Založ si blog

Pôjdu vojaci NATO – aj slovenskí- na Ukrajinu ?

Tak ako to teda je a ako to teda ďalej bude ?

Na jednej strane sú upozornenia opozície /Smer SSD, Republika, LSNS/ na eventualitu vyslania vojakov Slovenskej armády /v rámci „mierového“ kontingentu NATO resp. EU/ na Ukrajinu. Na druhej strane sú vyhlásenia vlády Hegera, Naďa a spol., že sa v súčasnosti nič také nedeje, že je to haox.

Medzi oboma stanoviskami je iba zdanlivý skôr „gramatický“ rozpor- a tým je v podmieňovací budúci čas vyslania slovenských vojakov na Ukrajinu v opozičnom prípade a vyvracanie tejto eventuality prítomným časom vo vládnom prípade. To, čo by mohlo byť v budúcnosti sa však vyvrátiť tým, že to dnes ešte nie je – jednoducho NEDÁ. Nejde o protichodne bežiace ale skôr o paralelné deje. Stručne povedané: vláda hovorí, že dnes to nie je a opozícia hovorí, že by to ale v budúcnosti mohlo byť. – A obe strany majú pravdu.

Zabudnime na domáce opozično-vládne prekáranie. A pozrime sa na eventualitu vyslania slovenských vojakov na Ukrajinu očami tých „múdrejších“- očami zahraničných politikov a publicistov. V poslednom čase sa okolo nás vyskytlo niekoľko pozoruhodných vyhlásení.

  • J.Borrell, komisár EU pre zahraničie pre Der Standard vyhlásil: EU ukázala, že vie, čo je v stávke. A že je pripravená narušiť aj tabu, ak to bude potrebné“ – Fíha: to aké TABU má Borrell na mysli ?
  • V.Orbán v rozhovore na stanici Kossuth rádió povedal, že v kuloároch EU sa začína hovoriť už aj o čomsi, čo doteraz bolo v EU tabu: o vyslaní „MIEROVEJ“ misie pod záštitou EU príp. aj časti krajín NATO /“aliancie ochotných“ 2.0/ na územie Ukrajiny. Orbán sa pri svojich vyjadreniach zmienil aj o podobných stanoviskách bulharského prezidenta Rumena Radeva.
  • Poľské periodikum Nezalezny Dzienik Politiczny uverejnilo článok s varovným nadpisom „Misija pokojowa NATO ? Szikuje sie AMAGEDON“. Autorka článku Hana Kramer sa v ňom odvoláva na slová náčelníka zboru náčelníkov štábov USA gen.M.Millyho, že USA sú v prípade núdze pripravené v spolupráci s NATO vyslať kontingent vojakov aj priamo na územie Ukrajiny. Hana Kramer to komentuje slovami, že USA sú teda v prípade akútnej hrozby porážky pripravené aj na to, aby utopili Európu v krvi jej vlastných občanov.
  • Dmitrij Medvedev, tajomník Rady bezpečnosti RF dnes v reakcii na úvahy o „mierovej misii“ vojakov z krajín EU na Ukrajinu varoval, že každý vojak takejto misie bude legitímnym cieľom ruských vojsk a bude ako taký tvrdo zlikvidovaný.

Tak ako to teda je ? Tak ako to teda bude ?

– Pán Heger, nože nás uspokojte zase nejakým pekným prejavom, plným fráz a floskúl. Prejavom, v ktorom nám oznámite, že v SÚČASNOSTI na Ukrajinu ešte neodchádza žiaden slovenský vojak. Prejavom, ktorý pripomína úvahy chlapíka, ktorý vypadol z vrchného poschodia mrakodrapu a počas letu smerom nadol sa uspokojuje “ no veď ešte stále žijem, no veď to momentálne to ešte nie je až také zlé…“.

Áno, momentálne ešte žijeme, v súčasnosti to ešte stále nie je až také zlé. Teraz to eš…/BUM !/…

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

Dmitrij Peskov

Kremeľ reaguje na slovenské voľby: Je absurdné označovať Fica za proruského

02.10.2023 13:19

Slovenskú stranu Smer je absurdné označovať za proruskú. Vyhlásil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

fakultná nemocnica, prešov, lekári, štrajk

Polícia vyšetruje konflikt pacientov v prešovskej nemocnici

02.10.2023 13:11

50-ročný pacient z obce Chminianske Jakubovany sa opakovane vyhrážal 75-ročnému pacientovi z Chmeľova, že ho zabije a že nedožije rána.

kollár, orosz

Predseda parlamentu Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb: Hlasovanie bolo korektné, žiadne falšovanie sa nedialo

02.10.2023 13:00

Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb do NR SR.

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418127x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie