Založ si blog

Daň za Ukrajinu pre turistov z RF. Miesto 12 vrtuľníkov za tretinu nech nám dajú USA 4 vrtuľníky úplne zadarmo !

Tlačový tajomník ruského prezidenta pán Peskov sa včera o.i. venoval pár slovami návrhom niektorých rusofóbnych jastrabov na ešte väčšie zhoršenie rusko-amerických vzťahov. Konkrétne napr. návrhom bývalého amerického veľvyslanca v RF- Michaela McFaula. Tento samozvaný znalec Ruska navrhol napríklad, aby ruskí miliardári mohli uniknúť zo sankčných zoznamov tak, že by polovicu svojho súčasného majetku prepísali na Fond obnovy Ukrajiny a zároveň by verejne odsúdili ruskú agresiu proti Ukrajine a navyše ešte aj ruského prezidenta V.V.Putina.

Ďalším návrhom pána ex-veľvyslanca je návrh pre tých ruských štátnych úradníkov, ktorí sú na sankčných zoznamoch, – aby dali štátu výpoveď. Ak potom prispejú do Fondu obnovy Ukrajiny, budú mimo sankcií.

Posledný návrh sa týka bežných ruských turistov. McFaul navrhuje, aby podmienkou pri udeľovaní turistického víza bolo nielen zaplatenie vízových poplatkov ale aj akási „ukrajinská daň“, ktorú budú musieť turisti zaplatiť do Fondu obnovy Ukrajiny.

-Samé skvelé nápady, no nie ? Len aby neskončili neúspechom, -tak ako iný Mc Faulov nápad: zavedenie Pasu dobrého Rusa. Ten mali dostávať ruskí emigranti s kritickým názorom na vojnu na Ukrajine a na Putina. Pas mal Rusom umožňovať isté privilégiá oproti Rusom loyálnym Putinovi. Projekt skrachoval, lebo privilégiá „dobrí Rusi“ nedostávali a ruskí emigranti o pas následne stratili záujem.

Darmo, pánovi M.McFaulovi a niektorým ďalším Američanom to naozaj „myslí“…

Ale aby sme Američanov nepodceňovali, – Rusov nepoznajú ale obchodovať vedia. Oklamať Slovákov AKO ŠMEJDI, – v tom sú skvelí. Ako som pred troma dňami písal, vymysleli si na nás trik s akože kompenzáciou nákladov za migy-29, protizákonne a nemorálne poslané na Ukrajinu. Američania nás tu ogabujú ako malých chlapcov. No veď posúďte:

  • Hodnota odsúvaných migov-29 je približne 400 mil.eur. Klamári z vlády ju samozrejme dávajú k nule eur, -ale kto by už dnes veril Naďovi, Krupovi a spol ?
  • Jediná istá kompenzácia za migy-29 budú peniaze z EU vo výške cca 200 mil. eur. – Strata na dodávke migov-29 Ukrajine je tak cca 200 mil. eur.
  • Američania nám dodajú objednané F-16 s omeškaním 1-2 roky. Stratu z omeškania by mali uhradiť napr. dodaním 12 vrtuľníkov za tretinovú cenu. Američania však nič také neurobia.
  • Američania nám však 12 vrtuľníkov Bell-Viper dodajú-no ako trik, hodný tých najšmejdovejších šmejdov: Američania si najprv vymyslia cenu za ne vo výške cca 1,1 miliardy /teda takmer 100 miliónov za jeden vrtuľník, hoci ponuková cena je uvádzaná vo výške 75 mil za kus; 12 takýchto vrtuľníkov USA ponúkali Bahrajnu za 900 mil. -ten ich však odmietol ako predražené, lebo reálna trhová cena je vraj asi 50-65 mil za kus/. Potom nám ich ponúknu za cca 340-350 miliónov a nahovárajú nám, že je to so zľavou 650 -750 miliónov. Výsledok: Slovensko zaplatí Američanom za tovar, ktorý sme nežiadali a ktorý neprešiel verejnou dodávateľskou súťažou 340-350 miliónov.
  • Záver: SR stratí po odovzdaní migov-29 Ukrajine a po kúpení nepožadovaných vrtuľníkov a rakiet k nim spolu 200 + 350 miliónov= 550 miliónov.

Ide samozrejme o veľmi hrubé odhady a orientačné sumy. Tento blog nie je auditorská správa. Ide o to, aby sa popísali postupy bystroumných amerických zbrojárenských biznismenov. A aby sa načrtli spôsoby, akými tu ešte do októbra budú vládnuť ľudia ako Naď, Krupa, Heger a spol.

PS: Pán Naď, – ponúkam vám šancu na to, aby vás národ konečne miloval. Navrhnite USA, aby nám miesto predaja 12 Bell-viperov za tretinovú cenu poslal iba tretinu z nich, teda iba 4 vrtuľníky, – ale ZADARMO ! Nemusí to byť kompenzácia za migy-29. Postačí keď nám USA vykompenzujú stratu za 1-2 ročné omeškanie dodávky F-16cok. Pán Naď, -ukážte národu, aký ste frajer. Do toho !

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

Islamský štát, islamisti

Islamský štát zaútočil na provládnych bojovníkov v Sýrii, zabili 28 vojakov

19.04.2024 11:05

Pri druhom útoku blízko Búkamálu pri hraniciach s Irakom zomrelo ďalších šesť sýrskych vojakov a dvaja boli unesení.

OSN / Organizácia spojených národov /

USA vetovali palestínsku žiadosť o plné členstvo v OSN. Agresívna politika, zúri Abbás

19.04.2024 10:38

Palestínska samospráva vo štvrtok odsúdila Spojené štáty za vetovanie palestínskej žiadosti o plné členstvo v OSN a označila to za "agresiu", ktorá tlačí Blízky východ k "priepasti".

Spišský hrad

Oprava Spišského hradu sa tak skoro nezačne. Šimkovičová nariadila zopakovať súťaž

19.04.2024 10:30

Úspešný uchádzač vraj neposkytol v zákonnej lehote riadnu súčinnosť a požadované dokumenty.

strategický bombardér Tu-22M3m pád ruského lietadla, vojna na Ukrajine

VIDEO: Zostrelili sme Rusom strategický nadzvukový bombardér, hlási Ukrajina. Moskva priznala stratu

19.04.2024 10:20

Podľa ukrajinskej vojenskej rozviedky (HUR) bol bombardér zostrelený v oblasti 300 kilometrov od Ukrajiny.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998439x
Priemerná čítanosť článkov: 4402x

Autor blogu

Kategórie