Založ si blog

Američania na Ukrajine rabujú, Rusi postupujú, Briti nemajú muníciu…

Tri správy zo zahraničnej tlače: Podľa The New York Times sa v ako dobrovoľní bojovníci na Ukrajinu hlásia všelijakí americkí občania. Aj takí, čo nemajú žiadne bojové skúsenosti. Takíto bojovníci len čo dostanú kvalitné americké zbrane, chodia po domoch Ukrajincov a tam kradnú, rabujú, znásilňujú, bijú sa medzi sebou o korisť, hádajú sa, pijú. A keď majú dosť „ukrajinského dobrodružstva“ vracajú sa obohatení zážitkami a zručnosťami naspäť do USA.

V tzv, ukrajinskom internacionálnom legione nie je nejakých symbolických 20 bojovníkov ale podľa The New York Times vyše 2500. Samozrejme, nie všetci sú kriminálnici, no takéto prípady nie sú vôbec ojedinelé.

V britskom The Daily Mail britský generál Sir Richard Barrons ironicky poznamenáva, že V.Putin bude musieť avizovať svoju inváziu do Británie 5-10 rokov vopred. Britské ozbrojené sily majú totiž pri náhlom útoku muníciu iba na jeden deň. Ak má mať Británia šancu na aký-taký férový boj, musí sa naň aspoň 5-10 rokov vopred pripraviť.

Britská tajná služba MI6 podľa britského ministerstva obrany hlási, že ruská ofenzíva v Bachmute sa zastavila. Táto ich informácia je v rozpore z informáciou od amerického ISW, podľa ktorej Rusi na juhozápade i na severozápade významne postúpili a v meste samotnom sú už iba pár desiatok metrov od úplného centra. Ľúte boje aktuálne prebiehajú na mestskom trhovisku. Rozdiel v údajoch je asi spôsobený tým, že v MI6 pracuje početný tím dezinformátorov, kým Inštitút pre výskum vojny /ISW/ je formálne nezávislá odborná organizácia, pracujúca s rozborom satelitných snímok a autentickými výpoveďami ukrajinských dôstojníkov.

Je na vás, vážení priatelia, ako tieto správy zo západných médií okomentujete. Máte na to úplnú voľnosť. Veď na Slovensku je predsa sloboda v prístupe k informáciám, ale aj sloboda názoru. No nie ?!

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensko je zatiaľ významným spojencom Kyjeva.

Vitalij Kličko

Nezhody medzi Kličkom a Zelenským sú dlhodobé. Naposledy ich prehĺbil prípad zamknutého krytu

03.06.2023 11:02, aktualizované: 13:16

Incident, pri ktorom sa dve ženy a deväťročné dievča nedostali do krytu počas ruského ostreľovania, vyvolal na Ukrajine vlnu rozhorčenia.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905095x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie