Založ si blog

Históriu a geografiu rusofóbne prepisujú už aj v pop-music

Fanatizmus dnešných rusofóbov nepozná hraníc. Nenávisť voči Rusom a všetkému ruskému, akú dnes Západ zo dňa na deň viac vyhrocuje, už dávno presiahla aktuálny antisemitizmus. Najnovším príkladom je zmena textov či zmena repertoáru piesní u mnohých významných osobností svetovej pop-music. Je zjavné, že nejde ani tak o ich spontánne rozhodnutie. Ide o to, že nepodľahnúť tlaku rusofóbov ovládajúcich aj medzinárodné trhy so šoubiznisom dnes dokáže iba málokto. Väčšina sa bojí bojkotu, straty obživy a napokon rusofóbom ustúpi. Za všetky takéto prípady spomína ruská publicistka z Ria Novosti Julia Začjotovová aspoň tri.

Publicistka uvádza, ako pri nedávnom koncerte v Las Vegas vokalista skupiny Scorpions Klaus Meine zamenil text piesne „I follow the Moskva down to Gorki Park listening the wind of change“ na slová “ Now listen to my heart, it says Ukrainia“. Takto trápne spevák „podporil Ukrajinu“.

V kompozícii Brita Stinga boli veršíky „Máme jednu prírodu bez ohľadu na ideológiu, čo nás môže zachrániť-teba aj mňa- je to o tom, že aj Rusi majú radi deti“. Zmenil ich tak, aby mohol zaspievať, že „v tomto čase rozmýšľam o Ukrajine“.

Paul Mc Cartney v jednej svojej piesni text „dievčatá zo ZSSR “ nahradil textom „Ukrajinky ma úplne pobláznili“. Z repertoáru svojich hitov úplne odstránil pesničku “ Back in the USSR“. – Atď.

U nás sme sa v časoch socializmu smiali z toho, ako sluhovia režimu čistili kultúru od filmov, v ktorých hrali herci, ktorí sa dostali na čiernu listinu aparátčikov z KSČ. Podobné veci sa diali aj v našej populárnej hudbe. Najznámejší je prípad, keď bol M.Žbirka prinútený zmeniť názov piesne „Čierny kvet“ na „Biely kvet“.

Dnes sa nestíhame uškŕňať na tom, čo sa deje s kultúrou na Západe. Miesto spájania ľudí dnešná západoeurópska a americká kultúra šíri nenávisť a mierové posolstvá nahrádza vojnychtivou rétorikou. – Škoda…

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensko je zatiaľ významným spojencom Kyjeva.

Vitalij Kličko

Nezhody medzi Kličkom a Zelenským sú dlhodobé. Naposledy ich prehĺbil prípad zamknutého krytu

03.06.2023 11:02

Incident, pri ktorom sa dve ženy a deväťročné dievča nedostali do krytu počas ruského ostreľovania, vyvolal na Ukrajine vlnu rozhorčenia.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905060x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie