Založ si blog

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých 12….

Nečudo, že pri toľkej mediálnej záľahe objektívnych a iste z viacerých zdrojov preverených informácií sa nenašiel priestor na správu o tom, ako pri slávnosti na Akadémii vojenských vzdušných síl USA v Colorade sa pred všetkými, idúc po tribúne prezident USA J.Biden rozpleštil ako žaba. Tentokrát nešlo o nejaké zapotácanie či zakopnutie ale o skutočne silný a nebezpečný pád, ktorý mohol mať veľmi vážne zdravotné následky. Pádu Bidena nezabránili ani špeciálne ortopedické topánky, minimalizujúce vibrácia a vybavené osobitými otvormi, aby pomáhali stabilite.

Väčšina prítomných sa tvárila, že pád Bidena nevidí a nedala ani brvou znať, čo sa udialo. Až na jedného mladíka z ochranky. Tento nešťastník sa na záberoch, ktoré obleteli USA Bidenovmu pádu zasmial. Je ale vysoko pravdepodobné, že ho už smiech prešiel. Možno už od zajtra kontrolu turistov pri prehliadkach areálu Bieleho domu.

– A aby toho nebolo málo, pri vystupovaný z helikoptéry pri Bielom dome si ešte včera Joe Biden poriadne buchol hlavu. Jednoducho, je to veľmi čulý dedko, ktorý práve v takej kondícii, v akej je, výborne poslúži deep state USA aj ďalšom funkčnom období.

Priestor nedostalo ani zostrelenie ukrajinského útočného lietadla Su 25 neďaleko mesta Zaporožie. Do našich médií sa nedostal ani rozhodný postup rusko-čečenských bojovníkov / pluk Achmat/ na mesto Marijivka. Toto mestečko je po dobytí Arťomovska /Bachmutu/ ďalším cieľom postupz OS RF. Marijivku už údajne Rusi ovládajú zo 70 %.

Pri dnešnom ostreľovaní Kyjeva dopadli ruské rakety opäť na sídlo GUR v Kyjeve. Areál je po tomto ataku úplne zdevastovaný.

V Moldavsku sa zišli európski a i. podporovatelia vojny na Ukrajine. Z pozvaných 53 šéfov krajín „amerického tábora“ asi 20% neprišlo. Západ najviac ľutuje neúčasť tureckého prezidenta Erdogana. Prečo ? Lebo Turecko je populačne najsilnejší a strategicky najdôležitejší člen NATO.

Ruské sily s nástupom leta pochopili, že jarná protiofenzíva OS Ukrajiny už nepríde. A ak príde, nebude jarná ale letná. Preto sa ruské OS začali aktivizovať na takmer celej dĺžke frontu a miesto ukrajinskej budeme možno svedkami ruskej jarno-letnej ofenzívy. Bojovú prípravu v oblasti Orechova a Guľjajpoľa pre možnú ofenzívu Rusov zabezpečujú útoky desiatok dronov „Geraň“.

Niektorí ruskí vojenskí analytici však nesúhlasia s tým, že ukrajinská ofenzíva absentuje. Tvrdia, že naopak-nielenže tu je, ale sa aj silne rozvíja. Nejde ale o klasickú vojenskú ofenzívu ale o ofenzívu hybridnú. S prvkami prieniku ukrajinských doverzantov do RF a ostreľovania ruského územia pozdĺž hraníc RF do hĺbky cca 20 km. Ukrajinci v hybridnej protiofenzíve používajú málo vojenskej techniky. Opierajú sa o aktivity britskou MI6 dobre vycvičených komandos-diverzno-teroristických skupín „protiputinovcov“. Cieľom ukrajinskej hybridnej protiofenzívy nie je iba ničiť logistické zázemie Rusov, ale predovšetkým dosahovať medzi ruskými obyvateľstvom paniku, strach, chaos. Okrem toho však banderovci usilujú o vytvorenie akéhosi druhého frontu. Naň by museli Rusi stiahnuť pár tisíc svojich vojakov a oslabiť tak front okolo Marijivky, Avdejevky, Zaporožia a pod.

Vo svete i u nás doma sa aj dnes udialo plno udalostí. Nie všetky sa dostali do „našich“ médií. Verme, že nešlo o žiadnu cenzúru ale iba o dôsledok nedostatku techniky a ľudí.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

Robert Fico

Kremeľ reaguje na slovenské voľby: Je absurdné označovať Fica za proruského

02.10.2023 13:19

Slovenskú stranu Smeru je absurdné označovať za proruskú. Vyhlásil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

fakultná nemocnica, prešov, lekári, štrajk

Polícia vyšetruje konflikt pacientov v prešovskej nemocnici

02.10.2023 13:11

50-ročný pacient z obce Chminianske Jakubovany sa opakovane vyhrážal 75-ročnému pacientovi z Chmeľova, že ho zabije a že nedožije rána.

kollár, orosz

Predseda parlamentu Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb: Hlasovanie bolo korektné, žiadne falšovanie sa nedialo

02.10.2023 13:00

Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb do NR SR.

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418109x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie