Založ si blog

Rokovania o Bachmute začali ?

Podľa niektorých ruských a ukrajinských vojnových korešpondentov ˇ/napr. doneckého vojnového korešpondenta Marata Chajrullina/ sa v Bachmute začali neverejné rokovania zástupcov bojujúcich strán o budúcnosti mesta. Predmetom rokovania je odovzdanie Bachmutu do rúk Rusov ale bez toho, aby sa to dalo považovať za kapituláciu. Predmetom rokovania sú humanitárne, technické, organizačné a bezpečnostné otázky odsunu Ukrajincov z tzv. operatívneho obkľúčenia.

Odsun asi 7-10 tis. Ukrajincov sa zrejme umožní smerom na Čas.Jar. Koridor na odsun bude platiť pre zranených, pre vojakov s ručnými zbraňami a pre civilov, ktorí o odsun budú mať záujem.

Aj keď o rokovaniach hovoria vojenskí pozorovatelia oboch strán, nič nie je oficiálne potvrdené. Takže riziko, že ide o hoax tu je a je dosť veľké. Najmä preto, že iným variantom vývoja je viackrát prognózovaný pokus elitných jednotiek a tankov Ukrajiny o prelomenie operatívneho ´obkľúčenia.

Tak či onak, ideálnym riešením v Bachmute asi bude to, ktoré bude stáť minimum ďalších obetí na životoch. Každé riešenie, ktoré zachráni čo len jedného jediného človeka a zastaví krviprelievanie, bude dobré.

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

Kaczynski lech

Poľská vláda čelí kritike za spochybnenie ruskej stopy v Kaczyňského kauze

19.04.2024 23:16

Letecké nešťastie sa odohralo 10. apríla 2010 pri meste Smolensk na západe Ruska.

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998894x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie