Založ si blog

O ruskej Gerasimovovej ofenzíve píšu nezmysly

Škoda, že naše médiá /napr. RTVS ale aj tento portál / venujú taký veľký priestor dezinformačným kampaniam britského MO a britskej tajnej služby MI6. Posledným príkladom je tzv. neúspešná ruská zimná ofenzíva na Donbase. Aká je pravda ? Nuž žiadny oficiálny orgán OS RF o žiadnu zimnú ofenzívu neplánoval. Vláda RF žiadnu masovú ofenzívu nenariadila. Ciele ŠVO zostali nemenné: demilitarizácia a denacifikácia. O zimnej ofenzíve OS RF samozrejme písali ruskí a zahraniční novinári. Bola to pre nich atraktívna téma. Ale považovať novinárske chýry /alebo blogerské komentáre/ za legitímny zámer generálneho štábu nejakej armády, – to nie je najlepšia vizitka profesionality tajnej služby Jeho veličenstva.

Čo robila ruská armáda potom, ako sa prostredníctvom čiastočnej mobilizácie niektorých ročníkov vojenských záloh posilnila o 300 tis. mužov ? Na túto otázku odpovedá velenie OS RF tým, že ruská armáda postupne ale vytrvalo melie /demilitarizuje/ ľudský potenciál ukrajinskej armády. Zomlela ho do tej miery, že takmer všetci experti na Západe /vrátane českého prezidentsa gen.Pavla/ vravia, že v silách OS UA je už iba jedna masívna vojenská protiofenzíva.

Ruská armáda na Ukrajine je ako fréza na asfalt. Postupuje nenáhlivo, ale reže poriadne do hĺbky. Až na dreň.

Na túto otázku však nepriamo odpovedá aj generál Viktor Muženko, bývalý hlavný veliteľ OS Ukrajiny. Podľa neho zapojilo Rusko /či už na území UA alebo inde/ do ŠVO asi 525 tisíc vojakov. Z nich sa na bojiskách objavilo 350 tis. vojakov. O zvyšku t.j. asi o 175-215 tis. vojakov /ak sa pripočíta 40 tis. dobrovoľníkov/ , ktorí prešli náročným polročným výcvikom sa hovorilo ako o údernej sile zimnej ofenzívy. Vojaci sa ale do žiadnej ofenzívy nezapojili a na frontoch sa ani nijako inak neprejavili. Ukrajinský generál Muženko sa pýta – kam zmizli ? Podľa neho je to iba rečnícka otázka, lebo každý vojenský expert vie, že si ich Rusi šanujú na čosi veľmi dôležité. Napríklad na situáciu, keď po odrazení veľkej jarnej ofenzívy OS UA /z ukrajinských miest oficiálne avizovanej/ prejdú OS RF do zničujúcej protiofenzívy.

Ukrajinský generál Muženko upozorňuje nielen na zatajené ruské personálne rezervy, ale aj zatajenú vojenskú techniku: lietadlá, rakety, drony, delostrelectvo – a tanky. Hlavný štáb ozbrojených síl Ukrajiny odhaduje výrobnú kapacitu vojensko-priemyselného komplexu Ruska na výrobu 10 tankov denne. To je 300-310 tankov mesačne a teda asi 3600-3700 tankov ročne. Generál Muženko odhaduje, že OS UA mesačne natrvalo zničia alebo poškodia maximálne 100 ruských tankov za mesiac resp. 1200 tankov za rok. Kde je však potom tých zvyšných 2400-2500 tankov ? Čo s nimi Rusi urobili, kam ich skryli, čo s nimi zamýšľajú ?

Gen.Muženko varuje GŠ OS Ukrajiny v predvečer jarnej protiofenzívy pred nepodloženým entuziazmom. Upozorňuje na obrovské potenciálne možnosti ruskej armády – personálne i technické, – ukrajinskú jarnú ofenzívu nielen zastaviť ale na ňu aj silnou protiofenzívou účinne odpovedať.

-Možno by bolo dobré, keby si úvahy bývalého veliteľa ukrajinských ozbrojených síl prečítali nielen v Kyjeve ale aj v MO OS Veľkej Británie a v centrále bondovskej MI6. Aby sa potom napr. Briti nemuseli cítiť tak trápne, ako keď v Iraku nenašli po / CIA ale aj MI6 avizovaných/ jadrových zbraniach S. Husajna ani tú najmenšiu stopu.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

vojna na Ukrajine, ukrajinský tankista

Ukrajinský tankista volal do Ruska kvôli oprave ukoristeného tanku. Sadli im na lep

02.10.2023 11:50

Ukrajinský tankista telefonoval kvôli pokazenému ukoristenému ruskému tanku na technickú podporu do ruskej fabriky.

fico, pellegrini

Politológ Koziak: Koalícia so Smerom by pochovala Pellegriniho Hlas

02.10.2023 11:31

Väčšina predsedníctva Hlasu preferuje koalíciu práve so stranou Roberta Fica.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418055x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie