Založ si blog

Hanebnosť: Iliev dal Remišovej 72,1% času, sebe 20, 6% času a Takáčovi 7, 3% času

Takáto je bilancia „objektívnej“ diskusie na ta3, vedenej anti-žurnalistom R.Ilievom.

Okrem klamstiev a útokov tzv. moderátora Ilieva na Smer SSD, okrem jeho skákania do reči, okrem zahriakavania, gúľania očami /ako to robila naša Malina/ a potriasavania ofiny Remišovej sme sa v relácii ta3 nemali možnosť nič nové dozvedieť.

V diskusii sa stretol takmer 20%- ný Smer s 2%-no Remišovou. Iliev vyriešil tento nepomer tak, že vo svojom formáte uplatnil akúsi „pozitívnu diskrimináciu“.

A tak Remišová dostala priestor aj na nehorázne klamstvá, ako že exposlankyňa Rošková okradla SR o milióny. V skutočnosti sa podľa obžaloby obohatila o 102 eur. Podľa Remišovej bola Rošková za tie milióny odsúdená. V skutočnosti ešte právoplatne odsúdená nebola. Remišová sa v „diskusii“ blysla vynikajúcimi znalosťami z oblasti armády. Z jej úst zazneli aj také múdrosti, ako že Smer SSD nechce kúpiť za 340 miliónov ľahké útočné vrtuľníky Viper, vhodné pri námorných bitkách, osobitne pri boji proti ponorkám, – a tým sa vraj Smer SSD chce zbaviť SR armády. Vzápätí ale Remišová kritizovala Smer SSD za nákup F-16 a za nákup viacúčelových vrtuľníkov Black Hawk využiteľných nielen v armáde , ale aj na dopravu, ba dokonca aj na záchranárske práce v mierových podmienkach. Raz čihí, a raz hota-Remišovej robota…

-Takéto mediálne manipulácie proti opozícii si vyžadujú nielen slovné protesty ale už aj praktické technické opatrenia. Odporúčam zástupcom Smeru v diskusiách položiť na začiatku na stôl dve stopky. Napríklad také, aké sa používajú v šachových zápasoch. A na nich odmerať čas, ktorý /nerušene, bez prerušenia moderátorom/ transparentne pre národniarsku opozíciu a pre prozápadnú koalíciu/ poskytli naši „nestranní“ skvelí moderátori.

-Ak to tak Smeráci či iní predstavitelia opozície urobia, ušetria blogerom prácu. Ak ale miesto rovnocenných diskusií budú v televíziách iba „one lady show“ Remišovej a spol. , dovtedy budú potrebné nové a nové blogy na túto tému. Ak bude načim, tak aj do aleluja.

PS: Dnes bola aj politická diskusia s moderátorom Kovačičom. Ten bol pomerne korektný /napomáhal tomu aj korektný tón diskutujúceho Kollára s Ficom/, až na zákerný útok Kovačiča proti Ficovi pomocou neočakávanej nahrávky. Nahrávka mala byť proti Smeru, no bola veľmi mnohoznačná, ba skôr nahrávala na smeč Smeru než lipšicovsko-matovičovskej partičke v OČTK.

Najzaujímavejšia informácia z tejto diskusie však bola záverečná Ficova poznámka, že on aj v prípade víťazstva a zostavovania vlády za účasti Smeru nemusí byť predsedom vlády. Škoda, že sa táto informácia už strácala v záverečných odhlasovačkách a titulkoch. Škoda, že si to bežní poslucháči a diváci asi nevšimli. No verím, že tí, ktorých sa to týka, si poznámku R.Fica všimli a budú s ňou ďalej pracovať.

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera. O tom, že nejde o [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

SR Bratislava vozidlá historické 500 km BAX

Železnice vypravili najdlhší vlak vo svojej histórii, viezol vzácny náklad

26.05.2024 20:01

Mimoriadny vlak dorazil do metropoly východu v nedeľu popoludní po siedmich hodinách cesty.

EÚ / Európska únia /

Chceme radikálnu demokratickú reformu EÚ. Má v nej ale miesto právo veta jediného člena?

26.05.2024 19:30

Chceme silnejšiu a jednotnejšiu EÚ, ale s rešpektom k suverenite štátov. Kde sú však hranice medzi jednotou a suverenitou? Zapojte sa do pokračovania diskusie a spoločnej tvorby stratégie Slovenska v EÚ!

francúzsko útok nožom

Štyria ľudia utrpeli zranenie po útoku nožom v metre vo francúzskom Lyone

26.05.2024 18:54

Nikto zo zranených nie je podľa AFP ohrozený na živote, hlásené sú zranenia brucha či ruky.

tornádo

Tornáda zasiahli americké štáty Texas, Arkansas a Oklahoma, deväť ľudí zahynulo

26.05.2024 17:41

Medzi obeťami sú aj traja členovia jednej rodiny.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2038192x
Priemerná čítanosť článkov: 4441x

Autor blogu

Kategórie