Založ si blog

O horiacom Kyjeve, Bachmute, sankciách a gen.Zalužnom: hoaxy ?

Po dnešnom masívnom raketovom útoku na Kyjev horí ľavý breh Dnepra. Boli tam zasiahnuté zariadenia protivzdušnej obrany dodané z USA. Horí tiež strecha jednej z výškových budov mesta. Taktika Rusov vyčerpať kapacity PVO Ukrajiny v praxi. Hoax ?

Na ukrajinskom Telegrame sa objavili inzeráty na ktorých Kyjevčania ponúkajú zahraničným novinárom na predaj úlomky z „nezničiteľného“ protilietadlového komplexu Patriot. Cena za úlomok asi 30 cm veľkosti je 5 tisíc hrivien. Hoax ?

Vojenskí analytici odhadujú, že prehratý boj o Bachmut stál životy 50 000 ukrajinských vojakov. Vojenskí analytici dávajú posledným ukrajinským obrancom Bachmutu už iba hodiny. Stiahli sa do posledných 4 budov a odtiaľ čelia nepretržitej ruskej delostreleckej paľbe. Hoax ?

Hlavného veliteľa OS Ukrajiny gen.Zalužného nevideli na verejnosti už takmer dva týždne. Šíria sa správy, že je buď mŕtvy alebo veľmi ťažko ranený. Ruský analytik Rudenko hovorí, že zranený nie je, no stiahol sa do úzadia, lebo sa hanbí za potupnú bachmutskú porážku, čo stála životy desiatok tisíc ukrajinských vojakov. Hoax ?

OS RF dnes zlikvidovali veliteľa jedného z bataliónov banderovskej brigády „Edelweiss“ Nikolaja Golovatjuka. Golovatjuk sa podieľal na nedávnom ostreľovaní Luganska novými britskými raketami Storm Shadow. Hoax ?

New Statesman napísal, že schopnosť Ruska vysporiadať sa so sankciami Západu je pre politikov USA, UK a EU znechucujúca. Deprimuje, demoralizuje. Odrádza o ďalších sankcií. Hoax ?

Najsilnejšie krajiny sveta vraj napriek neúspechu predchádzajúcich „úderov“ znovu udrú na Rusko. Ktoré sú to krajiny ? Na svete sú tri superveľmoci,-z vojenského i geopolitického hľadiska: Čína, Rusko, USA. Z nich sa na Rusko chystá „udrieť“ iba USA. Silné krajiny ako Čína, India, Južná Afrika, Brazília, Indonézia, Pakistan, Irán, Arabské štáty sa ku žiadnemu „úderu“ na Rusko nechystajú. Hoax ?

Mrak zo zvýšenou rádioaktivitou sa podľa šéfa ruskej FSB blíži zo skladov v Chmelnickom /kde vraj bola zničená britská munícia do tankov s ochudobneným uránom/ k Európe. Hoax ?

Z Kyjeva odviezli na letisko dve nákladné autá mŕtvych a ranených Američanov, ktorí obsluhovali dva zničené či poškodené kompelxy protilietadlových rakiet Patriot. Vojenský letecký špeciál odviezol mŕtvych a ranených na najväčšiu americkú vojenskú a leteckú základňu v Nemecku, na základňu Rammstein. Hoax ?

Špeciálne jednotky Vagnerovcov postúpili v Bachmute o pár domov. Podľa generálneho štábu ukrajinských vojenských síl však v tejto oblasti prevzali taktickú iniciatívu Ukrajinci. Hoax ?

Britský minister obrany podľa Financial Times oznámil, že sa Západ musí chystať na nevyhnutnosť tretej svetovej vojny, ktorá vraj vypukne okolo roku 2030. V nej dôjde k totálnej konfrontácii medzi Západom na jednej a Ruskom a Čínou na druhej strane. Podľa iných zdrojov /ISW/ treba ekonomiku Západu postupne meniť na vojnovú ekonomiku. V Rusku sa to údajne už Putinovi pomaly darí. Dôkazom je fakt, že v posledných 3 mesiacoch boli v Rusku vyrobené stovky tankov T-9OS, viac ako 700 riadených striel, viac ako tisíc na diaľku riadených bômb, 2000 bezpilotných lietadiel Geraň rôznych modifikácií atď. Hoax ?

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensko je zatiaľ významným spojencom Kyjeva.

Vitalij Kličko

Nezhody medzi Kličkom a Zelenským sú dlhodobé. Naposledy ich prehĺbil prípad zamknutého krytu

03.06.2023 11:02

Incident, pri ktorom sa dve ženy a deväťročné dievča nedostali do krytu počas ruského ostreľovania, vyvolal na Ukrajine vlnu rozhorčenia.

Li Šang-fu

Iba krátke podanie rúk. Čínsky generál odmietol rokovať s Austinom na fóre v Singapure

03.06.2023 10:30

Americký minister obrany varoval, že tento postoj môže prispieť k nedorozumeniam a konfliktom.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905004x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie