Založ si blog

V ruskej Pravde nazvali slovenskú vládu užitočnými idiotmi prezidenta Bidena

V reakcii na včerajšie schválenie odovzdania 13 migov 29 Ukrajine nazvali v ruskej Pravde vládu SR užitočnými idiotmi amerického prezidenta Bidena. Slovenská vláda podľa ruskej Pravdy urobila zo Slovákov pokusných králikov. Biden sám sa bál a bojí poslať banderovcom americké stíhačky aj keď sú vraj na F-16 už vyše roka tajne vycvičení niekoľkí ukrajinskí piloti. Biden si na Slovákoch chce odskúšať nielen reakciu Moskvy ale aj dôveryhodnosť Kyjeva, že po dodaní stíhačiek nebude útočiť na ciele v ruskom vnútrozemí.

Ruská Pravda sa v komentári ku správe z Bratislavy čuduje prečo takto otvorene nepriateľsky konajú práve politické špičky SR. Migy 29 síce spolu so SR posielajú aj Poliaci, ale to vzhľadom na ich chronickú mentálnu úchylku-ťažkú rusofóbiu nie nič prekvapujúce. Prekvapujúce je to však v prípade Slovákov, o ktorých je známy pozitívny vzťah k Rusom a tiež to, že v prieskumoch verejnej mienky odmieta posielať zbrane proti Rusku a uplatňovať proti nemu obchodné sankcie okolo 60% občanov SR.

Ruská Pravda sa pýta, prečo tak slovenská vláda robí v čase, keď na oblohe nemá žiadne bojové lietadlo, keď slovenský vzduch strážia najaté cudzie lietadlá, keď slovenskú PVO tvoria odvšelikiaľ pozbierané druhoradé rakety, keď slovenská armáda má len jeden aj to zhrdzavený tank Leopard.

Pravda spomína na obdobie, keď bývalý premiér Matovič mal guráž a v záujme rýchlej vakcinácie objednal ruské protikovidové vakcíny Sputnik. Západ tým riadne nahneval. Matovič stratil najprv jeho dôveru a potom aj premiérske kreslo.

Pokiaľ ide o nejaké konzekvencie, Rusko sa nimi zatiaľ nevyhráža. Naznačuje však, že môže dôjsť k embargu na vývoz ruského uránu do slovenských atómových elektrární.

Na záver potom Pravda konštatuje, že takýto proti-ruský vývoj nemusí v SR trvať dlho. V septembri totiž budú parlamentné voľby a šancu na víťazstvo v nich má R,Fico a jeho ľavicová strana Smer SSD. Šancu na výhru teda majú sily, ktoré vystupujú proti ďalšiemu vyzbrojovaniu Ukrajiny a proti ďalším protiruským sankciám. Či sa však Slovákom reálne podarí zmeniť súčasnú extrémne protiruskú politickú líniu, ukáže budúcnosť.

-Ako som prečítal , tak odovzdávam. Validitu ruského pohľadu na vec nech si každý overí na základe vlastných poznatkov a skúseností. Dospelý a rozhľadený človek vie čo a ako. Informáciu prijme, posúdi a sám si vyberie, čo je pravda a čo nie.

Prečítajte si bratislavskú i moskovskú Pravdu. A potom pracujte na vlastnej PRAVDE, priatelia.

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera. O tom, že nejde o [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

dunaj, zrazka

Našli šiestu obeť zrážky lodí na Dunaji, český kapitán žijúci na Slovensku bol opitý

26.05.2024 21:00

Telo 30-ročného muža objavili pri obci Szigetújfalu, 48 kilometrov južne od Budapešti.

SR Bratislava vozidlá historické 500 km BAX

Železnice vypravili najdlhší vlak vo svojej histórii, viezol vzácny náklad

26.05.2024 20:01

Mimoriadny vlak dorazil do metropoly východu v nedeľu popoludní po siedmich hodinách cesty.

EÚ / Európska únia /

Chceme radikálnu demokratickú reformu EÚ. Má v nej ale miesto právo veta jediného člena?

26.05.2024 19:30

Chceme silnejšiu a jednotnejšiu EÚ, ale s rešpektom k suverenite štátov. Kde sú však hranice medzi jednotou a suverenitou? Zapojte sa do pokračovania diskusie a spoločnej tvorby stratégie Slovenska v EÚ!

francúzsko útok nožom

Štyria ľudia utrpeli zranenie po útoku nožom v metre vo francúzskom Lyone

26.05.2024 18:54

Nikto zo zranených nie je podľa AFP ohrozený na živote, hlásené sú zranenia brucha či ruky.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2038207x
Priemerná čítanosť článkov: 4441x

Autor blogu

Kategórie