Založ si blog

Kennedy: padlo už 350 tis. Ukrajincov

Podľa demokratického prezidentského kandidáta Roberta Kennedyho ml. ukrajinské orgány klamú, keď svoju a americkú verejnosť presviedčajú o nízkych stratách ozbrojených síl Ukrajiny v súčasnom konflikte s Ruskom.

Podľa Kennedyho vojenskí experti z jeho štábu vypočítali, že straty Ukrajiny sú enormné. Ukrajinci mali doposiaľ 350 000 mŕtvych. To by znamenalo, že celkový počet z boja vyradených Ukrajincov, vrátane ranených je takmer 1,1 milióna bojovníkov. Za tieto straty je zodpovedné kyjevské vedenie, ktoré sa za každú cenu snaží získať Rusmi obsadené územia späť vojenskou cestou. USA podľa Kennedyho urobili chybu, keď od Ukrajiny dostatočne nežiadali riešiť mier aj diplomatickou cestou mierových rokovaní. Naopak, už takmer 10 rokov USA Ukrajine v jej krvavom úsilí ešte pomáhali peniazmi, zbraňami, muníciou, výcvikom a špionážnymi a navigačnými prostriedkami.

Kennedy mladší je prvý demokratický prezidentský kandídát, ktorý sa pridáva ku kritike Zelenského a ku mierovej rétorike republikánskych kandidátov Trumpa a De Santisa. Je príznačné, že na svoje výroky pritom Kennedy využíva pro-republikánsku televíziu Fox News.

-Ako vidieť, názor občanov a niektorých politikov Západu na cesty k dosiahnutiu mieru na Ukrajine sa menia. Nielen v USA, ale napr. aj v Nemecku, kde pro-mierová strana Alternatíva pre Nemecko /AfD/, kritická voči vojenskej podpore Ukrajiny, dosiahla v predvolebných preferenciách vyše 20% , mierne predbehla SPD vládnuceho kambelára Scholza. AfD je tak po CDU/CSU druhou najpopulárnejšou stranou v súčasnom Nemecku.

-Takéto informácie musia byť pre naše pro-vojnové strany -teda pre takmer všetky signifikantnejšie slovenské strany okrem Smeru SSD, Republiky, SNS, Aliancie či LSNS nočnou morou.

Svet sa mení. Na obzore je, dúfajme, čo najskorší mier.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

vojna na Ukrajine, ukrajinský tankista

Ukrajinský tankista volal do Ruska kvôli oprave ukoristeného tanku. Sadli im na lep

02.10.2023 11:50

Ukrajinský tankista telefonoval kvôli pokazenému ukoristenému ruskému tanku na technickú podporu do ruskej fabriky.

fico, pellegrini

Politológ Koziak: Koalícia so Smerom by pochovala Pellegriniho Hlas

02.10.2023 11:31

Väčšina predsedníctva Hlasu preferuje koalíciu práve so stranou Roberta Fica.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418075x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie