Založ si blog

Putinov zásah „Dýkou“ paralyzoval Zelenského

Takto kvetnato opisuje čínske vojensko-analytické periodikum Sohu situáciu na ukrajinskom fronte potom, čo ruská hypersonická raketa Kyndžal zasiahla a odstavila z prevádzky najmodernejší americký systém protivzdušnej obrany „Patriot“.

Zelenskij sa podľa Číňanov chystal využiť Patriot nielen vojensky, v rámci toľko chystanej veľkej protiofenzívy, ale aj propagandisticky. Patrioty mali za úlohu ničiť ruské hypersonické zbrane a ponížiť tak Rusov na ich najcitlivejšom mieste. Stal sa však pravý opak. Patrioty nezničili Kindžaly, ale naopak. V dôsledku toho je teraz obloha nad Kyjevom a tiež nad celou Ukrajinou, ovládanou ešte Kyjevom, otvorená pre ruské letecké útoky.

Ruské rakety a lietadlá noc čo noc zasahujú sklady zbraní a munície NATO v Kyjeve, v Černygove, v Nikolajeve, v Chmelnickom. Pod údermi diaľkovo riadených bômb ruského letectva sa plocha Bachmutu, ovládaného ešte Ukrajincami zúžila na necelé 1%.

Bývalý americký minister zahraničia H.Kissinger nazval správanie sa Ukrajiny, vyzbrojenej americkými zbraňami ako „správanie sa opice s granátom“. Kissinger naznačuje, že ďalšie dodávky zbraní do rúk Zelenského-bez toho, aby Ukrajina bola členom NATO- by boli veľmi rizikové. Bohužiaľ, starého pána nepočúvajú ani v USA a ani v Európe.

V tejto situácii podľa mňa najväčší provokatéri protiruských aktivít-Briti, organizujú akúsi protiruskú leteckú alianciu. Jej cieľom je dodať Ukrajine zázračné F-16-ky. Ktovie, ako to dopadne, lebo svoje vlastné lietadlá Ukrajine odmietli dodať nielen Briti samotní, ale aj Nemci a Poliaci. Zatiaľ je otvorená iba možnosť dodať F-16-ky na Ukrajinu z Holandska. A keď sa konečne nejaké F-16-ky dostanú na Slovensko, potom možno na Ukrajinu poputujú aj z najservilnejšej krajiny zo všetkých servilných krajín NATO – zo Slovenska.

Obchodník s leteckým „šrotom“ Naď už možno chystá na tento „díl“ papiere…

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

Kaczynski lech

Poľská vláda čelí kritike za spochybnenie ruskej stopy v Kaczyňského kauze

19.04.2024 23:16

Letecké nešťastie sa odohralo 10. apríla 2010 pri meste Smolensk na západe Ruska.

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998905x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie