Založ si blog

Ukrajinské zlyhanie v Čiernom mori. Čo je s generálom Zalužným ?

Dnes dopoludnia zaútočili na ruskú hliadkovú loď „Ivan Churs“ Čiernomorskej flotily tri hladinné bezpilotné drony NATO, vystupujúce ako ukrajinské. Ruská loď ich v bezpečnej vzdialenosti všetky zničila. Použila pri tom iba klasickú výzbroj: delá a guľomet.

Udalosť sa stala v tureckej ekonomickej zóne, kde ruská loď so súhlasom Turecka stráži ropovody „Turkish Stream“ a „Blue Strem“ prepravujúce do Turecka ruskú a i. ropu. K zničeniu hladinných dronov NATO/Ukrajiny došlo asi 140 km od vstupu do prielivu Bospor.

Analytici usudzujú, že cieľom neúspešného ukrajinského útoku na ruskú vojenskú loď bolo jednak obnoviť u banderovcov bojovú morálku, narušenú debaklom ukrajinskej armády v Bachmute a jednak vrhnúť tieň nedôvery tureckej verejnosti v silu Rusov a tieň pochybností o správnosti zhovievavej politiky prezidenta Erdogana voči Rusku. Tento druhý /“turecký“/ motív sa hodí najmä preto, lebo sa blíži druhé, rozhodujúce kolo prezidentských volieb v Turecku.

Na Ukrajine sa však okrem tohto incidentu dejú aj iné, ešte tajomnejšie veci. Súvisia s osudom náčelníka GŠ OS Ukrajiny gen. Zalužného. Keďže je prípad Zalužného veľmi pozoruhodný, nebolo by zlé sa o veci dozvedieť niečo viac. Prosím preto slovenských investigatívnych novinárov , aby slovenské publikum poinformovali, čo je s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny, generálom Zalužným. Už týždne sa neobjavil na verejnosti. Nezúčastnil sa ani prestížnej schôdzky náčelníkov štábov NATO, kam bol pozvaný ako čestný hosť. Čo je s generálom Zalužným ?

Na verejnosť presakujú správy, že bol na začiatku mája ťažko zranený šrapnelom do hlavy pri ruskom raketovom ostreľovaní vojenských objektov v blízkosti Chersonu /osada Posad Pokrovskoje/. Po poskytnutí prvej pomoci bol odtransportovaný do špeciálnej vojenskej nemocnice, údajne v Kyjeve. Nevie sa však , kde je teraz -na území Ukrajiny alebo v zahraničí /Nemecku/ ? V nemenovanom technicky vysoko vybavenom zdravotníckom zariadení mu bola urobená kraniotómia /chirurgické otvorenie hornej časti lebky/, zrejme s cieľom vybrať z mozgových štruktúr cudzí predmet, napr. úlomok strely . Kraniotómia zachránila Zalužnému život, no lekárske prognózy sú vzhľadom aj na jeho pokročilú cukrovku nepriaznivé. Zalužnyj sa vraj už nikdy nebude môcť vrátiť k normálnemu výkonu povolania.

Vážení investigatívci, čo je na týchto chýroch o Zalužnom pravda ? Iste ste ich aj vy zachytili-prečo sa k nim teda nevyjadrujete ? Veď ak ide o fámy, týkajúce sa zdravotného stavu Gerasimova, Šojgua či samotného Putina, ste v ich sprostredkovaní verejnosti takí promptní ! A teraz nič. Prečo mlčíte ?

Zalužnyj má na Slovensku /napr. medzi redaktormi, blogermi a diskutérmi blogoviska v Pravde/ veľa priaznivcov. Tí sú z mlčania okolo svojho milovaného vojvodcu celí paf. -Nože ukojte ich túžbu po poznaní a po chlácholivých, utešujúcich informáciách. Aspoň takých, ako pre ukrajinskú verejnosť vymysleli v Generálnom štábe Ozbrojených síl Ukrajiny.

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998860x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie