Založ si blog

Pôjdu vojaci NATO – aj slovenskí- na Ukrajinu ?

Tak ako to teda je a ako to teda ďalej bude ?

Na jednej strane sú upozornenia opozície /Smer SSD, Republika, LSNS/ na eventualitu vyslania vojakov Slovenskej armády /v rámci „mierového“ kontingentu NATO resp. EU/ na Ukrajinu. Na druhej strane sú vyhlásenia vlády Hegera, Naďa a spol., že sa v súčasnosti nič také nedeje, že je to haox.

Medzi oboma stanoviskami je iba zdanlivý skôr „gramatický“ rozpor- a tým je v podmieňovací budúci čas vyslania slovenských vojakov na Ukrajinu v opozičnom prípade a vyvracanie tejto eventuality prítomným časom vo vládnom prípade. To, čo by mohlo byť v budúcnosti sa však vyvrátiť tým, že to dnes ešte nie je – jednoducho NEDÁ. Nejde o protichodne bežiace ale skôr o paralelné deje. Stručne povedané: vláda hovorí, že dnes to nie je a opozícia hovorí, že by to ale v budúcnosti mohlo byť. – A obe strany majú pravdu.

Zabudnime na domáce opozično-vládne prekáranie. A pozrime sa na eventualitu vyslania slovenských vojakov na Ukrajinu očami tých „múdrejších“- očami zahraničných politikov a publicistov. V poslednom čase sa okolo nás vyskytlo niekoľko pozoruhodných vyhlásení.

  • J.Borrell, komisár EU pre zahraničie pre Der Standard vyhlásil: EU ukázala, že vie, čo je v stávke. A že je pripravená narušiť aj tabu, ak to bude potrebné“ – Fíha: to aké TABU má Borrell na mysli ?
  • V.Orbán v rozhovore na stanici Kossuth rádió povedal, že v kuloároch EU sa začína hovoriť už aj o čomsi, čo doteraz bolo v EU tabu: o vyslaní „MIEROVEJ“ misie pod záštitou EU príp. aj časti krajín NATO /“aliancie ochotných“ 2.0/ na územie Ukrajiny. Orbán sa pri svojich vyjadreniach zmienil aj o podobných stanoviskách bulharského prezidenta Rumena Radeva.
  • Poľské periodikum Nezalezny Dzienik Politiczny uverejnilo článok s varovným nadpisom „Misija pokojowa NATO ? Szikuje sie AMAGEDON“. Autorka článku Hana Kramer sa v ňom odvoláva na slová náčelníka zboru náčelníkov štábov USA gen.M.Millyho, že USA sú v prípade núdze pripravené v spolupráci s NATO vyslať kontingent vojakov aj priamo na územie Ukrajiny. Hana Kramer to komentuje slovami, že USA sú teda v prípade akútnej hrozby porážky pripravené aj na to, aby utopili Európu v krvi jej vlastných občanov.
  • Dmitrij Medvedev, tajomník Rady bezpečnosti RF dnes v reakcii na úvahy o „mierovej misii“ vojakov z krajín EU na Ukrajinu varoval, že každý vojak takejto misie bude legitímnym cieľom ruských vojsk a bude ako taký tvrdo zlikvidovaný.

Tak ako to teda je ? Tak ako to teda bude ?

– Pán Heger, nože nás uspokojte zase nejakým pekným prejavom, plným fráz a floskúl. Prejavom, v ktorom nám oznámite, že v SÚČASNOSTI na Ukrajinu ešte neodchádza žiaden slovenský vojak. Prejavom, ktorý pripomína úvahy chlapíka, ktorý vypadol z vrchného poschodia mrakodrapu a počas letu smerom nadol sa uspokojuje “ no veď ešte stále žijem, no veď to momentálne to ešte nie je až také zlé…“.

Áno, momentálne ešte žijeme, v súčasnosti to ešte stále nie je až také zlé. Teraz to eš…/BUM !/…

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensko je zatiaľ významným spojencom Kyjeva.

Vitalij Kličko

Nezhody medzi Kličkom a Zelenským sú dlhodobé. Naposledy ich prehĺbil prípad zamknutého krytu

03.06.2023 11:02, aktualizované: 13:16

Incident, pri ktorom sa dve ženy a deväťročné dievča nedostali do krytu počas ruského ostreľovania, vyvolal na Ukrajine vlnu rozhorčenia.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905095x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie