Založ si blog

Putinov zásah „Dýkou“ paralyzoval Zelenského

Takto kvetnato opisuje čínske vojensko-analytické periodikum Sohu situáciu na ukrajinskom fronte potom, čo ruská hypersonická raketa Kyndžal zasiahla a odstavila z prevádzky najmodernejší americký systém protivzdušnej obrany „Patriot“.

Zelenskij sa podľa Číňanov chystal využiť Patriot nielen vojensky, v rámci toľko chystanej veľkej protiofenzívy, ale aj propagandisticky. Patrioty mali za úlohu ničiť ruské hypersonické zbrane a ponížiť tak Rusov na ich najcitlivejšom mieste. Stal sa však pravý opak. Patrioty nezničili Kindžaly, ale naopak. V dôsledku toho je teraz obloha nad Kyjevom a tiež nad celou Ukrajinou, ovládanou ešte Kyjevom, otvorená pre ruské letecké útoky.

Ruské rakety a lietadlá noc čo noc zasahujú sklady zbraní a munície NATO v Kyjeve, v Černygove, v Nikolajeve, v Chmelnickom. Pod údermi diaľkovo riadených bômb ruského letectva sa plocha Bachmutu, ovládaného ešte Ukrajincami zúžila na necelé 1%.

Bývalý americký minister zahraničia H.Kissinger nazval správanie sa Ukrajiny, vyzbrojenej americkými zbraňami ako „správanie sa opice s granátom“. Kissinger naznačuje, že ďalšie dodávky zbraní do rúk Zelenského-bez toho, aby Ukrajina bola členom NATO- by boli veľmi rizikové. Bohužiaľ, starého pána nepočúvajú ani v USA a ani v Európe.

V tejto situácii podľa mňa najväčší provokatéri protiruských aktivít-Briti, organizujú akúsi protiruskú leteckú alianciu. Jej cieľom je dodať Ukrajine zázračné F-16-ky. Ktovie, ako to dopadne, lebo svoje vlastné lietadlá Ukrajine odmietli dodať nielen Briti samotní, ale aj Nemci a Poliaci. Zatiaľ je otvorená iba možnosť dodať F-16-ky na Ukrajinu z Holandska. A keď sa konečne nejaké F-16-ky dostanú na Slovensko, potom možno na Ukrajinu poputujú aj z najservilnejšej krajiny zo všetkých servilných krajín NATO – zo Slovenska.

Obchodník s leteckým „šrotom“ Naď už možno chystá na tento „díl“ papiere…

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

Nemecko Ukrajina Rusko konflikt vojna armáda cvičenie

Ukrajina by podľa Zelenského potrebovala 50 systémov Patriot, má ich však len dva

03.06.2023 14:08

Patriot je podľa ukrajinského prezidenta jediný systém, ktorý dokáže zlikvidovať určité typy ruských rakiet.

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensko je zatiaľ významným spojencom Kyjeva.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905118x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie