Založ si blog

Šmejdi /asi z USA/ nám dajú „darček“, za ktorý si Slovensko riadne zaplatí

V dvoch dnešných televíznych diskusiách sme sa z prerieknutí politikov dozvedeli, že je to s tým kšeftom s migmi-29 ešte horšie, ako sme si mysleli. Dozvedeli sme sa, že nejde o žiaden príjem, ani o žiadne hmotné plnenie za 700 miliónov eur. Slovensko nedostane zadarmo žiadne zbrane ako kompenzáciu 13 migov-29. Dostane figu borovú. Presnejšie povedané, dostane „cenný darček“.

Aký darček ? Nuž podvodnícky darček. Asi taký „darček“ ako nám ponúkajú rôzni šmejdi na chodbách hypermarketov, na trhoch, na telešopoch alebo v novinových reklamách. Iste to všetci poznáte. Kráčate po širokom koridore nákupnej galérie a tu vás oslovia dvaja vyfešákovaní mladí páni resp. mladé dámy. V jednej ruke majú balíček a druhú ruku vám ponúkajú, aby vám pogratulovali. Práve ste totiž vyhrali darček-akúsi veľmi „kvalitnú“ voňavku. Vraj vás ako výhercu určil napr. výherný automat. Poďakujete a chcete si balíček vziať – no a práve vtedy sa vykľuje šidlo z vreca: voňavku si môžete vziať iba pod jednou „malou“ podmienkou. Pod podmienkou, že zaplatíte „nepatrný“ cenový rozdiel medzi vašou „výhrou“ a údajnou „skutočnou“ hodnotou voňavky. Napríklad: vy ste „vyhrali“ 200 eur a do „skutočnej“ ceny voňavky trebárs 700 eur vám už stačí doplatiť „iba malý cenový rozdiel“ t.j. 500 eur.

Presne takýto darček ponúkajú Slovensku zatiaľ nemenovaní zbrojári zo zatiaľ nemenovaných „spriatelených krajín“ za zatiaľ nemenovaný druh výzbroje. Napr. za americké vrtulníky, za raketomety Himars alebo za britské či americké tanky. Alebo za iné vojenské podarúnky. Tie vraj budú stáť napr, 1,5 mld. eur. No a naši dobrácki priatelia z NATO nám ich zato, že sme ich najlepší priatelia dajú zadarmo. Teda skoro zadarmo. Stačí, ak im uhradíme iba malý cenový rozdiel medzi tzv. skutočnou cenou dodávky a hodnotou „darčeka“.

-Čiže napríklad 1 500 000 000 – 700 000 000 = 800 000 000 eur…

Ide samozrejme iba o príklad, nejde o reálne sumy výpočtu a možno nejde ani o reálne podmienky odovzdania „darčeka“. Možno je to všetko trochu inak. Možno má finta vojenského podarúnka od našich priateľov trochu inú podobu. Akú ? No to iba pánboh vie. Možno to nevie ani odvolaný premiér Heger. Ba možno to nevie ani samotný odvolaný minister Naď. /Starý skúsený zbrojársky lobista./ Možno sa to ani v budúcnosti nikto nikdy nedozvie.

A možno o to dnes našej /odvolanej/ vláde ide. Aby nikto nič nevedel. No a aby naši vládni politici a aby všetky televízie, rádia, noviny, portály a iné médiá mali dôvod rozširovať medzi ľuďmi dobrú správu o bájnych 700 resp. až 900 miliónoch od verných priateľov zo Západu.

Poslanec Gyímesi nazval podarúnok 700 resp. 900 mil. eur zo Západu ako „judášsky groš“. Gyímesi nemá pravdu. Nie je to taký istý špinavý honorár, aký kedysi dostal novozákonný Judáš. V našom prípade je to ešte horšie…

-My Slováci, ak si vojenský darček v hodnote 700 resp. 900 mil eur prevezmeme, nebudeme iba za nemravníkov /lebo sa podieľame na predlžovaní vojny/ ale aj za hlupákov. – Lebo sa dáme „darčekom“ oklamať a s veľkou pompou kúpime tovar, ktorý by sme inak nekúpili. Prečo nekúpili ? Napríklad aj preto nie, že ho nepotrebujeme. A napríklad aj preto, že bežná trhová cena darovaného vojenského materiálu nie je ani 1,5 mld., ani 800 mil. ale napr. iba 600 miliónov eur.

Nuž tak je to s nami Slovákmi: chudobný národ-hotové opice. A naši „najlepší priatelia“ to o nás už dávno, dávno dobre vedia. A konajú.

Hanebnosť: Iliev dal Remišovej 72,1% času, sebe 20, 6% času a Takáčovi 7, 3% času

26.03.2023

Takáto je bilancia „objektívnej“ diskusie na ta3, vedenej anti-žurnalistom R.Ilievom. Okrem klamstiev a útokov tzv. moderátora Ilieva na Smer SSD, okrem jeho skákania do reči, okrem zahriakavania, gúľania očami /ako to robila naša Malina/ a potriasavania ofiny Remišovej sme sa v relácii ta3 nemali možnosť nič nové dozvedieť. V diskusii sa stretol takmer 20%- ný Smer [...]

Američania na Ukrajine rabujú, Rusi postupujú, Briti nemajú muníciu…

25.03.2023

Tri správy zo zahraničnej tlače: Podľa The New York Times sa v ako dobrovoľní bojovníci na Ukrajinu hlásia všelijakí americkí občania. Aj takí, čo nemajú žiadne bojové skúsenosti. Takíto bojovníci len čo dostanú kvalitné americké zbrane, chodia po domoch Ukrajincov a tam kradnú, rabujú, znásilňujú, bijú sa medzi sebou o korisť, hádajú sa, pijú. A keď majú dosť [...]

O tankoch

24.03.2023

Médiá každý deň píšu o nejakom tanku, resp. dvoch-troch tankoch, ktoré štáty NATO pošlú na Ukrajinu. Najčastejšie ide o staršie modely Leopardov, Challengerov alebo Abramsov, teda o tzv. „vintage“-tanky, resp. o tanky mierne povedané „zánovné“. Tento rok má odísť na Ukrajinu minimálne 150 takýchto tankov. Predvčerom sa podpredseda bezpečnostnej [...]

Na telo

Kollár považuje výmenu stíhačiek a vrtuľníkov za dobrú, Fico nesúhlasí

26.03.2023 14:50

Podľa šéfa Smeru Slovensko bojové vrtuľníky nepotrebuje.

Fico

Fico sa dostal na čelo v ďalšom prieskume. Heger by vytlačil Matoviča z parlamentu

26.03.2023 13:40

Prieskumy preferencií politických strán viacerých agentúr naznačili, že Smer sa opäť derie na čelo sympatií voličov.

Polícia / Putá / Zadržanie /

Polícia obvinila 53-ročného muža, vo Veľkých Slemenciach mal zavraždiť manželku

26.03.2023 12:27

K rodinnej tragédii došlo v piatok krátko pred polnocou v jednom z rodinných domov.

adam puškár, daniel tupý

Súd rozhoduje o väzbe advokáta Adama Puškára obvineného z vraždy Daniela Tupého

26.03.2023 10:50

Advokát obvineného odkazuje, že polícia nemá pravého páchateľa.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 188
Celková čítanosť: 613894x
Priemerná čítanosť článkov: 3265x

Autor blogu

Kategórie