Založ si blog

Keď na Ukrajine zlodej kričí: chyťte zlodeja !

Všimol som si zaujímavú časovú následnosť medzi ruskou a ukrajinskou propagandou. Zdá sa mi, akoby obe bojujúce strany konali v oblasti informácií/dezinformácií v istej zhode.

Hlas z Moskvy oznámi čosi do sveta, -a netrvá dlho, aby ho nasledoval podobný hlas z Kyjeva. Kým ruský hlas si všimnú len tí, čo sa snažia sledovať ukrajinský konflikt objektívne, na základe informácií z oboch strán, -ten ukrajinský pendant razom preberú všetky celosvetové teda najmä anglo-americké spravodajské agentúry. Vytvoria si z neho dokonca narratív neraz poriadne veľkej propagandistickej kampane. Nuž a ich ozvena potom rezonuje niekoľko dní aj na našom informačne nesvojprávnom Slovensku.

Neveríte ? Nuž teda ponúkam vám aspoň niekoľko príkladov:

  • Rusi oznámia, že počet mŕtvych ukrajinských vojakov sa blíži k 200 tis. Na druhý deň GŠ OS Ukrajiny uvedie približne rovnaké číslo mŕtvych ruských vojakov.
  • Ruské zdroje z Donecka oznámia ostreľovanie centra mesta americkými mobilnými raketometmi dlhého doletu „himarsmi“ a uvedú 8 mŕtvych civilistov, žien príp. aj detí. Obratom hlásia z Kyjeva ostreľovanie Doneckej oblasti s tým, že pri ňom zahynulo 8 neozbrojených ukrajinských civilistov.
  • Ruské orgány publikujú videá o tom, ako ukrajinskí vojaci strieľajú ruských zajatcov, ktorých predtým spútali a prinútili ležať na zemi a pod. Onedlho sa pred zrakom západnej verejnosti premieta ukrajinské video o tom, ako ktosi /samozrejme Rusi/ strieľa do ukrajinského zajatca, čo volá na slávu Ukrajine.
  • Ruské štátne orgány protestujú proti kyjevskému nariadeniu povinne evakuovať s oblastí vojnových operácií všetky deti a mládež. Nariadenie je prísne- ak by ho rodičia detí nerešpektovali, hrozí im väzenie a umiestnenie detí v detských domovoch na západnej Ukrajine. O tri či štyri dni sa ozve Kyjev a rozpúta div nie celoplanetárnu kampaň proti povinným deportáciám ukrajinských detí do detských domovov v Rusku.
  • Ruské zdroje oznámia, že pri bojoch o Arťomovsk-Bachmut používajú Ukrajinci taktiku premeny budov na rumoviská. Ukrajinskí bojovníci podľa nej urputne bránia každý dom, každé poschodie, každý vchod-a keď už vagnerovci hrozia prienikom do neho, Ukrajinci ho podmínujú a v poslednej chvíli ho opustia. Potom číhajú obďaleč a keď do domu začnú prenikať vagnerovci, podmínovaný dom vyhodia ukropi do povetria aj s maximom vagnerovcov. Takto sa do rúk Rusov dostáva miesto mesta Arťomovsk iba jedno veľké rumovisko. – Len čo sa táto správa dostane do médií, – už aj vydáva ukrajinský generál Sirskij vyhlásenie, že Rusi začali v Bachmute používať taktiku spálenej zeme.
  • Ruské štátne a cirkevné orgány už niekoľko týždňov pranierujú ukrajinskú štátnu moc za razie v chrámoch býv. na Moskvu orientovanej pravoslávnej cirkvi, na pogromy v pravoslávnych chrámoch a pod. Svetoví verejnosť je ticho. Len čo sa však v medzinárodnom agentúrnom spravodajstve objaví vyhlásenie kyjevskej vlády o náboženskom prenasledovaní na ukrajinských územiach obsadených Rusmi, už majú západné a samozrejme aj naše médiá tému na sériu článkov a odsudzujúcich komentárov…

Neviem, ako to v skutočnosti bolo a je. Nemám dosť informácií na to, aby som v takýchto propagandistických stretoch robil rozhodcu. Rusi v citovaných príkladoch síce so správami prichádzajú skôr ako Ukrajinci a Kyjevci na ne iba reagujú, – no to neznamená, že tými, kto s určitými neprávosťami začal, nemohli byť práve Rusi.

Neviem. Jediné čo pozorujem, je kuriózna časová nadväznosť takýchto správ. Neviem, kto je v týchto jednotlivých prípadoch skutočný zlodej a kto je nevinný a kto je teda skutočným zlodejom iba zo zlodejín hlučne a krivo obviňovaný. Pre obete vojny, či už na jednej alebo druhej strane, je to vlastne aj jedno. Utrpenie a smrť sú absolútne hodnoty. Ich následná politizácia už pre trpiacich a umierajúcich žiaden zmysel nemá.

Ideálne by bolo, keby sa strany vojnového konfliktu neobviňovali navzájom a nepredbiehali v tom, kto skôr a kto hlasnejšie na utrpenie SVOJICH vojnových obetí poukázal. Ideálne by bolo, keby sa bojujúce strany predbiehali v niečom inom: v želaní zastaviť boje a ponukách na seriózne bezpodmienečné a čo najskoršie mierové rokovanie.

PS: V minulom článku som písal o zázraku na Ukrajine. Vodca pogromu na promoskovský pravoslávny chrám v dedine Lipovec, ,miestny banderovec Ivan Semcov dostal infarkt a zomrel potom, čo hodiť na zem ceremoniálny kríž. Bola to náhoda alebo zázrak ? Dnes zahynul pri autonehode aj ideový autor projektu útokov na promoskovské kláštory a chrámy, bývalý poslanec Verchovnej rady Ukrajiny Vladimir Stretovič. Náhoda či zázrak ? Ozaj,- a kedy s niečím podobným vyrukujú aj propagandisti v Kyjeve-samozrejme s tým, že je za tým ruská FSB a proruskí mnísi ?

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

Murz, Andrej Morozov,

Donútil ma Solovjov. Ruský poddôstojník a bloger sa zastrelil, zverejnil počty zabitých pri Avdijivke

21.02.2024 16:40

Bol som k tomu donútený politickými prostitútkami na čele s Vladimirom Solovjovom, ktoré boli nasraté a chceli samé stlačiť spúšť, píše v príspevku.

izrael, palestína, hamas

Militanti z Hamasu pri útoku na Izrael podľa krízového centra znásilňovali a mrzačili ženy

21.02.2024 16:07

Vo viacerých prípadoch došlo k znásilneniu pred inými ľuďmi vrátane partnerov, rodiny či priateľov.

polícia, NAKA, mimoriadne1, mim1

NAKA v rámci akcie Nájomca 2, zameranej na drogy, zadržala 16 osôb, obvinila 13

21.02.2024 15:35

Vykonaných bolo viac ako 20 domových a iných prehliadok, pri ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky a hotovosť.

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848255x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie