Založ si blog

Daň za Ukrajinu pre turistov z RF. Miesto 12 vrtuľníkov za tretinu nech nám dajú USA 4 vrtuľníky úplne zadarmo !

Tlačový tajomník ruského prezidenta pán Peskov sa včera o.i. venoval pár slovami návrhom niektorých rusofóbnych jastrabov na ešte väčšie zhoršenie rusko-amerických vzťahov. Konkrétne napr. návrhom bývalého amerického veľvyslanca v RF- Michaela McFaula. Tento samozvaný znalec Ruska navrhol napríklad, aby ruskí miliardári mohli uniknúť zo sankčných zoznamov tak, že by polovicu svojho súčasného majetku prepísali na Fond obnovy Ukrajiny a zároveň by verejne odsúdili ruskú agresiu proti Ukrajine a navyše ešte aj ruského prezidenta V.V.Putina.

Ďalším návrhom pána ex-veľvyslanca je návrh pre tých ruských štátnych úradníkov, ktorí sú na sankčných zoznamoch, – aby dali štátu výpoveď. Ak potom prispejú do Fondu obnovy Ukrajiny, budú mimo sankcií.

Posledný návrh sa týka bežných ruských turistov. McFaul navrhuje, aby podmienkou pri udeľovaní turistického víza bolo nielen zaplatenie vízových poplatkov ale aj akási „ukrajinská daň“, ktorú budú musieť turisti zaplatiť do Fondu obnovy Ukrajiny.

-Samé skvelé nápady, no nie ? Len aby neskončili neúspechom, -tak ako iný Mc Faulov nápad: zavedenie Pasu dobrého Rusa. Ten mali dostávať ruskí emigranti s kritickým názorom na vojnu na Ukrajine a na Putina. Pas mal Rusom umožňovať isté privilégiá oproti Rusom loyálnym Putinovi. Projekt skrachoval, lebo privilégiá „dobrí Rusi“ nedostávali a ruskí emigranti o pas následne stratili záujem.

Darmo, pánovi M.McFaulovi a niektorým ďalším Američanom to naozaj „myslí“…

Ale aby sme Američanov nepodceňovali, – Rusov nepoznajú ale obchodovať vedia. Oklamať Slovákov AKO ŠMEJDI, – v tom sú skvelí. Ako som pred troma dňami písal, vymysleli si na nás trik s akože kompenzáciou nákladov za migy-29, protizákonne a nemorálne poslané na Ukrajinu. Američania nás tu ogabujú ako malých chlapcov. No veď posúďte:

  • Hodnota odsúvaných migov-29 je približne 400 mil.eur. Klamári z vlády ju samozrejme dávajú k nule eur, -ale kto by už dnes veril Naďovi, Krupovi a spol ?
  • Jediná istá kompenzácia za migy-29 budú peniaze z EU vo výške cca 200 mil. eur. – Strata na dodávke migov-29 Ukrajine je tak cca 200 mil. eur.
  • Američania nám dodajú objednané F-16 s omeškaním 1-2 roky. Stratu z omeškania by mali uhradiť napr. dodaním 12 vrtuľníkov za tretinovú cenu. Američania však nič také neurobia.
  • Američania nám však 12 vrtuľníkov Bell-Viper dodajú-no ako trik, hodný tých najšmejdovejších šmejdov: Američania si najprv vymyslia cenu za ne vo výške cca 1,1 miliardy /teda takmer 100 miliónov za jeden vrtuľník, hoci ponuková cena je uvádzaná vo výške 75 mil za kus; 12 takýchto vrtuľníkov USA ponúkali Bahrajnu za 900 mil. -ten ich však odmietol ako predražené, lebo reálna trhová cena je vraj asi 50-65 mil za kus/. Potom nám ich ponúknu za cca 340-350 miliónov a nahovárajú nám, že je to so zľavou 650 -750 miliónov. Výsledok: Slovensko zaplatí Američanom za tovar, ktorý sme nežiadali a ktorý neprešiel verejnou dodávateľskou súťažou 340-350 miliónov.
  • Záver: SR stratí po odovzdaní migov-29 Ukrajine a po kúpení nepožadovaných vrtuľníkov a rakiet k nim spolu 200 + 350 miliónov= 550 miliónov.

Ide samozrejme o veľmi hrubé odhady a orientačné sumy. Tento blog nie je auditorská správa. Ide o to, aby sa popísali postupy bystroumných amerických zbrojárenských biznismenov. A aby sa načrtli spôsoby, akými tu ešte do októbra budú vládnuť ľudia ako Naď, Krupa, Heger a spol.

PS: Pán Naď, – ponúkam vám šancu na to, aby vás národ konečne miloval. Navrhnite USA, aby nám miesto predaja 12 Bell-viperov za tretinovú cenu poslal iba tretinu z nich, teda iba 4 vrtuľníky, – ale ZADARMO ! Nemusí to byť kompenzácia za migy-29. Postačí keď nám USA vykompenzujú stratu za 1-2 ročné omeškanie dodávky F-16cok. Pán Naď, -ukážte národu, aký ste frajer. Do toho !

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensko je zatiaľ významným spojencom Kyjeva.

Vitalij Kličko

Nezhody medzi Kličkom a Zelenským sú dlhodobé. Naposledy ich prehĺbil prípad zamknutého krytu

03.06.2023 11:02, aktualizované: 13:16

Incident, pri ktorom sa dve ženy a deväťročné dievča nedostali do krytu počas ruského ostreľovania, vyvolal na Ukrajine vlnu rozhorčenia.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905080x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie