Založ si blog

V ruskej Pravde nazvali slovenskú vládu užitočnými idiotmi prezidenta Bidena

V reakcii na včerajšie schválenie odovzdania 13 migov 29 Ukrajine nazvali v ruskej Pravde vládu SR užitočnými idiotmi amerického prezidenta Bidena. Slovenská vláda podľa ruskej Pravdy urobila zo Slovákov pokusných králikov. Biden sám sa bál a bojí poslať banderovcom americké stíhačky aj keď sú vraj na F-16 už vyše roka tajne vycvičení niekoľkí ukrajinskí piloti. Biden si na Slovákoch chce odskúšať nielen reakciu Moskvy ale aj dôveryhodnosť Kyjeva, že po dodaní stíhačiek nebude útočiť na ciele v ruskom vnútrozemí.

Ruská Pravda sa v komentári ku správe z Bratislavy čuduje prečo takto otvorene nepriateľsky konajú práve politické špičky SR. Migy 29 síce spolu so SR posielajú aj Poliaci, ale to vzhľadom na ich chronickú mentálnu úchylku-ťažkú rusofóbiu nie nič prekvapujúce. Prekvapujúce je to však v prípade Slovákov, o ktorých je známy pozitívny vzťah k Rusom a tiež to, že v prieskumoch verejnej mienky odmieta posielať zbrane proti Rusku a uplatňovať proti nemu obchodné sankcie okolo 60% občanov SR.

Ruská Pravda sa pýta, prečo tak slovenská vláda robí v čase, keď na oblohe nemá žiadne bojové lietadlo, keď slovenský vzduch strážia najaté cudzie lietadlá, keď slovenskú PVO tvoria odvšelikiaľ pozbierané druhoradé rakety, keď slovenská armáda má len jeden aj to zhrdzavený tank Leopard.

Pravda spomína na obdobie, keď bývalý premiér Matovič mal guráž a v záujme rýchlej vakcinácie objednal ruské protikovidové vakcíny Sputnik. Západ tým riadne nahneval. Matovič stratil najprv jeho dôveru a potom aj premiérske kreslo.

Pokiaľ ide o nejaké konzekvencie, Rusko sa nimi zatiaľ nevyhráža. Naznačuje však, že môže dôjsť k embargu na vývoz ruského uránu do slovenských atómových elektrární.

Na záver potom Pravda konštatuje, že takýto proti-ruský vývoj nemusí v SR trvať dlho. V septembri totiž budú parlamentné voľby a šancu na víťazstvo v nich má R,Fico a jeho ľavicová strana Smer SSD. Šancu na výhru teda majú sily, ktoré vystupujú proti ďalšiemu vyzbrojovaniu Ukrajiny a proti ďalším protiruským sankciám. Či sa však Slovákom reálne podarí zmeniť súčasnú extrémne protiruskú politickú líniu, ukáže budúcnosť.

-Ako som prečítal , tak odovzdávam. Validitu ruského pohľadu na vec nech si každý overí na základe vlastných poznatkov a skúseností. Dospelý a rozhľadený človek vie čo a ako. Informáciu prijme, posúdi a sám si vyberie, čo je pravda a čo nie.

Prečítajte si bratislavskú i moskovskú Pravdu. A potom pracujte na vlastnej PRAVDE, priatelia.

USA už Rusko na Ukrajine porazili !

29.03.2023

„USA už Rusko na Ukrajine porazili – nadišiel čas ukončiť tam americkú vojenskú angažovanosť. “ – Takto nejako by sa dal parafrázovať názor amerického analytika Daniela Davisa z periodika “ 19FortyFive“. Podľa Davisa už USA prostredníctvom ukrajinských vojakov ruskú armádu dosť oslabili. Navyše prostredníctvom sankcií, ktoré USA [...]

Jaroslav Naď sadne do dvoch tankoch a pôjde na Moskvu !

27.03.2023

Hurá, tak už máme v slovenskej armáde dva tanky ! Dva repasované nemecké tanky Leopard ! Potom, čo sme na Ukrajinu odovzdali naše pôvodné tanky a naše bojové vozidlá pechoty teda už zase máme tankovú brigádu. S dvoma tankami a jedným veľmi motivovaným bojovníkom Jarom Naďom. Jaroslav Naď konečne bude mať do čoho sadnúť – a hybaj na Moskvu ! Šťastnú cestu, pán [...]

Ruské nukleárne zbrane v Bielorusku.

27.03.2023

Naše médiá sú plné komentovania ruského zámeru rozšíriť taktické nukleárne zbrane v Bielorusku. Možno by bolo zaujímavé pozrieť sa na vec aj z ruského uhla pohľadu. Aspoň kvôli úplnosti informácií. Rusi /napr. O.Volodin, spolupracovník Politonline.ru, Pravda.ru a pod/ začínajú pri analýze veci tým, že vymedzujú taktické jadrové zbrane /TJZ/ ako zbrane, ktoré nie [...]

nemocnica bory autor: Robert Hüttner

Penta otvára súkromnú nemocnicu Bory. Zdarma ošetria aj poistencov VšZP, Rázsochy sú stále v nedohľadne

30.03.2023 11:01

Prvé pracoviská sa majú do prevádzky spustiť v pondelok 3. apríla.

bachmut

Za nič vám ich nedáme! Rodičia v Bachmute ukrývajú svoje deti v pivniciach

30.03.2023 09:51

Dobrovoľníci jav pripisuje kombinácii chudoby a nepriaznivého psychického stavu rodín.

Black Hawk

V americkom Kentucky sa pri výcviku zrazili dva Black Hawky

30.03.2023 08:49

Stav posádky nie je známy.

mexiko

Mexické úrady vyšetrujú osem ľudí kvôli požiaru, ktorý zabil 39 mužov

30.03.2023 08:15

Bezpečnostní pracovníci zrejme nevyvinuli žiadne úsilie, aby obetiam vôbec pomohli.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 191
Celková čítanosť: 630790x
Priemerná čítanosť článkov: 3303x

Autor blogu

Kategórie