Založ si blog

Rusi zaútočili na miesta dislokácie ukr.nám. pechoty určenej na protiofenzívu

Dnes v noci raketové sily z lodí vojenského námorníctva OS RF prostredníctvom zbraní dlhého doletu zaútočili na miesta, kde sa zhromažďovali rezervy ukrajinskej námornej pechoty, určená na chystanú protiofenzívu. Podľa údajov z velenia OS RF , ktoré sa nedá objektívne overiť, zasiahli všetky ciele v kijevskej, poltavskej, čerkaskej, dnepropetrovskej a nikolajevskej oblasti. Znemožnili tak týmto silám, aby sa dostali bližšie k miestam chystaných bojov.

Naše médiá tvrdia, že Rusi útočili raketami Kalibr na obytné štvrte veľkých miest, kde veľa budov zničili a niekoľko ľudí zabili. PVO Ukrajiny sa vraj podarilo 11 striel zlikvidovať. Kto chce, verí ruskej verzii o útoku na kasárne a vojenské rezervy OS UA, chystajúce sa na veľkú protiofenzívu. Kto chce verí ukrajinskej verzii, že Rusi nezmyselne plytvali svojimi raketami na ničenie panelákov. Priznám sa, že viac vojenskej logiky nachádzam v tej prvej verzii. Ale nech si každý verí, čomu chce.

Pokiaľ ide o poškodené paneláky a obete civilov, Rusi tvrdia, že ide o dôsledok nekvalitnej ukrajinskej PVO, ktorá miesto ruských rakiet triafala vlastné paneláky. Ukrajinci tvrdia, že domy zasiahli úlomky ruských rakiet, zostrelených ukrajinskou PVO. Pravdu môžu mať tentokrát obidve strany.

Po silnej delostreleckej príprave nastúpili do útoku aj ruské tanky a pechota v oblasti Kupjanska. Ide zjavne tiež o akciu preventívneho charakteru, ktorá má spomaliť, odložiť oslabiť chystanú mohutnú ukrajinskú ofenzívu.

V Kijeve a i.mestách došlo k výpadku prúdu a obyvateľstvo dostalo výzvu, aby do odvolania nevyšlo z krytov. Informoval o tom miestny tv kanál TSN.

V médiách sa objavila zaujímaví informácia, podľa ktorej USA technologicky pomohli rozbehnúť výrobu replík sovietskych S-300 a TOR M-1., aby ukrajinskej PVO zabezpečili aspoň aké-také doplnenie zásob. Tieto rakety boli tv kanálom The Drive nafotené na jednej zo železničných staníc v americkom štáte Ohio.

Na dôvažok,- dnes sa neplánovane stretli na dlhom pracovnom rozhovore minister obrany Ruskej federácie Sergej Šojgu a minister obrany Čínskej ľudovej republiky Li Šanfu. Využili na to spoločnú účasť na stretnutí ministrov obrany šangajskej skupiny pre spoluprácu tzv. ŠOS. Súčasťou ŠOS sú aj krajiny Strednej Ázie, odkiaľ dnes v rekordných počtoch prichádzajú pracujúci o.i. do sibírskych zbrojoviek, ktoré nemajú dosť pracovných síl. Spomedzi štátov, ktoré Rusov najviac zásobujú ľudskými zdrojmi je premiantom Uzbekistan.

Tak či tak, situácia na donbaskom, chersonskom, zaporožskom a charkovskom fronte sa zdynamizovala. A aktivita oboch strán zjavne bude hodinu po hodine stúpať.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Atentátnik Thomas Matthew Crooks

Strelec, ktorý sa pokúsil o atentát na Trumpa, si vyhľadával informácie o atentáte na Kennedyho

25.07.2024 09:07

To je vyhľadávanie, ktoré je významné z hľadiska duševného stavu útočníka, skonštatoval riaditeľ FBI.

tanker

Pri pobreží Filipín sa prevrátil a potopil ropný tanker. Na mieste sa vytvorila ropná škvrna dlhá takmer štyri kilometre

25.07.2024 08:46

Podarilo sa zachrániť 16 zo 17 členov posádky, jeden je nezvestný.

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100598x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie