Založ si blog

Kto zaútočil na ruskú loď Churs ?

Predbežné vyšetrovanie útoku troch hladinových dronov /bezpilotných rýchlych člnov/ na ruskú vojenskú výzvednej loď Churs prinieslo podľa zdrojov z GŠ OS RF /podľa Ria Novosti/ prvé výsledky. Hladinové drony boli americkej výroby a na Čierne more ich „vystrelili“ americkí a ukrajinskí špecialisti z prístavu Očakovo neďaleko Odessy.

Drony boli podľa týchto informácií zamerané na cieľ, určený americkými špionážnymi satelitmi. Konkrétne napredovanie k cieľu bolo riadené sieťou amerických satelitov STARLINK, vyvinutých spoločnosťou Space X známeho vesmírneho dobrodruha Elona Muska.

Takže – žiadni ruskí partizáni. Alebo že by medzi tým vo videoštúdiách CIPSO/SBU vznikli nejaké nové nahrávky s povstaleckými protiputinovskými ruskými námorníkmi ?

Útok dronov bol, ako je známe, neúspešný. Posádka ruskej výzvednej lode ich zneškodnila klasickými zbraňami /delo a guľomety/ skôr, než sa im loď akokoľvek poškodiť. Dezinformačný oddiel CIPSO pri ukrajinskej tajnej službe SBU síce predložil verejnosti zmanipulované video, na ktorom sa jeden z dronov priblížil k lodi na pár metrov /bez záberu výbuchu/ no tento efekt bol dosiahnutí tým, že sa zábery z dronu v posledných chvíľach zväčšili a priblížili.

O tom, že ruská výzvedná loď Churs priplávala do materského prístavu v Sevastopole nepoškodená sa mali možnosť presvedčiť v prístave novinári samotní. Novinári zo Západu boli pozvaní-no kvôli bojkotu Krymu tam neprišli. No čo už, -azda na budúce.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

Dmitrij Peskov

Kremeľ reaguje na slovenské voľby: Je absurdné označovať Fica za proruského

02.10.2023 13:19

Slovenskú stranu Smer je absurdné označovať za proruskú. Vyhlásil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

fakultná nemocnica, prešov, lekári, štrajk

Polícia vyšetruje konflikt pacientov v prešovskej nemocnici

02.10.2023 13:11

50-ročný pacient z obce Chminianske Jakubovany sa opakovane vyhrážal 75-ročnému pacientovi z Chmeľova, že ho zabije a že nedožije rána.

kollár, orosz

Predseda parlamentu Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb: Hlasovanie bolo korektné, žiadne falšovanie sa nedialo

02.10.2023 13:00

Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb do NR SR.

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418120x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie