Založ si blog

Pri Sevastopole horí zásobník pohonných hmôt

Dnešné ranné internetové noviny na Ukrajine a v Rusku sú plné „fotogenických“ záberov s veľkými plameňmi a kúdolmi dymu, stúpajúcimi do oblohy. .Čo sa stalo ? Nuž banderovci vyslali na Krym toľko dronov, že nebolo v silách ruskej PVO ich všetky včas zostreliť. A tak sa jednému-dvom podarilo zasiahnuť cieľ: okrúhle zásobníky s vysokohorľavými pohonnými hmotami. Potom to už bol rýchly proces a fotogenický zdroj záber pre bulvár.

Vojenská hodnota zásahu takýchto objektov je prirodzene nízka. Najmä v prípade Ruska, ktoré má zdrojov pohonných hmôt habadej. Propagandistický účinok plameňov a kúdolom dymu je ale neoceniteľný. Informácia o ruskej zraniteľnosti bude na svet ale i na bojovníkov OS UA pôsobiť motivačne.

Po včerajšom čiernom dni, keď ruské rakety zasiahli kasárne a miesta sústredenia ukrajinských záloh, chystajúcich sa odísť na front v rámci prípravy na veľkú protiofenzívu, pôsobia dnešné zábery s horiacim a dymiacim zásobníkom ako vyrovnávajúci gôl do siete súpera tesne pred koncom zápasu. Je to však iba propagandistický trik. Veľa ohňa a dymu pre nič. Na druhej strane, pre banderovcov je v ich dnešnej situácii každý horiaci dymiaci ruský objekt ako dúšok energetického nápoja.

-Onedlho budú záberov zo Sevastopola plné aj naše médiá. Rusi ich necenzurujú. Sú to Slovania, podobní nám Slovákom. Radi sa sebatrýznia. Sú to národní masochisti. Zatajovanie a maľovanie všetkého na ružovo prišlo do Ruska až s príchodom boľševikov-Židov, Gruzíncov, Ázijcov. Lenin. Trockij ale najmä Stalin vymaľovali obraz Ruska ako neporaziteľného obra bez bázne a hany. Nebol pravdivý. Aj v ZSSR sa robili chyby a obrovské, krvavé a nekorigovateľné: na ľuďoch, ekonomike, na armáde, na prírode. – Na druhej strane, naivná predstava Západu, najmä Nemcov o Rusku ako o kolose na hlinených nohách bola pre tých, čo potom očakávali rýchlu porážku ZSSR, tragická až fatálna. Narazili na Rusko, ktoré nebolo bez chýb ale ktoré sa napriek tomu nezosypalo. Zosypali sa oni….

Historia magistra vitae.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

vojna na Ukrajine, ukrajinský tankista

Ukrajinský tankista volal do Ruska kvôli oprave ukoristeného tanku. Sadli im na lep

02.10.2023 11:50

Ukrajinský tankista telefonoval kvôli pokazenému ukoristenému ruskému tanku na technickú podporu do ruskej fabriky.

fico, pellegrini

Politológ Koziak: Koalícia so Smerom by pochovala Pellegriniho Hlas

02.10.2023 11:31

Väčšina predsedníctva Hlasu preferuje koalíciu práve so stranou Roberta Fica.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418073x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie