Založ si blog

Veľkonočný zázrak na Ukrajine

Verte alebo nie, na Ukrajine sa v tomto veľkonočnom čase stal zázrak. V dedine Lipovec v bývalom Kagarlickom rajóne v Kyjevskej oblasti došlo tento týždeň k neprístojnostiam v miestnej cerkvi tzv. Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi /stáročia podriadenej metropolitovi moskovskému a celej Rusi!/.

Aj keď sa táto cirkev po hrubom nátlaku kyjevskej vládnej moci pred nedávnom odpojila od moskovského metropolitu a začala sa spravovať autonómne, stále je banderovcom tŕňom v oku. Po celej Ukrajine sa odohrávajú viac alebo menej násilné útoky miestnych nacionalistov na popov, mníchov a na veriacich ex-moskovského pravoslávia. Pogromy na veriacich robia banderovci najčastejšie počas bohoslužieb v cerkvách.

Toto sa stalo aj dedinke Lipovec.Šéf miestneho orgánu kyjevskej moci akýsi Ivan Semcov vtrhol s tlupou svojich ordnerov do kostola a začal tam napádať veriacich a kňaza. Strkanica a trhanica vyvrcholila tým, že Semcov vytrhol popovi z ruky kríž a hodil ho o zem. A čo sa nestalo: po pár sekundách sa Semcov začal chytať za hruď a kričať, že mu je zle. Jeho kumpáni sa okolo neho zhŕkli a začali mu masírovať hrudník. Bolo však už neskoro. Semcov ešte pred príchodom lekára zomrel.

Veriaci ex-moskovskej pravoslávnej cirkvi vedia, že to bol srdcový infarkt. No i tak sú presvedčení, že sa v lipoveckom pravoslávnom kostole stal zázrak. Banderovec Semcov sa rúhal proti Bohu a Boh ho za jeho veľký hriech tvrdo potrestal.

Keby sa toto stalo pred 100 rokmi a nebol by k tomu videozáznam, iba zopár svedkov- tzv.“cirkevných fanatikov“, málokto by príbehu uveril. Ibaže toto sa naozaj stalo, Možno z vôle božej, možno iba v dôsledku celkom prozaických príčin: Semcova porazilo v dôsledku extrémneho stresu a rozčúlenia.

Je Veľká noc, najväčší kresťanský sviatok v roku. Aj na Ukrajine onedlho oslávia vzkriesenie Ježiša Krista. Veriaci veria, že v deň vzkriesenia z tých troch, čo boli pribití na kríži iba jeden vstal z mŕtvych a neskôr odišiel za svojim Otcom nebeským na nebesia. Veria ale aj v to, že ani jeden z tých dvoch lotrov neožil. Že lotri skončili tak ako mali-navždy v hrobe. A že navždy v hrobe skončí aj dnešný lotor Semcov. A že s ním čo najskôr skončia v hrobe aj všetci tí, čo dnes na Ukrajine pred mlčiacimi tvárami sveta prenasledujú cirkev. Tú cirkev, ktorá stála pri zrode ruského ale koniec koncov aj ukrajinského národa.

Dovetok:

Dnes 10,4, zahynul pri autonehode aj bývalý poslanec Verchovnej rady za nacionalistov Vladimir Stretovič. Práve on bol ideovým vodcom a hlavným organizátorom pogromov proti pro-moskovským pravoslávnym chrámom na Ukrajine. Ďalší zázrak na Ukrajine ? Alebo ďalšia náhoda ?

Ruský zázrak !

07.12.2023

Tento týždeň sme boli svedkami ruského zázraku. Sledovali sme rokovanie „mŕtveho“ Putina s najvyššími predstaviteľmi troch dominantných krajín Perzského zálivu. Putin, ktorého konšpiračné -a pritom mainstreamové- západné médiá v posledných týždňoch zase párkrát vyhlásili za mŕtveho, rokoval na najvyššej úrovni v Saudskej Arábii a Zjednotených [...]

Matoviča zabíja ticho-asi si želá ukrajinskú zábavu

06.12.2023

Matovič sa dnes úprimne posťažoval, že ho pokoj a poriadok na Slovensku riadne rozčuľuje. Že ho ticho na slovenských uliciach zabíja. Preto vyzýva občanov SR, aby mu v jeho psychickom trápení pomohli a až do Vianoc prišli pred parlament robiť bordel. Takže milí občania, -pokiaľ aj vám chýba pouličný bordel, neporiadok a pokiaľ aj vás zabíja ticho a trpíte rovnakou [...]

Najúčinnejšie ruské zbrane na Donbase

05.12.2023

Kruté zimné pomery pribrzdili rýchlejšiu aktivitu pozemných vojsk na Donbase a v Novorusku. Ukrajinci a Rusi sa obmedzujú skôr na vzájomné útoky bezpilotnými dronmi. Pokojnejšiu situáciu využívajú analytici na Západe i na Východe na bilanciu tohtoročných bojov. Americkí experti /napr. prostredníctvom Washington Post/ rozoberajú príčiny neúspech tohtoročnej tzv. [...]

Vladimir Putin

Dostihy s jedným koňom, zosmiešnil Biely dom snahu Putina o znovuzvolenie

08.12.2023 23:14

Podľa Washingtonu je veľmi nepravdepodobné, že výsledok ruských prezidentských volieb bude ohrozený.

Ukrajinskí vojaci, Dneper, Cherson, vojna na Ukrajine

Ukrajinci sa pripravujú na dlhú vojnu, vojaci vstupujú do druhej zimy bojov vyčerpaní

08.12.2023 22:23

Únava z vojny je teraz každodennou realitou.

Mario Draghi

Kandidátom na šéfa EK by mohol byť bývalý taliansky premiér Mario Draghi

08.12.2023 21:34

Draghi bol talianskym premiérom od februára 2021 do októbra 2022 a na čele ECB bol v rokoch 2011-2019.

Gaza City / Gaza / Palestína /

Bezpečnostná rada OSN po vete USA neprijala návrh rezolúcie o prímerí v Gaze

08.12.2023 21:21, aktualizované: 21:55

Podľa humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc je práve Bezpečnostná rada "spoluvinníkom v zabíjaní".

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1640129x
Priemerná čítanosť článkov: 4646x

Autor blogu

Kategórie