.

Ruské sily s nástupom leta pochopili, že jarná protiofenzíva OS Ukrajiny už nepríde. A ak príde, nebude jarná ale letná. Preto sa ruské OS začali aktivizovať na takmer celej dĺžke frontu a miesto ukrajinskej budeme možno svedkami ruskej jarno-letnej ofenzívy. Bojovú prípravu v oblasti Orechova a Guľjajpoľa pre možnú ofenzívu Rusov zabezpečujú útoky desiatok dronov „Geraň“.

Niektorí ruskí vojenskí analytici však nesúhlasia s tým, že ukrajinská ofenzíva absentuje. Tvrdia, že naopak-nielenže tu je, ale sa aj silne rozvíja. Nejde ale o klasickú vojenskú ofenzívu ale o ofenzívu hybridnú. S prvkami prieniku ukrajinských doverzantov do RF a ostreľovania ruského územia pozdĺž hraníc RF do hĺbky cca 20 km. Ukrajinci v hybridnej protiofenzíve používajú málo vojenskej techniky. Opierajú sa o aktivity britskou MI6 dobre vycvičených komandos-diverzno-teroristických skupín „protiputinovcov“. Cieľom ukrajinskej hybridnej protiofenzívy nie je iba ničiť logistické zázemie Rusov, ale predovšetkým dosahovať medzi ruskými obyvateľstvom paniku, strach, chaos. Okrem toho však banderovci usilujú o vytvorenie akéhosi druhého frontu. Naň by museli Rusi stiahnuť pár tisíc svojich vojakov a oslabiť tak front okolo Marijivky, Avdejevky, Zaporožia a pod.

Vo svete i u nás doma sa aj dnes udialo plno udalostí. Nie všetky sa dostali do „našich“ médií. Verme, že nešlo o žiadnu cenzúru ale iba o dôsledok nedostatku techniky a ľudí.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 08:20

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100548x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie