Založ si blog

Ukrajinské zlyhanie v Čiernom mori. Čo je s generálom Zalužným ?

Dnes dopoludnia zaútočili na ruskú hliadkovú loď „Ivan Churs“ Čiernomorskej flotily tri hladinné bezpilotné drony NATO, vystupujúce ako ukrajinské. Ruská loď ich v bezpečnej vzdialenosti všetky zničila. Použila pri tom iba klasickú výzbroj: delá a guľomet.

Udalosť sa stala v tureckej ekonomickej zóne, kde ruská loď so súhlasom Turecka stráži ropovody „Turkish Stream“ a „Blue Strem“ prepravujúce do Turecka ruskú a i. ropu. K zničeniu hladinných dronov NATO/Ukrajiny došlo asi 140 km od vstupu do prielivu Bospor.

Analytici usudzujú, že cieľom neúspešného ukrajinského útoku na ruskú vojenskú loď bolo jednak obnoviť u banderovcov bojovú morálku, narušenú debaklom ukrajinskej armády v Bachmute a jednak vrhnúť tieň nedôvery tureckej verejnosti v silu Rusov a tieň pochybností o správnosti zhovievavej politiky prezidenta Erdogana voči Rusku. Tento druhý /“turecký“/ motív sa hodí najmä preto, lebo sa blíži druhé, rozhodujúce kolo prezidentských volieb v Turecku.

Na Ukrajine sa však okrem tohto incidentu dejú aj iné, ešte tajomnejšie veci. Súvisia s osudom náčelníka GŠ OS Ukrajiny gen. Zalužného. Keďže je prípad Zalužného veľmi pozoruhodný, nebolo by zlé sa o veci dozvedieť niečo viac. Prosím preto slovenských investigatívnych novinárov , aby slovenské publikum poinformovali, čo je s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny, generálom Zalužným. Už týždne sa neobjavil na verejnosti. Nezúčastnil sa ani prestížnej schôdzky náčelníkov štábov NATO, kam bol pozvaný ako čestný hosť. Čo je s generálom Zalužným ?

Na verejnosť presakujú správy, že bol na začiatku mája ťažko zranený šrapnelom do hlavy pri ruskom raketovom ostreľovaní vojenských objektov v blízkosti Chersonu /osada Posad Pokrovskoje/. Po poskytnutí prvej pomoci bol odtransportovaný do špeciálnej vojenskej nemocnice, údajne v Kyjeve. Nevie sa však , kde je teraz -na území Ukrajiny alebo v zahraničí /Nemecku/ ? V nemenovanom technicky vysoko vybavenom zdravotníckom zariadení mu bola urobená kraniotómia /chirurgické otvorenie hornej časti lebky/, zrejme s cieľom vybrať z mozgových štruktúr cudzí predmet, napr. úlomok strely . Kraniotómia zachránila Zalužnému život, no lekárske prognózy sú vzhľadom aj na jeho pokročilú cukrovku nepriaznivé. Zalužnyj sa vraj už nikdy nebude môcť vrátiť k normálnemu výkonu povolania.

Vážení investigatívci, čo je na týchto chýroch o Zalužnom pravda ? Iste ste ich aj vy zachytili-prečo sa k nim teda nevyjadrujete ? Veď ak ide o fámy, týkajúce sa zdravotného stavu Gerasimova, Šojgua či samotného Putina, ste v ich sprostredkovaní verejnosti takí promptní ! A teraz nič. Prečo mlčíte ?

Zalužnyj má na Slovensku /napr. medzi redaktormi, blogermi a diskutérmi blogoviska v Pravde/ veľa priaznivcov. Tí sú z mlčania okolo svojho milovaného vojvodcu celí paf. -Nože ukojte ich túžbu po poznaní a po chlácholivých, utešujúcich informáciách. Aspoň takých, ako pre ukrajinskú verejnosť vymysleli v Generálnom štábe Ozbrojených síl Ukrajiny.

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensko je zatiaľ významným spojencom Kyjeva.

Vitalij Kličko

Nezhody medzi Kličkom a Zelenským sú dlhodobé. Naposledy ich prehĺbil prípad zamknutého krytu

03.06.2023 11:02

Incident, pri ktorom sa dve ženy a deväťročné dievča nedostali do krytu počas ruského ostreľovania, vyvolal na Ukrajine vlnu rozhorčenia.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905069x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie