Založ si blog

Daň za Ukrajinu pre turistov z RF. Miesto 12 vrtuľníkov za tretinu nech nám dajú USA 4 vrtuľníky úplne zadarmo !

Tlačový tajomník ruského prezidenta pán Peskov sa včera o.i. venoval pár slovami návrhom niektorých rusofóbnych jastrabov na ešte väčšie zhoršenie rusko-amerických vzťahov. Konkrétne napr. návrhom bývalého amerického veľvyslanca v RF- Michaela McFaula. Tento samozvaný znalec Ruska navrhol napríklad, aby ruskí miliardári mohli uniknúť zo sankčných zoznamov tak, že by polovicu svojho súčasného majetku prepísali na Fond obnovy Ukrajiny a zároveň by verejne odsúdili ruskú agresiu proti Ukrajine a navyše ešte aj ruského prezidenta V.V.Putina.

Ďalším návrhom pána ex-veľvyslanca je návrh pre tých ruských štátnych úradníkov, ktorí sú na sankčných zoznamoch, – aby dali štátu výpoveď. Ak potom prispejú do Fondu obnovy Ukrajiny, budú mimo sankcií.

Posledný návrh sa týka bežných ruských turistov. McFaul navrhuje, aby podmienkou pri udeľovaní turistického víza bolo nielen zaplatenie vízových poplatkov ale aj akási „ukrajinská daň“, ktorú budú musieť turisti zaplatiť do Fondu obnovy Ukrajiny.

-Samé skvelé nápady, no nie ? Len aby neskončili neúspechom, -tak ako iný Mc Faulov nápad: zavedenie Pasu dobrého Rusa. Ten mali dostávať ruskí emigranti s kritickým názorom na vojnu na Ukrajine a na Putina. Pas mal Rusom umožňovať isté privilégiá oproti Rusom loyálnym Putinovi. Projekt skrachoval, lebo privilégiá „dobrí Rusi“ nedostávali a ruskí emigranti o pas následne stratili záujem.

Darmo, pánovi M.McFaulovi a niektorým ďalším Američanom to naozaj „myslí“…

Ale aby sme Američanov nepodceňovali, – Rusov nepoznajú ale obchodovať vedia. Oklamať Slovákov AKO ŠMEJDI, – v tom sú skvelí. Ako som pred troma dňami písal, vymysleli si na nás trik s akože kompenzáciou nákladov za migy-29, protizákonne a nemorálne poslané na Ukrajinu. Američania nás tu ogabujú ako malých chlapcov. No veď posúďte:

  • Hodnota odsúvaných migov-29 je približne 400 mil.eur. Klamári z vlády ju samozrejme dávajú k nule eur, -ale kto by už dnes veril Naďovi, Krupovi a spol ?
  • Jediná istá kompenzácia za migy-29 budú peniaze z EU vo výške cca 200 mil. eur. – Strata na dodávke migov-29 Ukrajine je tak cca 200 mil. eur.
  • Američania nám dodajú objednané F-16 s omeškaním 1-2 roky. Stratu z omeškania by mali uhradiť napr. dodaním 12 vrtuľníkov za tretinovú cenu. Američania však nič také neurobia.
  • Američania nám však 12 vrtuľníkov Bell-Viper dodajú-no ako trik, hodný tých najšmejdovejších šmejdov: Američania si najprv vymyslia cenu za ne vo výške cca 1,1 miliardy /teda takmer 100 miliónov za jeden vrtuľník, hoci ponuková cena je uvádzaná vo výške 75 mil za kus; 12 takýchto vrtuľníkov USA ponúkali Bahrajnu za 900 mil. -ten ich však odmietol ako predražené, lebo reálna trhová cena je vraj asi 50-65 mil za kus/. Potom nám ich ponúknu za cca 340-350 miliónov a nahovárajú nám, že je to so zľavou 650 -750 miliónov. Výsledok: Slovensko zaplatí Američanom za tovar, ktorý sme nežiadali a ktorý neprešiel verejnou dodávateľskou súťažou 340-350 miliónov.
  • Záver: SR stratí po odovzdaní migov-29 Ukrajine a po kúpení nepožadovaných vrtuľníkov a rakiet k nim spolu 200 + 350 miliónov= 550 miliónov.

Ide samozrejme o veľmi hrubé odhady a orientačné sumy. Tento blog nie je auditorská správa. Ide o to, aby sa popísali postupy bystroumných amerických zbrojárenských biznismenov. A aby sa načrtli spôsoby, akými tu ešte do októbra budú vládnuť ľudia ako Naď, Krupa, Heger a spol.

PS: Pán Naď, – ponúkam vám šancu na to, aby vás národ konečne miloval. Navrhnite USA, aby nám miesto predaja 12 Bell-viperov za tretinovú cenu poslal iba tretinu z nich, teda iba 4 vrtuľníky, – ale ZADARMO ! Nemusí to byť kompenzácia za migy-29. Postačí keď nám USA vykompenzujú stratu za 1-2 ročné omeškanie dodávky F-16cok. Pán Naď, -ukážte národu, aký ste frajer. Do toho !

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

zuzana čaputová

Čaputová: Poverenie dostane Fico, stretnem sa aj so Šimečkom a Pellegrinim. Voľby boli demokratické a zákonné

02.10.2023 14:09

Prezidentka sa stretne s Ficom a odovzdá mu poverenie na zostavenie novej vlády.

Robert Fico

Diplomati v Bruseli majú obavy z návratu Fica, píšu servery

02.10.2023 14:05

Robert Fico sa vrátil a diplomati v Bruseli majú obavy.

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Špeciálna prokuratúra dozoruje viacero prípadov volebnej korupcie

02.10.2023 13:45

Ide aj o podozrenia z kupovania hlasov v rómskych osadách na východnom Slovensku.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418158x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie