Založ si blog

Rusi zaútočili na miesta dislokácie ukr.nám. pechoty určenej na protiofenzívu

Dnes v noci raketové sily z lodí vojenského námorníctva OS RF prostredníctvom zbraní dlhého doletu zaútočili na miesta, kde sa zhromažďovali rezervy ukrajinskej námornej pechoty, určená na chystanú protiofenzívu. Podľa údajov z velenia OS RF , ktoré sa nedá objektívne overiť, zasiahli všetky ciele v kijevskej, poltavskej, čerkaskej, dnepropetrovskej a nikolajevskej oblasti. Znemožnili tak týmto silám, aby sa dostali bližšie k miestam chystaných bojov.

Naše médiá tvrdia, že Rusi útočili raketami Kalibr na obytné štvrte veľkých miest, kde veľa budov zničili a niekoľko ľudí zabili. PVO Ukrajiny sa vraj podarilo 11 striel zlikvidovať. Kto chce, verí ruskej verzii o útoku na kasárne a vojenské rezervy OS UA, chystajúce sa na veľkú protiofenzívu. Kto chce verí ukrajinskej verzii, že Rusi nezmyselne plytvali svojimi raketami na ničenie panelákov. Priznám sa, že viac vojenskej logiky nachádzam v tej prvej verzii. Ale nech si každý verí, čomu chce.

Pokiaľ ide o poškodené paneláky a obete civilov, Rusi tvrdia, že ide o dôsledok nekvalitnej ukrajinskej PVO, ktorá miesto ruských rakiet triafala vlastné paneláky. Ukrajinci tvrdia, že domy zasiahli úlomky ruských rakiet, zostrelených ukrajinskou PVO. Pravdu môžu mať tentokrát obidve strany.

Po silnej delostreleckej príprave nastúpili do útoku aj ruské tanky a pechota v oblasti Kupjanska. Ide zjavne tiež o akciu preventívneho charakteru, ktorá má spomaliť, odložiť oslabiť chystanú mohutnú ukrajinskú ofenzívu.

V Kijeve a i.mestách došlo k výpadku prúdu a obyvateľstvo dostalo výzvu, aby do odvolania nevyšlo z krytov. Informoval o tom miestny tv kanál TSN.

V médiách sa objavila zaujímaví informácia, podľa ktorej USA technologicky pomohli rozbehnúť výrobu replík sovietskych S-300 a TOR M-1., aby ukrajinskej PVO zabezpečili aspoň aké-také doplnenie zásob. Tieto rakety boli tv kanálom The Drive nafotené na jednej zo železničných staníc v americkom štáte Ohio.

Na dôvažok,- dnes sa neplánovane stretli na dlhom pracovnom rozhovore minister obrany Ruskej federácie Sergej Šojgu a minister obrany Čínskej ľudovej republiky Li Šanfu. Využili na to spoločnú účasť na stretnutí ministrov obrany šangajskej skupiny pre spoluprácu tzv. ŠOS. Súčasťou ŠOS sú aj krajiny Strednej Ázie, odkiaľ dnes v rekordných počtoch prichádzajú pracujúci o.i. do sibírskych zbrojoviek, ktoré nemajú dosť pracovných síl. Spomedzi štátov, ktoré Rusov najviac zásobujú ľudskými zdrojmi je premiantom Uzbekistan.

Tak či tak, situácia na donbaskom, chersonskom, zaporožskom a charkovskom fronte sa zdynamizovala. A aktivita oboch strán zjavne bude hodinu po hodine stúpať.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

zuzana čaputová

Čaputová: Poverenie dostane Fico, stretnem sa aj so Šimečkom a Pellegrinim. Voľby boli demokratické a zákonné

02.10.2023 14:09

Prezidentka sa stretne s Ficom a odovzdá mu poverenie na zostavenie novej vlády.

Robert Fico

Diplomati v Bruseli majú obavy z návratu Fica, píšu servery

02.10.2023 14:05

Robert Fico sa vrátil a diplomati v Bruseli majú obavy.

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Špeciálna prokuratúra dozoruje viacero prípadov volebnej korupcie

02.10.2023 13:45

Ide aj o podozrenia z kupovania hlasov v rómskych osadách na východnom Slovensku.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418155x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie