Založ si blog

Kennedy: padlo už 350 tis. Ukrajincov

Podľa demokratického prezidentského kandidáta Roberta Kennedyho ml. ukrajinské orgány klamú, keď svoju a americkú verejnosť presviedčajú o nízkych stratách ozbrojených síl Ukrajiny v súčasnom konflikte s Ruskom.

Podľa Kennedyho vojenskí experti z jeho štábu vypočítali, že straty Ukrajiny sú enormné. Ukrajinci mali doposiaľ 350 000 mŕtvych. To by znamenalo, že celkový počet z boja vyradených Ukrajincov, vrátane ranených je takmer 1,1 milióna bojovníkov. Za tieto straty je zodpovedné kyjevské vedenie, ktoré sa za každú cenu snaží získať Rusmi obsadené územia späť vojenskou cestou. USA podľa Kennedyho urobili chybu, keď od Ukrajiny dostatočne nežiadali riešiť mier aj diplomatickou cestou mierových rokovaní. Naopak, už takmer 10 rokov USA Ukrajine v jej krvavom úsilí ešte pomáhali peniazmi, zbraňami, muníciou, výcvikom a špionážnymi a navigačnými prostriedkami.

Kennedy mladší je prvý demokratický prezidentský kandídát, ktorý sa pridáva ku kritike Zelenského a ku mierovej rétorike republikánskych kandidátov Trumpa a De Santisa. Je príznačné, že na svoje výroky pritom Kennedy využíva pro-republikánsku televíziu Fox News.

-Ako vidieť, názor občanov a niektorých politikov Západu na cesty k dosiahnutiu mieru na Ukrajine sa menia. Nielen v USA, ale napr. aj v Nemecku, kde pro-mierová strana Alternatíva pre Nemecko /AfD/, kritická voči vojenskej podpore Ukrajiny, dosiahla v predvolebných preferenciách vyše 20% , mierne predbehla SPD vládnuceho kambelára Scholza. AfD je tak po CDU/CSU druhou najpopulárnejšou stranou v súčasnom Nemecku.

-Takéto informácie musia byť pre naše pro-vojnové strany -teda pre takmer všetky signifikantnejšie slovenské strany okrem Smeru SSD, Republiky, SNS, Aliancie či LSNS nočnou morou.

Svet sa mení. Na obzore je, dúfajme, čo najskorší mier.

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera. O tom, že nejde o [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

francúzsko útok nožom

Štyria ľudia utrpeli zranenie po útoku nožom v metre vo francúzskom Lyone

26.05.2024 18:54

Nikto zo zranených nie je podľa AFP ohrozený na živote, hlásené sú zranenia brucha či ruky.

tornádo

Tornáda zasiahli americké štáty Texas, Arkansas a Oklahoma, deväť ľudí zahynulo

26.05.2024 17:41

Medzi obeťami sú aj traja členovia jednej rodiny.

SR Košice ZŠ príprava nový školský rok KEX

ZMOS: Nedostatok miest v základných školách v Bratislavskom kraji môže skončiť kolapsom

26.05.2024 16:40

Situácia je podľa združenia vážna v mestskej časti Ružinov aj v Senci.

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová opakovane ponúkla Ficovi návštevu: Je kľúčovým hráčom situácie

26.05.2024 14:20

Ponuka pre strany na stretnutie za okrúhlym stolom stále platí, uviedla prezidentka.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2038127x
Priemerná čítanosť článkov: 4440x

Autor blogu

Kategórie