Založ si blog

Pri Sevastopole horí zásobník pohonných hmôt

Dnešné ranné internetové noviny na Ukrajine a v Rusku sú plné „fotogenických“ záberov s veľkými plameňmi a kúdolmi dymu, stúpajúcimi do oblohy. .Čo sa stalo ? Nuž banderovci vyslali na Krym toľko dronov, že nebolo v silách ruskej PVO ich všetky včas zostreliť. A tak sa jednému-dvom podarilo zasiahnuť cieľ: okrúhle zásobníky s vysokohorľavými pohonnými hmotami. Potom to už bol rýchly proces a fotogenický zdroj záber pre bulvár.

Vojenská hodnota zásahu takýchto objektov je prirodzene nízka. Najmä v prípade Ruska, ktoré má zdrojov pohonných hmôt habadej. Propagandistický účinok plameňov a kúdolom dymu je ale neoceniteľný. Informácia o ruskej zraniteľnosti bude na svet ale i na bojovníkov OS UA pôsobiť motivačne.

Po včerajšom čiernom dni, keď ruské rakety zasiahli kasárne a miesta sústredenia ukrajinských záloh, chystajúcich sa odísť na front v rámci prípravy na veľkú protiofenzívu, pôsobia dnešné zábery s horiacim a dymiacim zásobníkom ako vyrovnávajúci gôl do siete súpera tesne pred koncom zápasu. Je to však iba propagandistický trik. Veľa ohňa a dymu pre nič. Na druhej strane, pre banderovcov je v ich dnešnej situácii každý horiaci dymiaci ruský objekt ako dúšok energetického nápoja.

-Onedlho budú záberov zo Sevastopola plné aj naše médiá. Rusi ich necenzurujú. Sú to Slovania, podobní nám Slovákom. Radi sa sebatrýznia. Sú to národní masochisti. Zatajovanie a maľovanie všetkého na ružovo prišlo do Ruska až s príchodom boľševikov-Židov, Gruzíncov, Ázijcov. Lenin. Trockij ale najmä Stalin vymaľovali obraz Ruska ako neporaziteľného obra bez bázne a hany. Nebol pravdivý. Aj v ZSSR sa robili chyby a obrovské, krvavé a nekorigovateľné: na ľuďoch, ekonomike, na armáde, na prírode. – Na druhej strane, naivná predstava Západu, najmä Nemcov o Rusku ako o kolose na hlinených nohách bola pre tých, čo potom očakávali rýchlu porážku ZSSR, tragická až fatálna. Narazili na Rusko, ktoré nebolo bez chýb ale ktoré sa napriek tomu nezosypalo. Zosypali sa oni….

Historia magistra vitae.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda našla v Pásme Gazy telá dvoch rukojemníkov

25.07.2024 06:50

Ich smrť potvrdili úrady v uplynulých mesiacoch.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 07:14

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100495x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie