Založ si blog

Psycho-operácia banderovcov na prekrytie debaklu v Bachmute

Dva dni po ohlásení definitívneho dobytia Arťomovska /Bachmutu/ Rusmi sa banderovci rozhodli k samovraždenej misii špeciálnej sabotážnej jednotky v na ruskom území-v Belgorodskej oblasti. Samovražedná misia tzv. „partizánov“ bola pripravovaná už dávnejšie. Pravdepodobne odvtedy, čo aj v Kyjeve pochopili, že ich boj o Bachmut je márny. Len čo ho banderovci definitívne stratili, vyslali samovrahov, kvalitne vyzbrojených americkými pancierovými vozidlami, – na ich misiu bez návratu.

Misia mala od začiatku nevojenské ciele. Nebola to ofenzíva, ba ani len prieskum bojom. Jej zmyslom bola propaganda a teror. Konvoj opancierovaných vozidiel s „partizánmi“ sa v rozpore so všetkými pravidlami partizánskeho boja dostal do Ruska cez kedysi frekventovaný cestný hraničný prechod. Akcia sa neudiala pod rúškom noci, ale predpoludním, za plného svetla. Bolo jasné, že ide o čo najviditeľnejšie PR banderovcov, určené pre ruské, ukrajinské a svetové médiá. Opakujem ešte raz, – bola to akcia bez akéhokoľvek vojenského významu.

Banderovskí samovrahovia sa po prieniku na ruské územie nesnažili získať si na svoju stranu miestne obyvateľstvo a vyvolať medzi nimi protiputinovské povstanie, -ale naopak – usilovali sa šíriť medzi dedinčanmi strach a paniku. Jediným rukolapným výsledkom banderovského rejdu bol alkohol a sladkosti, vyrabované v miestnych obchodoch. -Čudní to „ruskí osloboditelia“, ktorí terorizujú, zastrašujú, vyháňajú a rabujú ruský národ, ktorí prišli oslobodiť…

„Oslobodzovanie Ruska“ po pár hodinách ukončili ruskí pohraničníci a policajti. Zabitých bolo vyše 70 „osloboditeľov“. Niektorí z nich boli dolapení a zlikvidovaní až na ukrajinskom území, kam sa za nimi ruské sily vydali. Zopár banderovcov bolo zranených a zajatých. Akcia sa skončila pre Moskvu úspešne. Ale skončila sa úspešne aj podľa plánu Kyjeva. 70 ľudských životov stálo Zelenskému a spol. za to smutné divadlo. V ukrajinských, ruských a svetových médiách boli články o dobytom Arťomovsku/Bachmute prekryté povedačkami o hrdinskom čine proti-putinovských „partizánov“. Okrem oficiálnych médií sa do propagovania akcie samovrahov zapojilo aj 1100 trénovaných banderovských trollov, ktorí svojimi koordinovanými dezinformáciami zaplavili ruský, ukrajinský a. i. internetový priestor.

V histórii takýchto propagandisticky zameraných akcií sa človeku trochu znalému veci v mysli vynárajú samovražedné misie organizované cez 2.sv.vojnu britskou tajnou službou. Napríklad samovražedná misia českých parašutistov zameraná na likvidáciu R.Heydricha. Jej aktéri museli vedieť, že ich šanca prežiť po atentáte bude takmer nulová. Bola len o máločo vyššia ako šanca japonských kamikadze-letcov, útočiacich na americké lode v Pacifiku. Po vojne, v rámci posilňovania pozícií štátu Izrael, uskutočnili niekoľko propagačno-dezinformačných misií aj špeciálne jednotky Mosadu. Aby si Izrael získal na svoju stranu súcit svetovej verejnosti, neváhal poslať izraelských agentov do sabotážnych operácií, v ktorých bolo zavraždených niekoľko židovských civilistov. Židia zabití Židmi /pod cudzou vlajkou Organizácie za oslobodenie Palestíny/ boli obetovaní, aby sa svetová verejná mienka odvrátila od Palestíncov a prešla na stranu Izraela.

V našich končinách bola propagačne zameranou misiou aj samovražda upálením, ktorú nie až tak dávno spáchal martýr boja proti invázii vojsk VZ do ČSSR Jan Palach. U neho však martýrium prevažovalo nad propagandou, pretože pravdepodobne nešlo o kýmsi zo zákulisia riadenú udalosť ale o individuálny resp. idealistický akt vzdoru.

Prvky martýrstva sa dajú nájsť aj medzi islamskými bojovníkmi. Propagandistická „mission impossible“ sa využíva medzi teroristami resp. „buditeľmi“ všetkých plemien a druhov, -no najmä medzi islamistickými „vojakmi“ svätých vojen. Výbušninami opásaní sfanatizovaní „osloboditelia“ obetúvajú svoje životy kvôli PR svojich organizácií, kvôli tomu, aby svojou smrťou posvätili ich svätý boj a strhli pozornosť svetovej verejnej mienky alebo aspoň mienkotvorných médií na svoju politickú agendu.

Propagandistická akcia banderovcov na prekrytie depresie Západu a depresie sfanatizovaných Ukrajincov, ktorou trpia po strate Bachmutu sa skončila. O pár dní už na ňu ľudia zabudnú. Prekryjú ju iné udalosti. Čo zostane, je iba zbytočná smrť 7O drogami omámených samovrahov. Smrť ľudí, ktorí boli vychovaní a vycvičení na to, aby sa stali obyčajným nástrojom v rukách MI6 a CIA, v rukách SBU, BUR a CIPSO /Centra informačných a psychologických operácií/. 7O ľudí zbytočne umrelo len preto, aby Zelenskij, Brusel a Washington nestratili nimbus neporaziteľnosti.

Svätožiara víťazného rusobijstva okolo Zelenského a Bidenovej hlavy jednoducho čosi stojí. Mám taký pocit, že tých 70 zbytočne vyhasnutých životov je iba predkrm krvavých orgií. Že je to iba začiatok čohosi oveľa desivejšieho a krvavejšieho. Čohosi, v čom ani my Slováci nebudeme, bohužiaľ, iba divákmi, ale priamo aktérmi. Priamo obeťami. Obeťami čejsi svätej vojny proti Rusku, Rusom a v konečnom dôsledku aj proti ostatným Slovanom.

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensko je zatiaľ významným spojencom Kyjeva.

Vitalij Kličko

Nezhody medzi Kličkom a Zelenským sú dlhodobé. Naposledy ich prehĺbil prípad zamknutého krytu

03.06.2023 11:02

Incident, pri ktorom sa dve ženy a deväťročné dievča nedostali do krytu počas ruského ostreľovania, vyvolal na Ukrajine vlnu rozhorčenia.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905036x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie