Založ si blog

O horiacom Kyjeve, Bachmute, sankciách a gen.Zalužnom: hoaxy ?

Po dnešnom masívnom raketovom útoku na Kyjev horí ľavý breh Dnepra. Boli tam zasiahnuté zariadenia protivzdušnej obrany dodané z USA. Horí tiež strecha jednej z výškových budov mesta. Taktika Rusov vyčerpať kapacity PVO Ukrajiny v praxi. Hoax ?

Na ukrajinskom Telegrame sa objavili inzeráty na ktorých Kyjevčania ponúkajú zahraničným novinárom na predaj úlomky z „nezničiteľného“ protilietadlového komplexu Patriot. Cena za úlomok asi 30 cm veľkosti je 5 tisíc hrivien. Hoax ?

Vojenskí analytici odhadujú, že prehratý boj o Bachmut stál životy 50 000 ukrajinských vojakov. Vojenskí analytici dávajú posledným ukrajinským obrancom Bachmutu už iba hodiny. Stiahli sa do posledných 4 budov a odtiaľ čelia nepretržitej ruskej delostreleckej paľbe. Hoax ?

Hlavného veliteľa OS Ukrajiny gen.Zalužného nevideli na verejnosti už takmer dva týždne. Šíria sa správy, že je buď mŕtvy alebo veľmi ťažko ranený. Ruský analytik Rudenko hovorí, že zranený nie je, no stiahol sa do úzadia, lebo sa hanbí za potupnú bachmutskú porážku, čo stála životy desiatok tisíc ukrajinských vojakov. Hoax ?

OS RF dnes zlikvidovali veliteľa jedného z bataliónov banderovskej brigády „Edelweiss“ Nikolaja Golovatjuka. Golovatjuk sa podieľal na nedávnom ostreľovaní Luganska novými britskými raketami Storm Shadow. Hoax ?

New Statesman napísal, že schopnosť Ruska vysporiadať sa so sankciami Západu je pre politikov USA, UK a EU znechucujúca. Deprimuje, demoralizuje. Odrádza o ďalších sankcií. Hoax ?

Najsilnejšie krajiny sveta vraj napriek neúspechu predchádzajúcich „úderov“ znovu udrú na Rusko. Ktoré sú to krajiny ? Na svete sú tri superveľmoci,-z vojenského i geopolitického hľadiska: Čína, Rusko, USA. Z nich sa na Rusko chystá „udrieť“ iba USA. Silné krajiny ako Čína, India, Južná Afrika, Brazília, Indonézia, Pakistan, Irán, Arabské štáty sa ku žiadnemu „úderu“ na Rusko nechystajú. Hoax ?

Mrak zo zvýšenou rádioaktivitou sa podľa šéfa ruskej FSB blíži zo skladov v Chmelnickom /kde vraj bola zničená britská munícia do tankov s ochudobneným uránom/ k Európe. Hoax ?

Z Kyjeva odviezli na letisko dve nákladné autá mŕtvych a ranených Američanov, ktorí obsluhovali dva zničené či poškodené kompelxy protilietadlových rakiet Patriot. Vojenský letecký špeciál odviezol mŕtvych a ranených na najväčšiu americkú vojenskú a leteckú základňu v Nemecku, na základňu Rammstein. Hoax ?

Špeciálne jednotky Vagnerovcov postúpili v Bachmute o pár domov. Podľa generálneho štábu ukrajinských vojenských síl však v tejto oblasti prevzali taktickú iniciatívu Ukrajinci. Hoax ?

Britský minister obrany podľa Financial Times oznámil, že sa Západ musí chystať na nevyhnutnosť tretej svetovej vojny, ktorá vraj vypukne okolo roku 2030. V nej dôjde k totálnej konfrontácii medzi Západom na jednej a Ruskom a Čínou na druhej strane. Podľa iných zdrojov /ISW/ treba ekonomiku Západu postupne meniť na vojnovú ekonomiku. V Rusku sa to údajne už Putinovi pomaly darí. Dôkazom je fakt, že v posledných 3 mesiacoch boli v Rusku vyrobené stovky tankov T-9OS, viac ako 700 riadených striel, viac ako tisíc na diaľku riadených bômb, 2000 bezpilotných lietadiel Geraň rôznych modifikácií atď. Hoax ?

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 21:24

K incidentu došlo krátko po tom, ako sa skončil výber 12 porotcov a ich šiestich náhradníkov v procese, v ktorom je Trump obvinený z podplácania pornoherečky.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998809x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie