Založ si blog

Čech Lipavský je takým šéfom diplomacie ako je mäsiar chirurgom

Všeličo sme už od našich čecháčkovských bratov zažili, no slovné výpady Čecha Lipavského na adresu ruského MZV, na adresu ruskej vlády a ruského štátu – to je fanatická urválkovčina, akej v SR zatiaľ niet. Máme my tu na Slovensku niekoľko extrémnych vládnych politikov: Naďa, Mikulca, Krupu a pod. Máme dokonca aj kontroverzného ministra ZV, vulgárneho Káčera-no ani jeden z nich sa v hĺbke rusofóbnej rasistickej nenávisti a zloby Čechovi Lipavskému nevyrovná.

V stručnosti, o čo ide.Začalo to tým, že milovník konšpiratívnych teórií český prezident ex-rozviedčik Pavel verejne spochybnil záujem Číny o dosiahnutie mieru na Ukrajine. Ruský minister ZV Lavrov to okomentoval tak, že podobné výroky vrcholných politikov nie sú čosi normálne a štandardné. – No a už bol oheň sa streche. Čech Lipavský sa dostal do amoku a ako pes-obranár zaútočil na Lavrova, na ruskú vládu a ruský štát. Napadol nepriateľa tak hrubým spôsobom, aký sa v Čechách vyskytoval iba v období procesov so Slánským.

Podľa Lipavského je Lavrov klaun. Rusko je teroristický imperiálny štát, ktorý musí byť vykynožený. Jediný spôsob kontaktu Západu s Ruskom je podľa Lipavského postaviť členov ruskej vlády pred medzinárodný tribunál. Treba ich tam súdiť a odsúdiť. – Lipavský tieto útoky na Lavrova a Rusko predniesol s neskrývaným osobným potešením. Duša malého protektorátneho úradníčka, kolaborujúceho s mohutnou ríšou na Západe priam zaplesala.

Keď som si prečítal Lipavského výroky, pomyslel som si iba jediné – zaplať pánboh, že sme v ČSFR v 1992 odsúhlasili ústavný zákon o rozdelení federácie. Predstava, že by Čech Lipavský bol dnes nielen český ale aj česko-slovenský minister ZV je desivá. Radšej sto neohrabaných Káčerov ako jeden Lipavský. Lipavský je asi taký minister diplomacie, ako by bol mäsiar chirurgom. Na svojej práci miluje rozruch a „krv“. Lipavský sa predvádza pred svojimi pánmi zo Západu. V ich mene seká a rúbe. Jeho predstava diplomacie je kynožiť protivníkov. Likvidovať ich dovtedy, dokedy nezostanú vo svete iba vzorní americkí vazali. Vazali sa potom ľahko medzi sebou dohodnú. Ak by bol medzi nimi problém, stačí zavolať do Bruselu a Washingtonu. A záležitosť bude diplomaticky vyriešená.

Česko je zvláštna krajina. Žijú v ňom milióny normálnych slovansky cítiaciach a slobodomyseľných ľudí. V Česku sa pravidelne stretávajú v centre hlavného mesta desaťtisíce bojovníkov za mier, proti sankciám, proti biede. Po každej takejto manifestácii Čechom a Moravanom úprimne závidím. – Čo však z toho, keď si väčšina populácie českého štátu zvolí na čelo prezidenta-konšpirátora a do parlamentu ľudí, akými je aj Lipavský.

Takže kvôli Lipavským – vďaka bohu, že ich fanatické amokálne výpady platia iba po pravý breh rieky Morava. Vďaka bohu za to, že za činy svojho „ministra diplomacie“ nesú zodpovednosť iba Česi. Vďaka bohu za to, že my Slováci s krvilačným euroatlantickým hujerstvom čecháčika Lipavského už nič nemáme.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

tanker

Pri pobreží Filipín sa prevrátil a potopil ropný tanker. Na mieste sa vytvorila ropná škvrna dlhá takmer štyri kilometre

25.07.2024 08:46

Podarilo sa zachrániť 16 zo 17 členov posádky, jeden je nezvestný.

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 08:20

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100562x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie