Založ si blog

Pôjdu vojaci NATO – aj slovenskí- na Ukrajinu ?

Tak ako to teda je a ako to teda ďalej bude ?

Na jednej strane sú upozornenia opozície /Smer SSD, Republika, LSNS/ na eventualitu vyslania vojakov Slovenskej armády /v rámci „mierového“ kontingentu NATO resp. EU/ na Ukrajinu. Na druhej strane sú vyhlásenia vlády Hegera, Naďa a spol., že sa v súčasnosti nič také nedeje, že je to haox.

Medzi oboma stanoviskami je iba zdanlivý skôr „gramatický“ rozpor- a tým je v podmieňovací budúci čas vyslania slovenských vojakov na Ukrajinu v opozičnom prípade a vyvracanie tejto eventuality prítomným časom vo vládnom prípade. To, čo by mohlo byť v budúcnosti sa však vyvrátiť tým, že to dnes ešte nie je – jednoducho NEDÁ. Nejde o protichodne bežiace ale skôr o paralelné deje. Stručne povedané: vláda hovorí, že dnes to nie je a opozícia hovorí, že by to ale v budúcnosti mohlo byť. – A obe strany majú pravdu.

Zabudnime na domáce opozično-vládne prekáranie. A pozrime sa na eventualitu vyslania slovenských vojakov na Ukrajinu očami tých „múdrejších“- očami zahraničných politikov a publicistov. V poslednom čase sa okolo nás vyskytlo niekoľko pozoruhodných vyhlásení.

  • J.Borrell, komisár EU pre zahraničie pre Der Standard vyhlásil: EU ukázala, že vie, čo je v stávke. A že je pripravená narušiť aj tabu, ak to bude potrebné“ – Fíha: to aké TABU má Borrell na mysli ?
  • V.Orbán v rozhovore na stanici Kossuth rádió povedal, že v kuloároch EU sa začína hovoriť už aj o čomsi, čo doteraz bolo v EU tabu: o vyslaní „MIEROVEJ“ misie pod záštitou EU príp. aj časti krajín NATO /“aliancie ochotných“ 2.0/ na územie Ukrajiny. Orbán sa pri svojich vyjadreniach zmienil aj o podobných stanoviskách bulharského prezidenta Rumena Radeva.
  • Poľské periodikum Nezalezny Dzienik Politiczny uverejnilo článok s varovným nadpisom „Misija pokojowa NATO ? Szikuje sie AMAGEDON“. Autorka článku Hana Kramer sa v ňom odvoláva na slová náčelníka zboru náčelníkov štábov USA gen.M.Millyho, že USA sú v prípade núdze pripravené v spolupráci s NATO vyslať kontingent vojakov aj priamo na územie Ukrajiny. Hana Kramer to komentuje slovami, že USA sú teda v prípade akútnej hrozby porážky pripravené aj na to, aby utopili Európu v krvi jej vlastných občanov.
  • Dmitrij Medvedev, tajomník Rady bezpečnosti RF dnes v reakcii na úvahy o „mierovej misii“ vojakov z krajín EU na Ukrajinu varoval, že každý vojak takejto misie bude legitímnym cieľom ruských vojsk a bude ako taký tvrdo zlikvidovaný.

Tak ako to teda je ? Tak ako to teda bude ?

– Pán Heger, nože nás uspokojte zase nejakým pekným prejavom, plným fráz a floskúl. Prejavom, v ktorom nám oznámite, že v SÚČASNOSTI na Ukrajinu ešte neodchádza žiaden slovenský vojak. Prejavom, ktorý pripomína úvahy chlapíka, ktorý vypadol z vrchného poschodia mrakodrapu a počas letu smerom nadol sa uspokojuje “ no veď ešte stále žijem, no veď to momentálne to ešte nie je až také zlé…“.

Áno, momentálne ešte žijeme, v súčasnosti to ešte stále nie je až také zlé. Teraz to eš…/BUM !/…

O /ne/vylodení Červenej armády na Hokkaido

07.06.2024

O máločom sa na Slovensku vie tak málo, ako o vyloďovacích operáciách Červenej armády na Ďalekom východe-na Sachaline, na Kurilách a na Hokkaido. Blogovanie nie je platforma, aby sa o týchto aktivitách ČA na konci 2.sv.vojny písalo podrobnejšie. Preto tu a teraz poskytnem aspoň pár heslovitých informácií. ZSSR na základe prísľubu z Jalty /i keď v rozpore so [...]

O vylodení v Normandii nás učí už aj akási pani Holubová

06.06.2024

Keď už aj postaršia napudrovaná pani Holubová s bujnými do blond prefarbenými vlasmi dnes na ktorejsi z televízií mudrovala o vylodení Angloameričanov v Normandii, povedal som si, prečo by som aj ja neprispel so svojou trochou do studnice vedomostí pre našu najmladšiu generáciu. Vopred sa ospravedlňujem, -na rozdiel od pani Holubovej ja nie som odborník na diplomatický protokol [...]

Čo nové na ukrajinskom fronte ?

30.05.2024

Chvíľu som sa odmlčal, lebo Pravda začala o vývoji na ukrajinskom fronte prinášať celkom čerstvé a tu a tam aj vecné informácie, bez hrubého ideologického banderovského balastu a dezinformácií ukrajinskej tajnej služby /SBU-CIPsO/. V posledných 2-3 dňoch sa však zase začali množiť staré zlozvyky našich médií /vrátane Pravdy/ : robenie somára z komára, výmysly o [...]

Wes Moore

Guvernér Marylandu udelil hromadnú milosť 175-tisíc ľuďom. Najviac v histórii USA

17.06.2024 21:14

Podľa vlastných slov má v úmysle napraviť "desaťročia škôd".

Si Ťin-pching / Vladimir Putin /

Šéf NATO hovorí o sankciách pre Čínu, pokiaľ bude naďalej podporovať Rusko

17.06.2024 21:00

Peknig tvrdí, že ani jednej krajine v rámci konfliktu neposiela smrtiace zbrane na rozdiel od krajín Západu.

Peru, drogy, kokaín

Rekordný nemecký nález kokaínu: na trhu by mal hodnotu 2,6 miliardy eur

17.06.2024 19:38

Nemeckí vyšetrovatelia dostali tip na kontraband od kolumbijských úradov.

fregata,  Admirál Gorškov

Ruské vojnové lode opustili Havanu

17.06.2024 19:21

Žiadne z týchto plavidiel nemalo na palube jadrové zbrane, čo potvrdili aj Spojené štáty.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 462
Celková čítanosť: 2055004x
Priemerná čítanosť článkov: 4448x

Autor blogu

Kategórie